Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

chaometic

Nic se tam neděje až na posledních 20 minut Pustím si raději Noc oživlých mrtvol, toto je bulshit a obludy nejsou moc vidět. ()

prezdivaka

Tento film úplně zazdila nelogičnost. Pitomá klišé bych byl schopen překousnout, ale nelogičnost vnitřní stavby? A to už vůbec nemám sílu ptát se, kde rodinka brala vodu, elektřinu, baterie do svítilen, náboje a v neposlední řadě jídlo. Za tímto ůčelem tam byla ukázaná rybička ve vrši, která stejně uplavala. Nicméně je jasné, že jako masožravci by pošli hlady. A bezhlučné zemědělství? Také bylo podivné, že pád obrázku uvnitř domu přilákal netvora, ale v nočním tichu běžící kluk lánem kukuřice ne. Atd, atd, atd... ()

Paldiny

Dopozeral som to asi na štvrtýkrát, lebo oná výnimočnosť vrhá na film aj riadny tieň nudy. Pohodlne by si vystačil aj s 15 minút kratšou minutážou. Ďalej mi vadilo ako sa scenár snaží pôsobiť realisticky, a popritom točí zásadnú časť deja okolo takého nezmyslu, akým je absolvovať tichý pôrod a v tichosti vychovávať mimino. Ale zas nápad chvályhodný. Prispieť v dnešnej hyper-hlučnej produkcii účelovo "tichým" filmom je celkom odvážny ťah, tiež ho uťať pred obrovskou akciou, na ktorú by taký Emmerich minul ďalších 50 miliónov. Plusom je aj chrumkavý vzhľad votrelčeka, len sa nesnažte zisťovať odkiaľ, že to chalan prišiel. ()

MejDej

Ach jo, nevím proč ale nesedělo mi to. Je tam na mě až moc nelogických věcí, které nedávají smysl. Emily a Johnovi jsem opravdu věřil, že jsou to jen rodiče které se snaží udržet své děti na živu za každou cenu. Zase to ale pro mě ničí konec. ()

Knowho

Hodně zajímavý nápad a velice originální horor, kde postavy nesmí mluvit ani vydat jediný zvuk jinak jim hrozí ztráta života. Krasinksi si mě zde opět získal a i přesto že má ve filmu pouze pár vět je nejlepší z celého obsazení. Avšak Emily Blunt či Millicent Simmonds jsou taky hodně dobré. Takhle nějak by měl vypadat dobrý horor: Jde především o atmosféru a napětí a ne pouze o kill count, ale i pár drsných smrtí se tady objeví, ovšem se s ničím nepřehání. 8/10 ()

Kejf.

Film me natolik zdeformoval a ovlivnil, ze mam nutkani jen septat a chodit po spickach :D prvni pulka odsypala trochu pomaleji, ta nadmira ticha mi byla chvilema i neprijemna, ale od sceny s porodem vam Krasinski neda vydechnout a konecne se to roztoci na plny obratky. Urcite bych to nebrala jako horor, spis thriller, pripadne sci-di, zadna lekacka na me nezapusobila, za to je to ale jeden z nejnapinavejsich filmu, ktery jsem za poslednich x let videla. ()

filipvrbik

Jako všechno už tu bylo, nápad slepých mimozemských příšer není původní (Po zániku Země), navíc vypadají jako z Vetřelce a příběh je takřka totožný se Znamením- taky to není horor ale sci-fi thriler...Nicméně má to úplně jinou atmosféru, než zmiňované a opravdu se o život bojíte (dokonce možná i svůj), takže za to rozhodně palec nahoru...Ale na to, aby to dosáhlo na pět bodov, by se to muselo vyhnout logickým kopancům-porod raděj téměř neukázali, ve spaní já osobně chrápu, takže přežít 462nebo kolik dní bez spánku :-P, dítě prostě brečí, když jdeme boso, prostě na ten hřebík šlápnem- no je toho dost...tížívá atmosféra ale udělá svoje a nahání husí kůži a je člověku obětí opravdu líto,což se ne vždy povede, ta Emily Blunt zjevně umí i v jiné roli-matky a její ztráty...takže u mě poctivých 70% ()

Jaro_slav

Nesnášim filmy, u kerejch se lekám. Ale tohle je taková úžasně minimalistická filmová rozkoš, že dávám plnej počet, ač to znovu vidět nechci. ()

MiaMahoney

No konečně, sláva, heuréka!!! Po dlouhé době a všem tom nudném nestrašení skřípajícími démony a trapným bloumáním po bububarabiznách někoho napadlo splácat a natočitoriginální, vcelku inteligentní, svižný a zajímavý horor, u kterého jeden nasraně nečeká, až se děsivě pohne záclona nebo vrznou dveře a nějaká šeredná bububaba udělá "baf". Tiché místo je nápadité, příjemně napínavé, dobře obsazené i zahrané a neseroucí se ukázat emzáky hned zpočátku a naprudko (pouč se, Šajmalane!). Byť by se dalo poukázat na nějaký ten prohřešek proti logice, vůbec ničemu to není na škodu, protože to prostě funguje, děj graduje a občas je přítomen i Nehtohryz, který za poslední roky chudák ani nevystrčil rypák. Audiolekačky fungují z povahy filmu dokonale a Mia je naprosto spokojená, pač nemá co vytknout. Supiš filmík a hvězdičkové volume tudíž poputuje prudce doprava! ()

