Tiché místo

• Kanada

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 90 min

John Krasinski

Tenhle film se vyplatí vidět jedině v kině, domácí projekce rozhodně nebude mít takové grády. Jako milovník hororů jsem nadšen. Sice jednohubka, vícekrát vidět nemusím, ale originální, tísnivá a hutná! Spokojenost(5.5.2018)

4.5 viděno v kine, kino Lanskroun(6.5.2018)

Hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol ísť na tento film do kina bola jeho perfektná myšlienka. Muselo dať neskutočné množstvo námahy, natočiť jednotlivé scény a všetko dokonale prepracovať tak, aby všetko do posledného detailu dokázalo vzbudiť v divákovi rovnaký strach, ako to majú Ačkové horory. Za týmto filmom je vidieť neskutočný kus práce.(7.5.2018)

Až na ten konec "domysli si to" bomba...(7.5.2018)

Upřímně... nepochopil jsem proč na všechny čtyři konce farmy nedaly sirény na dálkové ovládání, střídavě je nepřepínali a neuzavírali sázky po kolikátém kolečku potvora padne vyčerpáním. Na emzáky kteří dokázali zdevastovat lidstvo, mi přišlo že projevují stejnou inteligenci jako osel běhající za mrkví na provázku. A k tomu SPOILER nejdříve tam melou o pancíři a pak jednoho zastřelí brokovnicí. KONEC SPOILERU. To abych řekl, co mi vadilo, ale abyste pochopili hodnocení - zbytek byl parádní od novinových titulků jako "vysvětlivek" po tanec se sluchátky - pro mě asi nejlepší scéna - atmosféra, hudba/ticho, výkony herců i design emzáků.(8.5.2018)

Jednička (nebo pětka ve hvězdičkách) za originální nápad, obsazení a atmosféru. Co mi trošku vadilo, bylo jakékoli vysvětlení, jak je možné, že si s těmi, ehmm, záporáky nikdo nedokázal poradit, i když to - jak nám konec ukázal - až takový problém nebyl. Rozhodně to lepší z žánru současného hororu.(9.5.2018)

konečne ticho v kine. to sa len tak nevidí a nepočuje. až dve tri individuá, ktoré neváhali kometovať zjavné skutočnosti tak, že by si človek želal aby ich navštívil TVOR, ktorý vo filme vytvoril atmosféru napätia do takej miery, že Vám nebude vadiť ani to, že väčšina filmu je takmer bez slova. vo svete kde Váš každý zvuk môže stáť život je síce dosť nepochopiteľné plodiť deti keď máte problém udržať na žive aj tie ktoré už máte ale aspoň je stále o čo bojovať. Určite to nie je žiaden horor. Je to výborný psycho thriler s otvorenými a nevysvetlenými udalosťami. Možno ak dosť zarobia tak pouvažujú aj nad pokračovaním.(10.5.2018)

Ak sa povznesieme nad skutočnosť, že aj priemerného dementa počas prvej polovici filmu napadne, že zvukosenzibilných votrelcov môže poľahky zlikvidovať vypeckovanou "hudobnou" produkciou Rytmusa alebo ich aspoň donútiť k rýchlej evakuácii hlučným prehrávaním pesničiek Martina Jakubca, tak môžeme skonštatovať, že film je príjemná jednohubka pre milovníkov ticha a sci-fi hororov, Atmosférické striedanie zvuku a ticha, pekný pohľad do sluchového orgánu mimoňa a v pravej chvíli uťatý koniec, ktorý ma vysokú výpovednú hodnotu. A ak ste v prázdnej kinosále iba dvaja diváci, je to bonus bez debilných pukancov a sŕkania nápojov.(11.5.2018)

Film Jima Halperta z the office aka. Johna Krasinski: ale Jo..,hezká lekačka, průměrná akce a Vůbec celý film byl dobrej a bavil mě. Na závěr mě potěšilo že mi konec připomněl MARS ÚTOČÍ za mě ****(11.5.2018)

Překvapivě dost dobrý horor režírovaný Johnem Krasinskim, který si zároveň i střihl jednu z hlavních rolí. Námět filmu je v podstatě jedinečný, což je v dnešní době u hororů v podstatě nepředstavitelné. Avšak, bohužel, i tak se tvůrci provinili využitím pár otřesných hororových klišé, jako je například "falešné vystrašení", kdy očekáváte ducha/příšeru/démona, ale je to ve skutečnosti jen nějaké nevinné zvíře, ale je to i tak doprovázeno nějakým hlasitým zvukem, jehož účelem je vaše naplnění spodního prádla exkrementy. A dále by se na filmu našlo i pár nesrovnalostí a nedomyšlených záležitostí, ale nehodlám sem psát jakékoliv spoilery. Každopádně, celkově mě film bavil a užíval jsem si každou napínavou scénu. Kdyby byly některé aspekty trochu dopilovány, tak bych možná i zvažoval prásknout sem krásných 5 hvězd. (75%)(11.5.2018)

