Mrakodrap

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Hongkong, 2018, 102 min

• verbal

Kráčející Steroid uplácal sqostně efektní a skvěle vypadající videjko. Škoda jen, že je určeno výhradně pro retardované Číňany a jiné mongoloidní entity a američtí soudruzi do něj bez skrupulí pomleli ingredience, které se dají seškrábat jen ze dna té nejzatuchlejší holyúdské žumpy. Jmenovitě nejžluklejší scénáristickou debilitu, zahnívající patos, plesnivějící rodinné hovnoty, hnisavý kýč, mokvající davy v přímém přenosu nadšeně aplaudujících ťamanů a samozřejmě koňskou dávku aplikované fyziky a fyziologie pro žáky se sedmačtyřiceti chromozomy. Ne, tohle už nebylo mile přestřelené béčko, nýbrž sice oku lahodící, avšak obskurním kokotismem přepatlaná hyperkomerční megapičovina. Ale dost nabubřele erudovaných filmově teoretických termitů. Kdybych měl své pocity přiblížit laickému prudérnímu publiku, je to něco, jako by vás přeblafla skvěle vydyzajnovaná, ale totálně tupá bloncka, která s plnou hubou náhle úplně zapomněla polykat, načež ji mozkožrout zašimral v nosohltanu a ona vám s pištivým chcichotáním vyprskla do xichtu vaše vlastní sperma. A kdo ví, čí ještě. Počítám, že ve dvojce bude Dvejn Superanabolon hrát hrdinného kvadruplegika, kterému zákeřní tenoristé jeho protézou zlomili páteř, a on je poté, aby zachránil vlast, rodinu a bandu lozkokošných štěňátek, skoky mezi výškovými budovami vzdálenými přes 100 metrů totálně rozšmelcuje jazykem ovládanou kriplkárou za bouřlivého potlesku klaky severokorejských sirotků. A to vše během zemětřesení a s útočící Godzilou v zádech.(16.7.2018)

Když se dívám na na Dwaynovu kariéru, tak ho musím pochválit, nevypadá věru zle, zkrátka kariéra jak má být. Já k němu choval docela dost nedůvěry, ale ta jeho píle a vytrvalost je hodně dobrá a vlastně se za ty roky stal jediným akčním áčkovým herecem součásnosti (Vin Diesel a Statham fakt ne a další mě ani nenapadaj ). Mrakodrap je akční žrádlo se vším všudy včetně digitálních a rodinných dochucovadel, ale v míře prospěšné a divákova zdraví nenarušjící. Ve filmu krom herců hraje ještě oheň, kulky, pěsti, výška a hlavně umělá noha, ta předvedla skvělý výkon a nominace na Oscara za vedlejší roli by jí neměla uniknout.(16.7.2018)

MacGyver v smrtonosnom sklenenom pekle. Bez mučenia sa priznám, že ma to bavilo. Svižné, hutné, s nadhľadom. Hlavne som rád opäť videl Neve Campbell, kedysi som ju veľmi uctieval a stále by som si dal povedať. :D(24.12.2018)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $67,796,355Tržby Celosvetovo $304,103,613Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ bejkovina, parodia na Die Hard /25%/(30.10.2018)

Je to OK. A víc než OK jsem ani nečekal. Dwayne Johnson to tentokrát zkouší bez humoru a hraje na vážnou notu a docela mu to jde. Je to vlastně stejně pitomé jako většina jeho filmů, ale i podobně výplachově zábavné. Mrakodrap má nakonec mnohem blíž ke Skleněnému peklu než k akcím Johna McClanea, ale skákání na obří barák, šplhání po římsách stovky metrů nad zemí a útěky před běsnícím ohnivým peklem rozhodně nenudí. Rawson Marshall Thurber je solidní řemeslník a pohlídal si, že se v jeho novince bude pořád něco dít. Takže nebudete mít moc času přemýšlet o tom, jak moc je to celé pitomé a jak to vůbec nedává smysl. Škoda slabších záporáků a celé do očí bijící neambicióznosti. Jako letní výplň mezi Ant-Manem a Jurským světem a další Mission: Impossible ale Mrakodrap funguje bez problémů.(27.7.2018)

• woody

Co se týče akce, tak standardní béčko, vykrádající prakticky všechny své předchůdce - od Smrtonosné pasti po Předpadení v Pacifiku až k M:I 4. Zato ten politický podtext by vydal na menší studii - postava čínského byznysmena, postava Rockovy manželky, postava čínského policajta, samotná zápletka, zasazení do Hong Kongu. Za několik let to bude ještě směšnější, podobná ukázka doby jako třeba Rudý úsvit, jen v opačném gardu.(6.7.2020)

Mrakodrap byl od začátku popcornovou objednávkou na míru. Na jedné straně máte americké filmaře, americkou hvězdu a americké vyprávěcí postupy, na druhé pak čínské lokace, čínské peníze a čínskou hereckou podporu. Rozum říká, že by to skoro automaticky mělo dopadnout hrozně. Rock si ale svoji novinku ohlídal natolik dobře, že plní zadání v každém ohledu a jedná se o svižný katastrofický biják pro celou rodinu. Ano, buďte připraveni na tunu klišé a přibližně nula překvapení. Řemeslně ale Mrakodrap šlape úplně v klidu a přesně víte, kdy bude americké (nebo čínské) publikum nadšeně tleskat. Pro někoho je to celé automaticky špatně a samozřejmě nečekejte žánrový zázrak. Touhu po spotřebním napínáku tu ale s klidem ukojíte, a navíc vás možná potěší, že je Neve Campbell zase jednou docela cool. (6/10)(12.7.2018)

No.... skoro jsem nedýchal. Mrakodrap byl parádní. Škoda jen, že horní polovina nebyla obydlena. To by pak teprve mělo šťávu :-)(15.8.2018)

• Fr

„NAJALI JSTE MĚ K PROVĚŘENÍ OCHRANNÝCH A BEZPEČNOSTNÍCH SYSTÉMŮ. PO KOMPLETNÍ ANALÝZE MOHU ŘÍCT, ŽE JE TO NEJBEZPEČNĚJŠÍ SUPERVYSOKÁ BUDOVA SVĚTA. JE TO FORT KNOX MÍLI V OBLACÍCH...“ /// Rock si zvyšuje obtížnost. Ovšem věřím, že i kdyby měl – teda vlastně neměl ani jednu nohu… byl by furt nejlepší! Trochu vizionářský, trochu katastrofický, trochu Smrtonosná past. Trochu mi to tady hapruje logicky (pustili se s vyprávěním na dost tenkej led). U akrobatickejch výkonů se často musím smát…nahlas. Ale proč né…jeho stará (na rozdíl vode mě) trne strachy, ale konec dobrý, všechno dobrý. Nebo to u těhle filmů máte jinak? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když někdo prohlásí: „nemůžu tě zabít“ a pak se do mě pokusí vyprázdnit zásobník. 2.) Mám rád filmy, který držej pokupě díky lepící pásce. 3.) Thx za titule „samo133“.(2.12.2018)

Šla jsem na to jako na hláškoidní sled QTE ve formě vykrádačky Skleněného pekla a Smrtonosné pasti, v podání toho nejvíc elektrifikujícího kuchaře sportovní zábavy. To vše jsem dostala, a navíc charakterový oblouk, v jehož rámci se ženská naučí používat telefon. Nádherně blboučké. Doporučuju sledovat s někým, kdo má patologický strach z vejšek.(1.8.2018)

• Rimsy

Dvě a půl hodiny po projekci a já zapomněl napsat první dojmy, protože už ani nevím, že jsem to viděl. Úmyslem splnit zakázku v podobě amerického béčka pro Čínu sice pohrdám, ale chápu ji, a tak nemám problém s tím, že tenhle film vůbec existuje; jeho provedení však vyvolává předsudek, že čínské publikum musí být plné bezmozků, jelikož takovou nelogickou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Vzpomněl jsem si na dva roky starou Velkou čínskou zeď, obdobně hloupou. Tady jsou aspoň vidět peníze a fanoušci digitálních ohníčků si rozhodně přijdou na své – stejně jako milovníci vyprázdněného Rockova pohledu, s nímž deklamuje prázdné fráze o dceři. Na rozdíl od Arnieho v Komandu se z tohohle však kultovka nestane. Ba co víc, Mrakodrap vyvolává až příliš mnoho vzpomínek na Smrtonosnou past, což bohužel není šťastná volba, jelikož s akční klasikou prohrává v naprosto všech směrech. Je to trochu nefér srovnání, uznávám, ale vytvářejí ho autoři, ne já. Inu, těšil jsem se na nenáročný výplach po karlovarských rodinných dramatech, ovšem tohle považuju za urážku každého (minimálně polointeligentního) diváka. Potěšila jen Neve Campbell a Rockova umělá noha. To je ale sakra málo, takže zábavnějším Mrakodrapem stále zůstává dvacet let starý bizárek s Annou Nicole Smith.(25.10.2018)

