Tiché místo

• Nový Zéland

Drama / Horor / Thriller / Psychologický

USA, 2018, 90 min

John Krasinski

Ten film tak rychle utekl že než se vlastně začalo dít to co mělo tak byl konec.(30.5.2018)

Není to vlastně špatné. Tiché místo je atmosférický, vcelku napínavý sci-fi horor. který čerpá z Shyamalanovské mystiky. Jen konec je sice trochu podivný. A označení "tichá domácnost" má po tomhle filmu nový rozměr...(1.6.2018)

Hraje to na nervy svou jednoduchostí. Nedívejte se na to sami.(11.7.2018)

Velké zklamání.:((11.6.2018)

Jako "rodinnej film" dobrý - ve smyslu napsal, natočil a hlavní roli si zahrál J. Krasinski a obsadil tam svoji ženu E. Blunt jako svoji filmovou ženu. K tomu pár děcek a celkovej casting je na světě. To všechno je v pohodě, je to komorní, obecně mám takový filmy celkem rád (něco mezi snímkama Znamení a Cloverfield). Ovšem co to všechno kazí, jsou filmový náhody, klišé a nesmysly. Už na začátku je divákovi jasně vysvětleno, že hluk nepřipadá v úvahu - nejmladší dceři seberou hračku na baterky, která by mohla zahrát a prozradit je před neznámýma přišerama. OK, všichni si oddechnou, že vše dobře dopadlo, a v tu chvíli starší sestra té mladší hračku podá a dá jí k tomu i ty baterky. To jako fakt?! No a samozřejmě, že ona si to pěkně zapne a.... ano, tušíte správně. A v tomhle duchu se to pak odehrává dál, vlastně čím víc jdeme do závěru, tím víc takových nelogických situací nastává. Takže proto jen ten průměr - škoda.(11.6.2018)

Originální nápad, díky kterému se dramatická stává každá běžná věc. Chůze, jídlo,dětská hra. Minimalistické záběry a kvalitní střih, který nechává prostor pro fantazii spolu se slušnými hereckými výkony jsou hlavní deviza filmu. Je tam dost nelogické vaty, něco šlo rozhodně udělat lépe. Ale napnutí budete.(20.6.2018)

Slušné. Pokud se vám povede pronudit se první polovinou a rezignujete na logiku, je to ve finále vcelku zábavné. Plus jako bonus absence nablblých dialogů ;-)(9.7.2018)

Vydarená žánrová hra s dobrým nápadom a žiadnym väčším esom v rukáve.(12.7.2018)

I kdyz, jako hororovy fanousek musim uznat, ze to nadsene hykani kolem toho mi zveda ego, jsem celkem prekvapeny, jak prumerny horor to je. Mame tam postavy (ktere nemluvi), mame tam atmosferu jako blazen, mame tam napinave situace, ale co nemame, je rozvijejici se pribeh. Film za 90 minut prejde od neceho k nicemu a to se mi neda prekousnout. Situace, ktere jsou postavy vystaveny, jsou take monotonni a nevyviji se, jen se predhazuje to same porad dokola a z toho se cerpa nejvetsi napeti. Blunt je sama o sobe bomba, ale scenar to nezachrani. A kdyz film skoncil, mel jsem dojem ze to nekdo vypnul uprostred filmu a konecne se to zaclo rozjizdet. Vsak posudte sami.(7.4.2018)

Škoda těch nesmyslností a nesrovnalostí zejména ve druhé polovině filmu. Tiché místo mohlo být letošním příjemným překvapením roku, ale jedná se pouze o solidní survival thriller s originální premisou. (kino Cinestar, orig.)(18.5.2018)

Skvělý nápad, ale tvůrci nerespektují zákonitosti vlastního světa, takže namísto strhující podívané řeší divák logiku...Přeceňované béčko s nezvládnutým potenciálem...(24.5.2018)