Velice originální film se skvělou atmosférou, při které se budete opravdu bát vydat hlásku. Skvělý casting včele s Emily Blunt a Johnem Krasinskim coby skvělým hercem i režisérem v jedné osobě. Nemám co vytknout. 80%(12.5.2018)

Horory nemam rad. Tady jsem udelal vyjimku. Neni to nastesti horor, ale slusna survivalovka. Ono zahrat ticho asi nebude uplne prdel, ale ja se bavil vyborne. Jestli se to teda da u tohohle filmu takhle rict(13.5.2018)

Skvěle napínavý film, už dlouho jsem neviděl tak hezkej "horor" teda spíš sci-fi, fakt paráda(18.5.2018)

Millicent Simmonds nevím proč, ale ta holka s velmi zajímavým obličejíkem, tomu asi přidala grády. Jinak první film v kině s titulky takříkajíc bez titulků, protože jedině ticho nepřiláká vetřelce (mutanty). Poprve v kině respekt i ten puberťácký hoch popcorn ze studu odloží, protože je slyšet v kině každé křupnutí, oříšky v karamelu odkládám na chroupání na doma. Je slyšet i každý lok doušku mého Sprite.. Co na filmu oceňuji, tiché provedení, vykreslený příběh. I když chvíli trvá, než se do ticha dostanete.. Stojí to za to. Ponurá vážná hudba filmu v tichu jaksi lépe vyniká, tak i úleky mají své grády... No ale pravý příběh jednotlivých těžkostí země ticha začne přesně v minutách matčina porodů. Jaké drama je zatnout se v bolestech a neřvát, a co potom teprv pláčící dítě. Kdo je zachrání? Rozhodně na to jděte, stojí to za povšimnutí. Stejně jako tento film pochválil Steven Spielberg a to už je vůbec co říct. Akorát nevím, jak se bude vyjímat pro TV diváky, jde je k tochosti nic nenutí. A proroto na lekačku do kina.(20.5.2018)

Skvělé herecké výkony, příjemné psychologické sci-fi drámo. Kdo čeká bojim bojim horor, tak utře. 80%(22.5.2018)

Opravdu každý ňouma s koupenou náručí popcornu Vám dokáže zkazit zážitek. V sále bylo slyšet každé uprdnutí a díky tomu byl velký prostor pro jumpscary. A že jich bylo. Ke konci filmu byla i slzička - hold když jde o lasku k neslyšícímu (lol). Trošku sem kroutil hlavou u sceny kdy se hmyzák najednou objevil u mamky ve sklepe, ale se vším všudy ok. Jsem trošku citlivej pro špatné cgi monstra a zde to nebylo nejhorší.(23.5.2018)

Dobrý originální horor. Skvělé využití postavy Regan a některé scény - porod a kukuřičné pole obzvláště výživné. Jenom jsem trochu bojoval s tím, jestli je tu využití klasické neřesti hororů, hlasité hudby a zvuků, opodstatněné (a tak trochu geniální) a nebo je jenom výsledkem líné a nedomyšlené práce. Svět jako takový, pokud půjdeme do hloubky, úplně nefunguje a dostává se do mnoha logických pastí, což je škoda. Ale v jeden a půl hodinové stopáži se toho moc stihnout nedá. Skoro si to říkalo o seriál... // 2D // orig. znění // 2. 5. 2018 // 75%(26.5.2018)

.(28.5.2018)

80% Posledná tretina kazí všetko, čo bolo dovtedy perfektne vybudované. Robenie hluku už nikomu nevadí, príšery sú ukazované až moc často a postavy robia nelogické rozhodnutia. Ale takýto výborný napäťový thriller/horor sme tu už dlho nemali a v pohode si tie štyri hviezdy zaslúži.(1.6.2018)

V rámci originality sa režisérovi podaril kúsok, ktorý sa určite vryje do pamäte fanúšikom kvalitného science fiction, žánru, ktorý na tomto profile v popise, pravdepodobne omylom, nemá miesto. To ticho, ktoré sa tiahne takmer celým príbehom, je hmatateľné a dotvára dobrý "zvuk" pre atmosféru a príbeh nešťastnej rodinky každodenne bojujúcej s nástrahami svojich prirodzených prejavov. Filmársky sa nedá snímku veľmi čo vyčítať, teda očami laika. Horšie je to s logikou a trhlinami v scenári. Mám taký pocit, že Shyamalan v najlepšej forme by z tohto snímku urobil luxusné dielo, scénu v kukuricovom poli vo svojom Signs zvládol tiež lepšie. 7/10(6.6.2018)