• tron

Keď sa nad tým tak zamyslíte, to slovo je úžasné. Mrakodrap. Berieme ho ako hotové slovo, zvykli sme si naň, nepremýšľame nad ním. Ale keď si to rozdelíte na drobné, je to úžasné, geniálne, zvukomalebné slovo. Mrakodrap. Niečo, čo sa driape k oblohe, k mrakom. Wow, kto to vymyslel, tomu by som schválil doživotný výsluhový dôchodok. A snímka? Totálny (pod)priemer. Vôbec sa mi doňho nechcelo. The Rocka mám rád, ale katastrofické filmy ma nikdy nebrali. Scenár je krajne predvídateľný, miestami sú všetky tie prítomné klišé až neuveriteľné. Čo je to za zvláštny typ uvažovania, naliať do filmu 125 miliónov dolárov a pritom je mi ukradnuté, že to má scenár v hodnote pár centov? Prečo sa s tým trocha nepohrajú, prečo nevymyslia niečo originálne? Veď aj originálny scenár môže byť vynikajúcim akčným popkornovým veľkofilmom. No tak ale čo už, toto my dnes asi nevyriešime. The Rock je prekvapivo dosť utlmený, každopádne som za viac amputovaných nôh vo filmoch. Iróniou je, že kedysi tieto ohňové filmy stáli strašné prachy kvôli pyrotechnikom a kaskadérom, ktorí sú teraz kvôli CGI bez roboty, no tie filmy sú stále hrozne drahé, lebo je to všetko robené počítačovými trikmi a tie nie sú lacné, ak majú pôsobiť realisticky. A v Mrakodrape realisticky vcelku pôsobia, to sa musí uznať. Napriek tomu ma stále zo sústredenia vytrhávala myšlienka „tak toto je určite robené pred zeleným plátnom“. Čo ďalej? Prvá polovička kastingu fajn (Neve Campbell, Chin Han, Byron Mann), mrakodrap plný skvelých vizuálnych vychytávok. Negatívne hodnotím druhú polku kastingu, ktorá je veľmi nesympatická (Noah Taylor), čo je šokujúce najmä u Pabla Schreibera, ktorý bol v Amerických bohoch ako dvojmetrový leprechaun z Írska absolútne úžasný. Miestami je tento mix Skleneného pekla a Smrtonosnej pasce strašne sterilný a nudný, inokedy dobrý (žeriav, megaguľa).(25.11.2018)

Je to ukázkový typ stupidních katastrofických filmů, na které jsme se zájmem čuměli jako malí a všechna ta úděsná béčka nám přišla jako vzrušující podívaná plná dobrodružné akce a vrcholného napětí. Po zhlédnutí jsme tuto podívanou zhruba týden rekonstruovali z dřevěných kostek a laciné napodobeniny lega a skrze plastové vojáčky a hráčky z kinder vajec prožívali tu napínavou podívanou znovu. Obvykle tuto apokalypsu hraček přežil jen statečný a udatný pan krokodýl a jeden voják z padesáti, představující inteligentního kecala, ale ne moc statečného člena party bojující o přežití v útrobách dětského pokoje. Hroší lázeňský švihák to většinou schytal mezi prvními za svojí domýšlivost, protože nerozhodný kapitán ještě nepřebral kontrolu nad velením a nezpacifikoval všechny okolo, aby ihned poté mohl sám zařvat při mohutném výbuchu dřevěných kostek. V dospělosti se vnímání člověka výrazně mění a místo prohánění plastu v pokojíčku při fantazii nastartované na maximum, prohání spíše sukně (v tom lepším případě) nebo svého ptáka (ve standardním případě). Plně si uvědomí tu hrůznou skutečnost, že filmy, které mu přišly v dětství děsně kůl, jsou ve skutečnosti úděsný a nerealistický shit. No a přesně takový je Mrakodrap. Úděsný nerealistický shit plný stupidní akce, při které se ale perfektně vypne mozek. A od toho tyto filmy jsou, pokud vás nedostane do inkontinence 10x recyklovaný fórek o lepící pásce nebo nejste dítě a nechcete si posléze hrát s hračkam... Já zapomněl, dnes si děti už s hračkami nehrají, místo toho prohání svá péra. Při sledování jsem si pokládal stále stejnou otázku. Jak dlouho ještě vydrží anabolické steroidy držet krok s pracovním tempem Dvejna Džonsna a kdy to definitivně odpískají a začnou si píchat Dvejna Džonsna? 70 %(18.8.2018)

The Rock zachraňuje svou rodinu v hořícím největším mrakodrapu a v cestě mu stojí i skupina teroristů. Ten film je mnohem více Skleněné peklo než Die Hard,což mne trošku zamrzelo, ale katastrofických filmů není nikdy dost, tak budiž. Je to sice hloupoučké, ale taková scéna skok z jeřábu patří k té nejlepší, co film nabídne i za cenu, že je velmi přepálená, ale je to film, tak proč ne. Drží si to tempo, o napětí není nouze, dojde i na pár soubojů, Rock má stále neskutečné charisma a vizuálně je to v pořádku. Jako letní blockbuster to kritéria splňuje a já se bavil. 70%(15.7.2018)

Vysokorozpočtový béčko na jedno použití - nic víc, nic míň.(28.9.2018)

"Zapal člověku dům a poznáš, na čem mu záleží." To je zajímavá myšlenka. Rozhodně zajímavější než souboj Rocka s komandem gangsterů. S Rockovou filmografií se o něj, jeho rodinu a ani náhodně procházející psy prostě nebojím. Proto oceňuju, že mu scénáristi sebrali nohu, aby to bylo alespoň o něco vyrovnanější. Jenže padouši mají své limity, Rock alias pan Sawyer po hladkém mrakodrapu šplhá jak veverka s přísavkami a já jsem si jistý, že zlá gaunerka Xia mi brzy přivodí nějaký ten mokrý sen. Za to díky, ale jinak se celé to "velkolepé" divadlo dá bez problému předvídat, což k napnutí diváka zrovna nepřispívá.(9.6.2019)

Jednonohý Dwayne Johnson v roli revizora a především ochránce své milované rodiny, uvěznené v hořícím mrakodrapu, plném zabijáků, kteří jsou nekompromisní a pro splnění své mise se nebrání použít jakoukoliv dostupnou možnost.(16.7.2018)

• flanker.27

Znáte to, jak v různých akčních, katastrofických a jiných podobných taškařicích hrdina na konci něco udělá, všechny zachrání a dav shromážděný před místem katastrofy (třeba zrovna před hořící budovou) mu začne freneticky tleskat? Tak tady takovouhle scénu uvidíte cca každých pět minut. Je to nablblé a co hůř, bere se to vážně. Každý z filmů, které tahle blbárna napodobuje, je o nedostižný kus dál, a to nejsem nijaký fanda Smrtonosné pasti. Škoda slov, škoda času.(23.9.2018)

• choze

Ať už tvůrci Mrakodrapu upřímně milují Smrtonosnou past, Skleněné peklo a čtyřku Mission: Impossible (a kdo ne) a skládají jim hold, nebo se tím jen marketingově zaštiťují a těžce je vykrádají, jejich film je jen generickým blockbusterem s totálně šablonovitým scénářem a nevýraznou režií, plochými postavami a přímočarým dějem bez jediného překvapení, kde i když se pořád něco (přepáleného) děje - třeba Rock předvádí absurdní skoky s nožní protézou, přičemž po něm navíc pálí z vrtulníku policejní sniper - výsledkem je nuda. Nevadí mi, že to ani z dálky nedorovnává (nebo dokonce nepřekonává) ony klasiky, ale že i jako tupý akčňák, které mám rád, je to prostě moc tupé, sterilní, nezáživné a otravně rodinné. A že nejen necítím potřebu se na to někdy podívat znovu, ale ani se nechci podívat znovu aspoň na nějakou konkrétní scénu.(13.7.2018)

Žádnej problém není tak horkej, když máte minimálně jednu nohu a tunu izolačky. Kráčející Skála nám tentokráte trochu kulhá díky protekční protéze, ale to mu na mužnosti nic neubírá a stále mu člověk věří, že to ozbrojený komando, co stojí proti němu, pošle do pekel, který je pár pater pod ním. Šukézní manželku mu hraje Neve Campbell a co si budeme povídat, borka která přežila čtyři Vřískoty, nemůže mít problém přežít hořící mrakodrap s pár zlejma vocasama. Ze záporáků mě nejvíce zajímala extrémně šukézní rákoska, kterou bych z fleku mohla hrát já. Sice už by nebyla tak šukézní, ale fakt bych si chtěla zahrát tak krásně chladnou svini. Buddhožel, pozvánku na kásting jsem našla až po premiéře, takže snad se zadaří příště. Nejvíc mě každopádně dostaly "dvojčata", kdy holka je o hlavu vyšší než kluk a minimálně o 3-5 let starší. Jako já být Neve, tak se naseru, že to takhle vypadá, že nejsem dostatečně šukézní, aby na mě The Rock vlezl 2x a ještě mi daroval kapku ze sebe. Ale mrakodrap byl parádní, na ten se drápat King Kong, tak mu v půlce dojde kardio a žuchne dolů, páč ten barák byl fuckt až do nebes, že ho letadla musely oblítávat.(24.8.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21