Takový boom okolo tohoto filmu mě jednoduše navnadil, všichni házeli na tento snímek jeden superlativ za druhým. Ale holt ve výsledku jsem spíše zklamán. Musím i tak smeknout před Krasinskim za odvahu natočit horor a také si v něm zahrát hlavní roli. Nápad je stylový, neokoukaný, něco takového jsme ještě neviděli, tudíž tady obrovský palec nahoru. Atmosféru se podařilo udržet na vysoké úrovni, dunivé zvuky od Beltramiho, které nápadně připomínají skladbu "Beast" ze Sicaria, to jen umocňovaly. Po stránce příběhové je zde ale pár ALE. Tak zaprvé, hrdinové se chovají jako absolutní amatéři, v některých chvílích fakticky nechápete, proč tu danou věc zrovna udělali. Dále pak je tam pár scénáristických trhlin, musel jsem si vyhledat zdroj elektřiny pro bezmála tisíc přístrojů, kde se tam vzaly ty hektolitry vody. A hlavně jsem nepochopil, že někdy ty potvory slyšely pomalu zvuk spadlého špendlíku, na druhou stranu si ale rodící ženy a následně křičícího novorozence nevšimnou a prostě je nezaslechly. Závěr docela uspokojivý, triky obstojné, režie obdivuhodná, úžasné exteriéry, ale ty díry ve scénáři to trochu potopily. Za mě dávám 65 %(9.7.2018)

rychle zapomenutelný produkt, s bandou hloupých postav -co by ve světe, jenž je nám předkládán, dali sotva týden- generickým bubákem (chtělo to, víc náznaků, tajemna kolem něj) a vůbec, všechna ta rodinná dramata, mě víc štvala, než emocionálně vtahovala ..ale Krasinski jako rejža je, překvapivě jistý, o tom žádná(24.5.2018)

Na film jsem odcházel nabuzený ze zdejších nadšených komentářů a musím napsat, že to byla chyba. Možná kdybych od filmu tolik nečekal, tak bych si to i víc užil. Nápad byl sice originální, ale přišlo mi, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Hned na začátku rodiče udělají nepochopitelnou chybu a další nelogičnosti na sebe nenechají dlouho čekat. I přesto dávám tři hvězdy, za originalitu, za slušné herecké výkony a poměrně rozumnou stopáž. Ještě poslední věc, v kině je to určitě lepší zážitek, než doma u TV.(25.5.2018)

Lehce nadhodnocené. Jde o film, na který se dá koukat, je v něm spousta zajímavého ale na druhou stranu řada opravdu nelogických věcí, kterými je hlavně "postižena" druhá polovina. Ve výsledku - čistý průměr.(6.6.2018)

Na jednu stranu opravdové wauu na druhou stranu cítím, že snímek nenaplnil moje očekávání. Asi se na to budu muset podívat znovu.(8.7.2018)

6/10(10.7.2018)

5,5/10(15.7.2018)

Chvilku jsem přemýšlel, jestli to je na dva nebo na tři. Prvních 30 minut super, pak už úroveň klesá a klesá. Na horor mi tu úplně chyběl prvek napětí a že tu na to byl obrovský potenciál. Dále jsem vůbec nepochopil, jak měl tvůrce vymyšlené počínání nestvůrek. Místo rukou nůžky, které si dávají 5 cm ocelové pláty jako papír, ale s autem si pak neporadí. Občas se chovají, jako kdyby viděly a ještě jedna věc, která možná nikoho nenapadla, ale s tímto sluchem by bez problému slyšely bušení našeho srdce. No zkrátka postavy se na konci chovají totálně nelogicky, v podstatě by jim mělo stačit, když by si lehly na zem a byly potichu, né, oni musejí furt někam chodit. No a k úplnému závěru nemám slov...Jasný, tohle by nikoho z těch 7 miliard lidí nenapadlo...díky a čau(30.5.2018)

Nene… :/ Možná jako když by M. Night Shyamalan natočil Hvězdnou pěchotu. Zlatý Znamení. Zlatý Stalo se! Béčkové klišé… To jsem si mnohem víc užil epizodu Metalhead (Černé zrcadlo S04E05).(1.5.2018)