Tiché místo

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Sci-Fi / Drama

USA, 2018, 90 min

John Krasinski

Komentáře uživatelů k filmu (1 098)

John Krasinski je talent. Sebral svou ženu, kterou bych mu rád přebral, a natočil.. co vlastně? Postapokaliptický nebo apokaliptický film? Lidstvo je každopádně v háji a zbytky žijí tak nějak jak jen to jde. Můžeme být hnidopichové a brblat nad logickými nesmysly. A nebo, což je můj případ, přijmete pravidla hry a necháte se vtáhnout. Já jsem toho nelitoval. Skvělý postavy, z Johna Krasinského, který si střihl i hlavní roli, jsem byl vyloženě nadšený, hutná atmosféra a silný sociální přesah s velkým důrazem na rodinu. I když se dá pointa odhadnout poměrně brzy, poslední záběr mě jen utvrdil, že bych si v tomhle světě klidně dal ne dvě hodiny, ale několik řad seriálu. Johne, vem ženu a natoč pokračování.(1.7.2018)

Originální filmek na jedno pokoukání. Perfektní filmařská práce se zvukem.(6.7.2018)

Dobrý nápad s obstojným zpracováním. Logické faily i ten konec se dají odpustit.(8.7.2018)

Mě to hodně překvapilo, výborné nestvůrky, dobrý příběh. Má to logiku.(29.7.2018)

Za me tezka zanrova pecka. Krasne sehrane a klidne by mohlo byt delsi. Me se film skutecne trefil do vkusu a tim padem spokojenost.(10.8.2018)

Skvělá myšlenka, která je spolu s atmosferickým zpracováním v rámci chtěného minimalismu hlavní výsadou filmu, který rozhodně nechce být dalším Dnem nezávislosti. Příjemné, komorní, jakkoli nevím, zda bude potřeba se kdy podívat znovu. Každopádně zde narazíte na scénu asi nejhorší situace pro porod a pak na jeden zlobivý hřebík...(25.8.2018)

Parádna atmosféra, škoda len tých nelogičností a patetického záveru.(15.6.2019)

Film má vynikajúci kasting a skvelú atmosféru. John Krasinski má prekvapil ako režisér.Pri pozeraní filmu v kine ma napadlo, že by bolo počuť spadnúť špendlík na zem ako bolo ticho.(13.5.2018)

Na základe odporučení známych filmových fanúšilov som sa rozhodol že si pozriem tento nový horor. Musím povedať že film nesklamal ani nijako nenudil. Myšlienka bola dobrá aj postavy. Ale, stále mohol byť film o niečo lepší. Možno na záveru trebalo viac zapracovať. Atmosféra ale postačujúca pre každého milovníka hororov. 4*(16.5.2018)

Vynikající nápad i zpracování. 80 % a doporučuji(23.5.2018)

Pozemská verze Vetřelce a nutno říci, že velmi povedená! Některé vypjaté scény mi vzdáleně připomínaly, jak se jediná přeživší Riplyeová ocitne sama s "Alienem" v kosmické lodi. Opravdu, napětí je skvěle vygradované a po polovině filmu se divák strachuje o své hrdiny v každém okamžiku. Velice uvažuji o páté hvězdě! P.S. Přimlouvám se, aby zvláště akční filmy byly natáčeny takto skoro němé. Pak ubylo těch "duchaplných" dialogů a nahradilo by se to dalšími akčními scénami.(4.6.2018)

Oceňuju ten nápad a že se tvůrci nebáli takovýho zpracování. Když jsem o tomhle filmu slyšel poprvý, nevím proč ale okamžitě mě napadlo, že půjde o nějaký démony nebo duchy, který budou terorizovat spokojenou rodinku ve velkým baráku a s tím jsem taky na ten film koukal. No byl jsem dost překvapenej, když místo bubáků nastoupily příšerky s citivým sluchem, ale příjemně překvapenej. Nevadilo mi to, ale pravda je, že ty příšery nemusely bejt ukázaný tak často a v plný parádě, přece jen trochu toho tajemna je působivější. Co ale nejde odpeřít, je napětí, tenhle film ho má na rozdávání plus hutná strašidelná atmosféra k tomu a výsledkem je parádní hororová jednohubka. Dalo by se najít pár doočíbijících chyb, ale srát na to. Tohle by se mělo vychutnat pěkně po tmě a s ohuleným soundem. Velmi sympatickej horor.(25.6.2018)

Minimalistická expozícia navnadí a šokuje porušením najtradičnejšieho hororového klišé. V prostrednej časti sa zase veľmi slušne pracuje s postavami, výborne graduje atmosféra a rozvíja sa zápletka. A finále to zabije logickými lapsusmi a svojou scenáristickou fušerinou. Pomerne ohraná, Kingovsko-Shyamalanovská dejová konštrukcia, o rodine brániacej sa pred neznámym zlom, získava vďaka ozvláštneniu motívom neustáleho ticha na kvalite a pozerateľnosti. A odlišuje tak film od tuctových hororových hovadín, akých vzniknú každý rok mraky. Remeselné pojatie na úrovni, práca so zvukom náramná. Herecky solídne. Blunt tradične bez kazu, Krasinski udivuje chlapskou charizmou uňho doteraz nevidenou a chémia medzi nimi funguje na jednotku. Decká sú tiež super. Byť sofistikovanejšieho, inteligentnejšieho záveru a dizajnovo kvalitnejšie spracovaných monštier, dám 5*. Takto "len" fajn žánrovka za 4*. Ale Krasinski aj tak prekvapil, ako herec, i ako režisér.(27.6.2018)

Rozhodně zajimavej nápad natočit film..kde se skoro nemluví.. zvuků taky nic moc..a když nedej bože uděláš sebemenší rámus...taaaaaak tadaaa ..pan nestvurovetrelec je tam coby dup... a docela se i povedl.. nejni to špatný... ale více lidí = více mrtvol by tomu neuškodilo..takhle to je komorní dramo... 70% rozhodně mě to překvapilo(2.7.2018)

Vzhľadom na to aké braky sa poslednú dobu točia, Tiché miesto je tohtoročným príjemným prekvapením. Neprináša síce nič prevratné, ale svojou formou budovania napätia na tichu a zároveň celkom dobre spracovanými nevyspytateľnými situáciami, si určite zaslúži minimálne pochvalu. Jasné, pri trocha zamyslení nad nejakými detailami je scenár pekne deravý, no Tiché miesto nie je film logiky ale atmosféry a pri svojej dostačujúcej minutáži som sa slušne bavil.(24.7.2018)

A quiet place je kvalitní horor s originálními prvky. Režisérovi se pakovaně daří budovat napětí a herci předvádí slušné výkony. Občas habruje logika, ale blbý to taky není.(1.8.2018)

Veľmi odvážny krok Johna Krasinskeho pustiť sa v podstate do nemého filmu kde sa naozaj hovorí len výnimočne. Každopádne inak sa nedalo, a hlavne vďaka tomu má film výbornú atmosféru. Svet v ktorom sa bojíte vôbec stupiť na zem.Príšery skvelé, síce sa nedozvieme čo sú zač a odkiaľ prišli avšak v tomto filme by sa to ani nehodilo, je to minimalistický pohľad na rodinu , ktorá musí prežiť aj keď sa im deje všetko zlé.Akurát nechápem prečo si John pri svojom hrdinskom výstupe nedal nejakú hlášku. Ja som spokojný , hlavne kvôli tomu že film je krátky a od 40 minúty to je parádny thriller.(24.8.2018)

Zlověstné ticho. Netradiční. Pozor na hřebík.(17.9.2018)

Filmová poviedka: postavy sa nevyvíjajú, dej je krátky, ale zato úderný a od druhej polovice som sedel na špičkách a má to vypointovaný záver. Určite by som prijal pokračovanie, kde tento koncept nejako rozvinú, lebo nejaké logické chybky sa tam našli, ale to by sme tu potom nemali dobré filmy :)(20.10.2018)

Zajímavě natočený. Pár dobrejch momentů. Jinak se tam nic moc nestane. Horší 4 hvězdy. 68%(13.1.2019)

1 15 19 20 21 22 23 24 25 28 42 55