Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (CinemArt)

HEED

No, na první Smrtonosnou past to sice nemá, ale úplně o ničem to taky není. Dwayne hraje jak může, byť se mu ta role bezpečnostního technika jen s těží věří. Kontaktních soubojů tam moc není a je to spíše katastrofický film o přežití. Ten konec tomu taky moc nepřidal a tak se finální fight nekonal. Je zajímavé, že rejtingem 12+ prošlo spousta nadávek, jakmile však přišlo na krev, jako by skorem ani nikdo nekrvácel. Vedlejším rolím nemám nic moc co vytknout. Neve byla kost už ve filmu vřískot. Dětské role, no tak ty jsou tam snad jen pro to, aby bylo vůbec o bojovat. Ze záporných hrdinů šel sice strach, ale moc se nepředvedli. Za tři. ()

borohub

Povedený snímek, Dwayne Johnson je hrozný sympaťák a tahle role mu skutečně sedla. Uznávám, že film není příliš realistický, je to prostě klasický akčňák plný nesmyslů a dalších klišé, ale i tak jsem se prostě bavil. Napětí je téměř od začátku filmu a ani do konce tato akce nekončí. Já se ale bavil a až to bude někdy v TV tak na to rozhodně rád kouknu znova. 85% ()

Mamlas

Něco hodně starého mi to hodně připomnělo. Jen tam nehrál Bruce. Bylo to vcelku komorní , ale zároveň americky přehnané a s klasickým stupidním koncem. Nicméně napínavé a zajímavé, triky čisté, prostě dobře dívatelné. ()

Mkartaylas56

Přesně co jsem očekával. Snímek s kvalitními vizuálními triky, slušně zvládnutou akcí, ale taky s kupou klišé, nereálných situací a jejich řešení. Prostě takový standartní film s Dwaynem Johnsonem, který sice svůj účel zabavit diváka splní, ale zároveň nedokáže nijak překvapit nebo strhnout. Navíc vám zaručuji, že alespoň jednou si pořádně zakroutíte hlavou nad některými nereálnostmi, o kterých už jsem ostatně psal (třeba jak by člověk s umělou nohou dokázal vylézt na obrovský jeřáb...). Ještě bych zmínil nedostatek ohledně toho, že si absolutně vůbec nedokážete vybudovat vztah k hlavním postavám, což dávám za vinu tomu, že o nich jednoduše skoro nic nevíte, bohužel i včetně Rockovi postavy. Takže ve zkratce je to silně průměrný snímek, který sice v porovnání třeba s letošním Rampage: Ničitelé nedopadl zas až tak špatně, ale i tak mě utvrzuje v názoru, že skoro kterýkoliv film, kde hraje Dwayne Johnson zkrátka není pro mě. 50% ()

george82

Myslím, že celkově to má na víc, než je těch 60%. Přidávám hvězdu, jelikož je to z mého pohledu podhodnocené. Děj rychle utíká a nenudí. A to je základ. Film nesmí nudit. Jo je tam x přehnaných scén, ale k takovým filmům patří. Za mě 70%. ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM: No, přiznávám, nečekal jsem to. Už dlouho se mi nestalo, že mi tak utekl čas bez jediného mrknutí na hodiny. Jasně, že ten film je blbina. Jedna přehnaná scéna za druhou. No a? Vlastně není čas vydechnout, a to mám rád. Proto za mne zatím plný počet bez ztráty kytičky. A to nerozebírám technickou stránku filmu. ()

XXXXXXXX

Tak nějak by to dopadlo, pokud by se tvůrci Umři Těžce rozhodli, že 75% rozpočtu rozkradou, zbylých 25 podělí dvěma, polovinu utrati za společnice a za posledních 6,25% natočí céčkový rodinný shitter! ()

Brmbolec

Jasné, že som si to pustil s tým, že to bude kravina, ale miestami som sa musel smiať :) Dwayne je super. Keby som mal12 rokov, tak by to bol asi môj idol. Na druhej strane je to solídna popcornovka 6/10 ()

johnsnow

Nuž poviem vám čakal som o dosť väčší prúser po všetkých tých recenziách. Film by som prirovnal ako to urobila jedna recenzia k filmu Povodeň avšak ešte možno o trochu viac sa to blíži k Oku hurikánu, len s tým rozdielom že tu tá katastrofickosť má navrch oproti akcii, čo je kus škoda obzvlášť keď hlavný hrdina je wrestler. Avšak to je asi tak jediný extra mínus, občas ešte bolo vidieť CGI efekt ale málo krát a nevýrazný záporák. Plusov je veľa tak vymenujem iba super Rocka, fajn postavu jeho ženy a potešila aj rola Byron Manna. Taký Emmerich by z teho podľa mňa vytrieskal viac ale i tak to bude za slabšie 4*. ()

whysoserious

Když jsem v kině viděl trailer, tak se to tvářilo jako remake Skleněného pekla, ale nakonec se z toho vyklubala jen jeho vykrádačka. Zase je to něco, co už tu v různých obdobách tisíckrát bylo- jedno klišé za druhým a Dwayne Šutrák tentokrát zkouší hrát vážně, což mu moc nejde. Ale když na to jen bezmyšlenkovitě koukáte, celkem pohodově to uteče. Znovu si to ale nejspíš nikdy nepustím, protože výsledná katarze z filmu je nula nula prd. Prostě hodinu a třičtvrtě koukáte na hořící přerostlý megalomanský párátko z ocele. ()

jprmusic

Už Jumanji bylo na hraně, Mrakodrap jí suveréně zdolal. Dwayne se ze zábavného stal s konečnou platností směšným. ()

mirkath1

Hehe, dostala jsem přesně, co jsem očekávala. Nebetyčnou kravinu )))) Na toho Dwayna se prostě dobře kouká a má na mě pozitivní účinky. Z toho člověka přímo sálá pohoda a radost ze života. Měli by ho dávat v tabletkách :D ()

DaweForeman

Trochu mi to připadá jako určitá smíchanina několika různých filmů - Mission Impossible, Skleněné peklo a Smrtonosná past. Člověk nemůže v tomhle případě očekávat moc od příběhu, který tak nějak zde hraje jenom vedlejší roli, ale hlavním lákadlem je adrenalinový zážitek z jednotlivých situací. Tenhle film bych asi v 3Dčku nedal, protože už takhlenc se mi při normálnín 2Dčku docela svíraly půlky z tý vejšky v některých scénách. Po akční stránce se tu člověk něčeho dočká, ale nic velkolepého. Sem tam si i autoři našli dobrá místa pro vtip, takže se člověk i v některých situacích pobavil. Obecně je to ale záležitost na jedno shlédnutí a pak pokračuje dál. Plusem bych i viděl to, že všechno hezky plyne a je to docela hezky po grafické stránce zpracované - především onen přehled všech možných technologií. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu