Mrakodrap

Mrakodrap

Skyscraper

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 2018, 103 min

Mrakodrap byl od začátku popcornovou objednávkou na míru. Na jedné straně máte americké filmaře, americkou hvězdu a americké vyprávěcí postupy, na druhé pak čínské lokace, čínské peníze a čínskou hereckou podporu. Rozum říká, že by to skoro automaticky mělo dopadnout hrozně. Rock si ale svoji novinku ohlídal natolik dobře, že plní zadání v každém ohledu a jedná se o svižný katastrofický biják pro celou rodinu. Ano, buďte připraveni na tunu klišé a přibližně nula překvapení. Řemeslně ale Mrakodrap šlape úplně v klidu a přesně víte, kdy bude americké (nebo čínské) publikum nadšeně tleskat. Pro někoho je to celé automaticky špatně a samozřejmě nečekejte žánrový zázrak. Touhu po spotřebním napínáku tu ale s klidem ukojíte, a navíc vás možná potěší, že je Neve Campbell zase jednou docela cool. (6/10)(12.7.2018)

The Rock zachraňuje svou rodinu v hořícím největším mrakodrapu a v cestě mu stojí i skupina teroristů. Ten film je mnohem více Skleněné peklo než Die Hard,což mne trošku zamrzelo, ale katastrofických filmů není nikdy dost, tak budiž. Je to sice hloupoučké, ale taková scéna skok z jeřábu patří k té nejlepší, co film nabídne i za cenu, že je velmi přepálená, ale je to film, tak proč ne. Drží si to tempo, o napětí není nouze, dojde i na pár soubojů, Rock má stále neskutečné charisma a vizuálně je to v pořádku. Jako letní blockbuster to kritéria splňuje a já se bavil. 70%(15.7.2018)

Jednonohý Dwayne Johnson v roli revizora a hlavně záchránce své rodiny, uvěznené v hořícím mrakodrapu, plném zabijáků, kteří jsou nekompromisní a pro splnění své mise se nebrání ničemu.(16.7.2018)

• choze

Ať už tvůrci Mrakodrapu upřímně milují Smrtonosnou past, Skleněné peklo a čtyřku Mission: Impossible (a kdo ne) a skládají jim hold, nebo se tím jen marketingově zaštiťují a těžce je vykrádají, jejich film je jen generickým blockbusterem s totálně šablonovitým scénářem a nevýraznou režií, plochými postavami a přímočarým dějem bez jediného překvapení, kde i když se pořád něco (přepáleného) děje - třeba Rock předvádí absurdní skoky s nožní protézou, přičemž po něm navíc pálí z vrtulníku policejní sniper - výsledkem je nuda. Nevadí mi, že to ani z dálky nedorovnává (nebo dokonce nepřekonává) ony klasiky, ale že i jako tupý akčňák, které mám rád, je to prostě moc tupé, nezáživné a otravně rodinné. A že nejen necítím potřebu se na to někdy podívat znovu, ale ani se nechci podívat znovu aspoň na nějakou konkrétní scénu.(13.7.2018)

Die Hard je minulostí! A Bruce Willis se může jít zahrabat.. Dwayne "Super-Super-Super-Ultrahero" Johnson konečně našel své opus magnum, a já dojatě, se slzami na krajíčku a v prázdném sále tleskám. Ukrutně zábavná prvoligová odpověď všem podřadným a nelogickým akčním blbostem se zmíněnou Smrtonosnou pastí v čele. Grandiózně vygradovaná a nekonečně kreativní popkornovka pro všechny, kteří mají božského The Rocka a jeho řemeslný standard rádi (takže samozřejmě pro všechny). Scéna na jeřábu nejlepší adrenalinovou scénou v historii.____ Sečteno a podtrženo, řemeslně zdatná vykrádačka akčních legend za neurážlivé tři hvězdy. Nebo nechápete ironii?(12.7.2018)

• pepo

Mrakodrap mohol byť čímkoľvek. Nostalgickým ohliadnutím, adrenalínovým akčňákom alebo strhujúcim katastrofickým filmom. Je však iba nudným B- čkom so slušným rozpočtom, jednou skvelou scénou a hviezdou, ktorá by si mala dávať pozor s kým spolupracuje. Svojim poňatím najviac pripomína slabšiu Povodeň (takže zabudnite na Die Hard alebo Sklenené peklo). Tá takisto pracovala s akčným príbehom v katastrofickým kulisách. Robila to však nápaditejšie, svižnejšie a zábavnejšie.Tešil som sa na to. Moja chyba. 5/10(11.7.2018)

Poučení z filmu zní: Když něco nejde, použij lepící pásku, anebo to vypni a zapni. Kdyby Mrakodrap vznikl v 90. letech, mohla z něj být parádní akčně/katastrofická kultovka. Takhle to je akorát solidní blbost, která mě ale (ani nevím přesně proč) i přesto docela bavila (jak jinak než jako guilty pleasure). Mix Smrtonosné pasti a Skleněného pekla nenabízí absolutně nic originálního a překvapivého. Vše jde podle těch nejzákladnějších příruček hollywoodských scenáristů, záporáci jsou trapní a nezajímaví, megalomanské využívání CGI jde zcela proti nějaké umírněné a soustředěné práci s prostorem a střih je velice často překotný a chvílemi až zmatený (nepochybuji, že to je ale schválně). Celková vizuální tvář filmu je tak dost průměrná a velké plátno opravdu nepotřebuje. Proč jsem se tedy vlastně i tak bavil? Asi prostě ten 90kový příběh a přístup k němu. Děj má spád a šablonovité zvraty a dějové odbočky, které se v propočítaný čas rozdělují a zase sbíhají, na mě působily asi nějak tak, jak měly. A potěšila mě i ta troufalá a očividná snaha inspirovat se klasickými hollywoodskými bijáky (a to včetně skleněného vyvrcholení á la Dáma ze Šanghaje). Ideální biják na sobotní večer v telce. 5/10(12.7.2018)

Podla ocakavani. Hned v uvode si velmi okato pripravuju podu na neskorsie sceny a vyustenia a divak ktory nie je v kine prvy krat v zivote sa nad tym moze len pousmievat. A takto je to vlastne s uplne vsetkym, predvidatelnejsie to uz snad ani byt nemoze, vratane nelogickosti, ale zabavit to zabavi akuratne a vizual to ma pekny.(14.7.2018)

Dwayne Johnson, se v poslední době snaží a snaží se hodně, a já jeho snahu oceňuji a oceňuji i tenhle film, který je sice béčko, ale nehraje si na něco víc. Samotný mrakodrap je super, má spoustu vychytávek a neni to jenom nějaký barák. Film je od začátku, dobře našlapaný a servíruje akční scény, jak na běžícím pásu. Akce se skládám z bitek, honiček a ze dvou naprosto šílených a přepálených akrobatických scén. Ale od té druhé, filmu tak nějak začne docházet dech a finále neni tak našlapané, jako první polovina, která je fakt super. A taky zamrzí slabší Asijská sestava a pak hlavní záporak, hodně bu bu bu, ale je to mamlas. Ale celkově je to fajn a kdyby to bylo o něco delší a Johnson, by si padouchy odchytával po jednom, jak to kdysi dělával Bruce Willis, tak by snad nebylo co vytknout.(14.7.2018)

Novodobé skleněné peklo! Jen v kreativnějším podání, zábavnější, emocionálně jdoucí až na dřeň a perfektně vygradované. Především ale naprosto luxusně obsazené, kdy Dwayne Johnson strká charismatem do kapsy McQueena ve Skleněném peklu i samotného Johna McClanea. Pokud by takto dopadly všechny blockbustery zaměřené na asijské publikum, svět by byl o poznání krásnějším místem pro všechny cinefily. Scéna na jeřábu je už teď nutně zařazena mezi nejlepší scény všech dob a Johnson díky svému hereckému výkonu aspiruje na umistění v síni slávy, mezi velikány jako je Jack Nicholson či Marlon Brando. Výjimečná podíváná...a ano, je to ironie, Johnson je tak maximálně sympaťák, a tohle klišovitá vykrádačka akčních klasik na jedno použití.(12.7.2018)

Vynikající akční bezduchý nářez plný klišé s vyborným Dwaynem Jonsonem, v hlavní roli ovšem efektní mrakodrap. Bohužel. vše několikrát viděno, nic nového. Místy přehnané, skok z jeřábu na supermana s jednou nohou nereálný, takových momentů je tam víc, vadili mě davy čumilů, ale jinak vcelku skvělá podívaná. Lépe vidět ve 3D kvůli hloubce.(14.7.2018)

"Skyscraper" nevyzeral ako veľmi originálny film, ale súčasne som dúfal, že ma aspoň dokáže udržať v pozornosti. A všetko som dokopy stavil na jedinú kartu. Dwayna Johnsona. Kdekoľvek sa objaví, dokáže film urobiť zaujímavejším a pozerateľnejším. Ako to dopadlo tu? Popravde rovnako. Myslím si, že je schopný, je talentovaný, vie ponúknuť dobré rozhodnutia a dokonca mu film dopraje aj pár vtipných momentov. Ako dvere na žeriave alebo zhodnotenie, že ak nestačí lepiaca páska, tak je potreba viac lepiacej pásky. A popravde lepiaca páska je tu skutočne vo veľkej role. Neve Campbell som nevidel pekne dlho a musím povedať, že som s ňou spokojný. Jej úsmev je čarovný ako keď som ho videl prvýkrát, no súčasne mám pocit, že tu nie je len nudnou manželkou, ktorú treba zachrániť. A vie sa o seba postarať a aj o svoje deti. Je šikovná, vie bojovať a nebráni sa riskovať. Takže je podľa mňa dobrou postavou. Čo sa týka detí, tak sú tiež okey. Myslím, že sa snažia. Takže aspoň v tom smere ich ocením. A okrem toho sú tu aj celkom dobré efekty a záverečná časť v guli je podľa mňa spracovaná dobre. No potom sú tu aj problémy. V prvom rade si povedzme pravdu, čo sa dá povedať o príbehu tohoto filmu, čo sa nedá povedať o všetkých ostatných filmoch, ktoré majú tento scenár. Ak ste videli jeden, videli ste všetky a je jednoducho odhadnuteľné čo sa stane. Čo sa týka dvoch postáv, tak stačí jeden pohľad a pár dialógov na to, aby ste zhodnotili, že kladní hrdinovia to nebudú. Napriek tomu, že tak majú pôsobiť. A okrem toho tu musíme mať aj "Black Widow" z Hong-Kongu. Je to tak divné, až to je miestami super a miestami otravné. Ako celok to vnímam ako dobrý film na zabitie času. S trochou pop-cornu je to podľa mňa dobrý akčný thriller. Len bez prekvapení. Možno s výnimkou Neve Campbell. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B-(14.7.2018)

Ten film je tak špatnej, až je skvělej.(15.7.2018)

Člověk prostě musí obdivovat Dwaynea Johnsona- tento bývalý wrestler se postupně usazoval ve filmu, až se napříč léty stal hollywoodskou hvězdou a dnes je možná dokonce ta největší. Až na zlatou výjimku v podobě Pobřežní hlídky totiž byli všechny Rockovy filmy v posledních několika letech úspěšné. Důležitější jsou ale samosebou kvality a musí se uznat, že Dwayne Johnson si na producentské židličce dokáže své filmy pohlídat. Jumanji: Vítejte v džungli byla zábavná dobrodružná jízda, Rampage: Ničitelé zase našlapaná monster-jízda a takové San Andreas dost možná jeden z nejlepších katastrofických filmů za poslední roky. V roce 2016 mimo jiné natočil i komedii Centrální inteligence, která se musí nechat, že má fajnový humor a povedenou dvojku Johnsona a Kevina Harta v hlavních rolích. A Johnson si pravděpodobně padnul do oka s Rawsonem Marshallem Thurberem, u kterého se rozhodl, že se s ním spojí na dalších dvou filmech. A první z nich je tu. Mrakodrap je první Thurberův který nespadá do žánru „komedie a ačkoliv v jeho komediích jako Millerovi na tripu a Centrální inteligence se párkrát ty akční scény objevili, tohle je jeho první čistý akční film, ve kterém téměř chybí jakýkoliv humor a jede se pouze přes akci. Mrakodrap dost připomíná první Smrtonosnou past, ve které je ale navíc nejmodernější budova světa. Mrakodrap je ale především dítě dvou zemí- Amerika nadělila americké filmaře, americkou herce a americké vyprávěcí postupy, Čína pak lokaci, peníze a čínské herce. Ještě před pár lety by takovýhle scénář působil jako katastrofa. Ve skutečnosti se ale jedná o funkčního potomka, který ani jednomu z rodičů špatné jméno nedělá. Film má především perfektní technické tvůrce- Kromě Thurbera, který napsal i scénář a debutující akčňák mu vůbec nedělá problém, tu máme hudebníka Steva Jablonskyho, který nadělí perfektně ladící hudbu a především perfektního kameramana Roberta Elswita. Toho Elswita, který dohlédl na poslední dvě Mission: Impossible nebo Slídila (jehož kamera je jedna z pozitivních stránek filmu). Trikaři, kteří byli z Číny poté využili opravdu mnoho green screenu a přesto ten zjevný green screen vůbec neškrábe oči z důlků a na Hollywood minimální rozpočet ve výši 125 milionů dolarů se tu ždímá na maximum. Thurber jako by si opravdu při psaní scénáře pustil Smrtonosnou past, zároveň se ale pokusil být svůj a postavy udělat trošku víc ´ˇživější. Na rozdíl od takové ženy Johna McClanea, je tedy žena Willa Sawyera (Rockův hlavní hrdina) v podání Neve Campbell silná postava, která ani na moment nepřestane bojovat za své děti a manžela a není tak pouze ukřičenou dámou čekající na záchranu manželem. Problém může být tak jedině se záporáky- Roland Møller sice není špatný, jako opravdová hrozba pro Rocka ale ani moment nepůsobí. A to ani ve filmu kde Rock v první akční scéně dostane celkem přes držku a především tu spíše než za nadupaného frajírka, působí jako napůl zlomený člověk bojující s vlastními démony. Jinak ale akční scény odsýpají, rodinné scény fungují tam kde by měli a Rock si tak může do životopisu zapsat další povedenou žánrovku. Objektivně 8/10, přimhouřeně 8+/10, palec nahoru jednoznačně!(13.7.2018)

Co jsem dostal za své peníze? Solidní porci bezduché zábavy. Klišé střídá klišé, postavy jsou trapně průhledné a napětí se buduje prostředky, které byly out už v 50. letech. Ale ono to pořád celkem funguje. Některé scény lepší jiných (zvláště pokud máte závrať), design mrakodrapu je fantastický (i když jeho funkčnost se limitně blíží nule) a s vypnutým mozkem si to užít lze. Jen opravdu nesmíte dumat nad tím, při jaké teplotě povoluje ocel a jak dlouho vydrží průměrné americké dítě s astmatem dýchat horký kouř.(14.7.2018)

Normálne za tri *, ale pridávam jednu naviac za Neve Campbell :-)(16.7.2018)

Akční jízda u které si člověk vydechne až při závěrečných titulcích. Na Oskara to aspirovat nebude, ale pokud si chcete užít pořádný akční film a nebudete úplně do detailu řešit co je možné a nemožné, tak Mrakodrap je idealní volba. Já se bavil a Dwaynovi fandil :)(15.7.2018)

Mrakodrap je jeden z dalších filmů, které bych bez váhání zařadil k filmům typu San Adreas a Rampage. Všechny tyto filmy splňují 2 jasné charakteristiky. V hlavní roli je Dwayne Johnson, což jako velkému fanouškovi, se mi líbí, ale druhá charakteristika, která už má u mě menší odpor, je to, že tyto filmy jsou ve své struktuře naprosto totožné. Krátká stopáž, plné akčních scén, které jsou recyklované od všech ostatních akčních filmů, herecké výkony nijak zvlášť osobité a opravdu stupidní scénář. Ale i přes to musím přiznat, že Mrakodrap je z těchto tří asi můj nejoblíbenější. Největší podíl na tom má sám The Rock, protože jeho charisma vyzařuje v neskutečném množství. Ale i překvapivě skvělý soundtrack, který mistrovsky zkomponoval Steve Jablonsky. Právě on složil hudbu k filmům jako jsou Transformers a Pot a krev, což je dle mého názoru jeden z nejlepších filmů právě s Dwaynem. Příběh a scénář táhnou film lehce ke dnu, ale i přes to musím říct, že Mrakodrap je bezstarostná zábava, u které po pár dnech zapomenete, že jste na ní byli. 6/10(13.7.2018)

Dnes jsem na to četl recenzi a v podstatě https://www.youtube.com/watch?v=9eX5EY2tLSI platí to co řekl dotyčný na konci pokud chcete jít na nenáročný film jděte na to pokud jste pseudointeligent a myslíte si o sobě, že jste nejchytřejší člověk na světě a chcete pouze hledat chyby ( a že jich tam je namátkou ta lávka by neudržela 50 kilovou ženskou ani omylem) radši to vynechte. Hvězda dole za toho malého spratka co měl věčně zdravotní problémy toho bych hodil z té budovy hned. Očekávám, že hodnocení půjde dolů takže važme si toho, že je to zatím v červeném.(13.7.2018)

Na filmu mě překvapuje, jakým je slepencem několika popkulturních fenoménů. Jádro Mrakodrapu samozřejmě představuje první Smrtonosná past. Mezi přísady můžeme započíst Partičku IT ("Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?"), Marťana (takřka nevyčerpatelné využití lepící pásky), Assassins Creed (lezení po římsách apod.), Milénium ("Lisbeth" jako záporačka) a určitě i King Konga. Jsem si jist, že je možné najít i několik asociací, jež souvisí s marvelovkami. Tímto výčtem chci nastínit, že se určitě nebudete nudit. Je zde připraveno mnoho atrakcí, které nezklamou. Dění nepostrádá tempo a neřeší se zbytečnosti. Na druhou stranu je ale patrné, že nebyla přidána nějaká přesahující hodnota. Sice toto nemohl nikdo čekat, ale přece jen něco chybí k překonání lehké nadprůměrnosti, kterou se vyznačuje film. Je rovněž možno dočkat se několika klišé, ale ty nepředstavují závažné negativum. To je spíš záležitostí naprosto chabého traileru, který spolehlivě vyzradí všechno. Cynik by řekl, že se stačí podívat na něj a hodinu a půl nakonec můžete využít jinak. Ale to je skutečně nadsázka. Mrakodrap je určitě slušnou jednohubkou, která nezklame. Rock je tradičně skvělý a podobně laděné filmy mu zkrátka sedí. Na závěr musím pochválit soundtrack s jeho hutným ústředním motivem. Takže nakonec 3 hvězdičky.(13.7.2018)

• Hovado

Dwayne už je regulérní pračka na prachy a Mrakodrap je jen tuctová letní vychytávka pro kina, kde se snad budou sypat dolary horem dolem... Není to úplně špatný film, ale v žádném případě to není zázrak... Do doby, než se Dwayne začne snažit do mrakodrapu dostat, tak je to překvapivě svěží a syrová podívaná, která měla našlápnutu. Ovšem od Dwaynova snažení se dostat dovnitř film jde dolů a dolů. Mraky klišé, mraky, kravin, mraky předvídatelných věcí. Tyhle katastrofické filmy frčely tak před 20 lety. Dneska při vysokých nárocích diváka, to nejde ustát. Bohužel...(16.7.2018)

<< předchozí 1 2