mosnak

Výborný námět a výborný film. Mam rad takove ty sci-fi po zániku světa apod. Zabijáci z vesmíru taky vypadali velmi dobře. Je tam všechno - napětí, strach, akce, lekačky, rodina, slzy co vic si clovek muze prar. S přítelkyní jsme se skvěle bavili - doporučuji 90%. ()

bobstock

V očekávání opravdu mrazivého hororu k mé lítosti sešlo. Né úplně, ale téma, které Krasinski nakousl neuspokojilo chuťové pohárky nebo spíše dostal jsem chuť na další ještě tvrdší a krvavější nášup. Měl jsem už obavy před návštěvou kina s přístupností od 12let s doprovodem a obavy se potvrdily. Režisér zvolil oblast, kterou zná již s předchozí tvorby, tedy oblast rodiny a vzájemných vztahů jednotlivých členů, a tak vás jemně v patřičně pomalém tempu seznamuje s postavami jejich nastavenými problémy, hrůznou ztrátou jednoho z členů a krizové situace, v které se nachází současný svět či jen Amerika? Zde narážím na problém v přílišném prostoru plynoucích scén života rodiny. Film pracuje dobře se složkou ticha, ze které vás probouzí vysoce očekávaný zvuk čehokoliv, co by přilákalo krvelačné cizince. Bohužel se po nějaké době šablona stále opakuje stejným způsobem a mnohé to může začít přivádět k nervovému kolapsu v očekávání nelítostné akce. Vyzdvihnu neotřelé mladé tváře a Emily, které jsem extrémní stav při porodu potomka opravdu věřil. Prahnul jsem však stále více po informacích okolo návštěvníků, kterých se mi dostávalo pomálu. Spíše bych toto dílko viděl jako prequel k dalšímu již tentokrát krvavějšímu střetu civilizací, kooperaci lidí či monster z vesmíru. Další z mnoha otázek vyplouvalo na povrch. Kde vzali elektřinu bez burácejícího generátoru? Solárních panelů jsem si nikde nevšiml. Jak je možné, že obluda roztrhá plášť sila a se střechou džípu si neporadí? Je to smůla nebo štěstí si do tohoto stavu pořizovat kojence? Co se děje s civilizací jinde? Mnoho otázek, které se John Krasinski rozhodl utopit v mlze po vzoru Shyamalanova Znamení se přesně ´´né úplně´´ podařily. Přesto všechno John spíchnul zajímavé, komorní scifíčko pro užší skupinu diváků, které se nebojím a najde věrné, citlivě dumající příznivce. 70% ()

geimz

Silné v rovine rodinnej drámy, a to aj vďaka schopným hercom (Krasinski ma prekvapil), ktorí musia sprostredkúvať svoje emócie len výrazmi tváre a rečou tela. Celý nápad je vôbec relatívne dobre zužitkovaný a obzvlášť úvod je zrejme najsilnejšou časťou filmu. Preto zamrzia niektoré lacné ľakačky a hororové klišé, ktoré by už mali byť nejakú dobu prežité. Rodinka je však sympatická a atmosféra a napätie funguje dostatočne na to, aby tie nedostatky nepôsobili príliš rušivo. ()

Kacitr

K dokonalosti chybělo opravdu jen velice málo. Lepší závěr a vysvětlení, co jsou zač ta stvoření s natrénovanýma ušiskama. Atmosféra perfektní. Nemusí padnout jediné slovo a přec divákovi tuhne krev v žilách. ()

LBsmoke

není to špatné.. ale ticho mohlo být vychytanější s míň otravnýma lekačkama.. hluchá holka nesympaticka.. příšery mohli být míň vidět, ale mají dobré brnění/svaly na chytání zvuku ()

Marys

Výborná atmosféra, ale niektoré detaily mi prišli trochu nedotiahnuté. Celý film je z veľkej miery epizódny, ale tak to skrátka malo byť. Zaujímavý pokus, ktorý dieru do vesmíru nespraví, no oplatí sa ho pozrieť. ()

aLPaC

Fantastická záležitost. Film bych rozdělil na dvě poloviny. V té první se vůbec nemluví, ochutnávku v podobě monstra dostaneme jednou a jen na krátko, seznamujeme se s postavami a jejich údělem. V podstatě rodinné drama. Druhá půlka je už pak čistokrevný survivor, skvělý horor s hutnou atmosférou, hydrosférou apod. Navíc hlavní manželská dvojice je výborná, i když Emily už není tak sexy jako dřív. Konec možná trochu horší, když si říkáte, že to nenapadlo už někoho jiného dřív, ale budiž. Rozhodně je Tiché místo další originální a chytrý horor, kterých dostáváme díky bohu posledních pár let skutečně hodně. Toto desetiletí je hororům přáno. ()

Esgalnor

Horory prostě stále mají co nového nabídnout... Tiché místo vybočuje z již poměrně zajetého hororového standardu fajn Wanovského strašení tím, že se vyhýbá nadpřirozenu a bez dlouhého vysvětlování člověka vhodí do postapokalyptického boje o přežití v dystopické budoucnosti s tajemnými emzáky. Film nabízí výborné herecké obsazení s dětmi, kterým po delší době opět fandíte a u mě čím dál oblíbenější Emily Blunt, především pak ale skvostnou práci se zvukem, kdy film s pořádným ozvučením musí být zážitek na úplně jiném levelu. Film ani tak neděsí, jako spíš napíná, práce s napětím a jeho gradací je taktéž obdivuhodná. Kasovní úspěch je zcela zasloužený a pokračování by vůbec nemuselo dopadnout špatně. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu