Temné síly

• Nizozemsko

Sci-Fi / Thriller

USA, 2018, 104 min

• MrHlad

Po útoku podivné nemoci zemřela většina dětí. Ty, které přežily, mají nadlidské schopnosti a lidé se jich bojí, takže je drží pod zámkem. Ruby se ale povedlo utéct a spolu s trojicí dalších hrdinů hledá tajemné místo, kde se údajně skrývají další desítky puberťáků, jakou jsou oni... Temné síly je banální young adult sci-fi, která je ve svých nejsilnějších momentech přinejlepším průměrná. Většinou je ale poměrně nehezká, nezajímavě zahraná a blbá, až to bolí. Nebrat.(9.8.2018)

Rozpočet $34miliónovTržby USA $10,988,197Tržby Celosvetovo $21,834,391Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Skromná mutantská teen bejkovina, ktorej by skôr výzorom pasovala taká TV obrazovka, než plátna kín. Neviem či ešte niekoho môžu podobné filmy o záchrane sveta tínedžermi vôbec baviť. Koľko sme ich mali za posledné roky a ako všetky ""zle-nedobre"" dopadli? Dosť nepresvedčivá schématická zlátanina, kde sú tie prekvapivé zvraty tak okukané, že to všetko navôkol je tak ploché až hrôza. Dosť zle dopadá aj nastrelený romantický oblúk. Fakt zbytočnosť, kde moc toho nefunguje. /videl v kine: 40%/(14.8.2018)

Čekal jsem to upřímně horší a ve výsledku jsem se celkem příjemně bavil. Na Hunger Games, Maze Runner či Divergenci to nemá, ale rozhodně lepší než Hostitel či Mortal Instruments. Samotný námět je velmi dobrý a je škoda, že se jej ujali tihle tvůrci, protože s někým šikovnějším to mohla být pecka. Alespoň Amandla Stenberg hezky poutá divákovou pozornost svou roztomilostí a poměrně velkýma ceckama a zajímalo mě, jak to celé nakonec dopadne, což se cení. Mínusem jest né příliš povedené efekty a nezajímavá akce. Na jedno podívání to však jde. 60%(9.10.2018)

Prvotní averzi vůči dalšímu teen postapo klonu Divergenta a Hunger Games rychle zažene solidní atmosféra, poměrně nekorektní motivy a slušný scénář a sympaticky napsané i zahrané postavy. Bohužel, film se v druhé půli neubrání a spadné přesně do vod generického průměru. Příslib pro slušnou sérii tu ale je.(8.8.2018)

• LiVentura

Teenage sci-fi už mě nebere.. Zde je slušný nápad, ale nikterak neodlišen realizací od slavných HG či Labyrintu...!(13.11.2018)

Teen sci-fi, které bohužel nedosahuje takových kvalit jako jí podobné a myslím si, že se ani dalšího pokračování nedočkáme, což je škoda, když konec je otevřený a vlastně bez dalších filmů by tento ani neměl smysl. Nápad to je dobrý, ale zpracování a děj dost pokulhávají a to je kámen úrazu.(6.11.2018)

(56%) The Darknest Minds je takový mix všelijakých novodobých filmů, což mi vůbec nevadí, ale tentokrát se mé hodnocení celkem shoduje s CSFD, což nebývá pokaždé. Mě jsou recenze a všelijaké hodnocení vždy ukradené. No, tak co můžeme pochválit ? Rozhodně si to na nic extra nehraje. Postavy mě bavily, především ty kladné. Hlavní hrdinka je nanejvýš sympatická, skoro po celý čas snímku se tu stále něco děje. Děj je docela jednoduchý, jen mě mrzí, že se ve výsledku nikam dál neubere, prostě to celé ve finále moc nevygraduje. A tím nemyslím, aby to bylo nějaké přeakčnělé, na to si tento snímek nehraje, jen bych si to představoval trochu lepší. Po druhé půlce filmu to jde s dějem z kopce, takže už tu nemáme žádné napětí apod. Ale i tak si nemůžu nijak výrazně stěžovat. Hudba celkem ok. Jako jednohubka to zlé nebylo, nebyla to žádná typická trapárna s mladými herci. Koukatelný průměr na zabití jednoho večera.(11.10.2018)

The darkest minds sa už pred premiérou stretol s blokádou na strane obecenstva. Premiére nepredchádzali virálne rozhovory, tvrdé promo na sociálnych sietiach a ani niekoľko-krát opakujúce sa upútavky. Netuším, vôbec, nakoľko je známa knižná predloha pre českých a slovenských divákov. Nič z toho ale neospravedlňuje niekoré nelogické chvíle filmu, ktoré pravdaže nechýbali. Všetky argumenty napísané hore, však súvisia s tým ako divák film príjme. Nevie do čoho ide a očakáva efektami naplnené scény, vybuchovanie áut – čo však vôbec nemusí byť pôvodnou premisou filmu/knihy. Divák tak zostáva z jeho pohľadu „oklamaný“. Keďže ja som si svoju úlohu pred návštevou kina splnila a vedela som do čoho idem, môžem ohodnotiť bez pocitov sklamania. Jedná sa o veľmi príjemný teen-sci-fi film o dospievaní a pochopení. Všetci herci sú neuveriteľne sympatickí, malá Zu, Chubs, Ruby a Liam majú veľmi milý vzťah. Je síce pravda, že niektoré sentimentálne scény medzi Ruby a Liamom boli už na hranici prevrátenia očí, avšak, poukazovali presne na to, že deti žijúce v odlúčení musia mať sociálne správanie na veľmi nízkej a pre dospelého trápnej úrovni. Režisér a scenáristi sa mohli pohrať s myšlienkou sveta bez Detí, možno trošku nazrieť do miest s dospelými a poukázať na to, čo deti pre spoločnosť znamenajú. Podľa mňa je po vizuálnej stránke film veľmi dobre zvládnutý. Škoda toho slabého promotingu. 60%(22.8.2018)

Začátek se slušně rozjel a došlo postupem času na kouzelnou akci ale co z toho když to potom klesalo, čekal jsem že jejich schopnosti budou využitý víc a ne jen chvílemi a délku filmu bych zkrátil a bylo by to lepší konec už tomu nepomohl. Aspoň hudba se povedla byla příjemná a herci no nepředvedli se měli být více akční ale budiž.(11.11.2018)

• malylada

Adult ságám odzvonilo a Temné síly jsou toho důkazem. Kdyby byl film natočený před osmi lety bez předchozích bratříčku, byl by hitem, ale bohužel se snaží stát pračkou na peníze píšícím autorům příliš pozdě. Nedokážu si představit, jak by mohl sebevětší šikovnější tvůrce převést na plátno něco nového z tohoto žánru. Opět se (ne)seznamujeme s dětskými hrdiny, kteří jsou stejní jako s předešlých ság, opět je zde čitelné zlo a opět zde vše funguje na debilním principu. Neříkám, že se nenašly nápady, které by fungovaly lépe než v mnoha finančně úspěšnějších sérií, ale přesyceností toho žánru to nejsem schopen vstřebat. Musím říct, že dvakrát jsem málem usnul a jednou se modlil za blížící se závěrečné titulky......3/10(30.8.2018)

Komerčný aj kritický prepad filmu je podľa mňa vizitkou toho, ako veľa v súčasnosti znamenajú digitálne efekty a vypiplanosť fikčných sci-fi svetov. The Darkest Minds sú protipólom dokonca aj young adult sci-fi sérií, pretože vsádzajú až tak extrémne na civilnosť, až má jeden pocit, že pozerá televízny film a cíti sa frustrovane absenciou trikov. Výsledkom je, že jediná akčnejšia a triková scéna tu pôsobí ako päsť na oko a v podstate je úplne zbtočná, pretože divák lačný po vizuálnom obžerstve bude sklamaný z 95% filmu. Obsahovo a myšlienkovo ale scenár toho navyše oproti konkurencii príliš neponúka, metafora inakosti je zrejmá, máme tu nedôveru voči akýmkoľvek inštitúciám a politikom, i keď sa javia spočiatku dôveryhodne a teens musia činiť dospelé rozhodnutia, pričom práve záver považujem za celkom slušne vymyslený a presvedčil ma o tretej, skôr neobjektívnej hviezde. Ale za tú snahu ísť proti prúdu čo sa týka vizuálu s vedomím, že vysoké zisky sú nonsense, má TDM moje aké- také sympatie. 50%(9.8.2018)

Jak dopadla tahle kombinace Divergence, Maze Runneru a X-Menů, s tím že plešatý chlap je zde zlý zmrd, co rád šikanuje děcka. A dopadlo to překvapivě dobře, navzdory všem rasistický a xenofobním řečem, co se vedly. Je tedy pravda, že finále mohlo hrát víc na nervy a ta akce, je taková nic moc. Ale film je silný, v něčem jiném a to je hlavní čtveřice hrdinů, mezi kterými je prostě ta správná chemie, rozdělení sil a to jak se navzájem doplňují. Ale pozor, to přátelství hlavních hrdinů, je zde dotaženo opravdu na vysokou úroveň a i ta lehká melancholie, která pak přeroste v regulérní depresi, je prostě parádní a dobře se na to koukalo. Neni to špatný, na to že režisérka a scénárista něco takhle velkého, dělají poprvé, jen pokuď bude dvojka, doladit napětí a tu akci, máte tady Asiatku která metá blesky, tak to použijte.(14.8.2018)

Průměrná sci-fárna s ne moc sympatickými hlavními hrdiny. Místy nuda, ale aspoň to má pěkné efekty. Za mě 50% :)(23.11.2018)

Zajimavy pocin, u ktereho je bohuzel znat prilisna amaterovost. Spousta faktu a scen nesedi, jakoby tvurci sverili strih novackovi. Jako napad skvele a s otevrenym koncem doufam, ze bychom se mohli dockat alespon jedne sezony serialu, ktery by mohl navazat. Potencial tam je.(25.11.2018)

Mě to nejvíc připomínalo X-Meny. Také je tu cosi na způsob mutace, také se toho obyčejní lidé bojí a nakonec i tady se najde skupina nadaných, kteří chtějí vládnout. Že je to hozené do teenagerovského módu á la Hunger Games na ústřední inspiraci nic nemění. Každopádně mě se to líbilo. Filmu sice chybí rozpočet, což je občas znát na akci i efektech, ale s danými financemi si tvůrci poradili celkem dobře. To, co chybí, dohánějí tempem i dějem, který sice není bůhvíjak složitý, ale prakticky postrádá hluchá místa, takže se dají přehlédnout i lehké scénáristické fauly. Jestli je ale někde znát šťastná ruka, tak je to obsazení. Amandla Stenberg je nejen sympatická, ale roste zní i výborná herečka a se zbylou trojicí ústředních hrdinů se výtečně doplňují. Normálně bych žehral, že hlavní hrdinové dostali až příliš mnoho prostoru na úkor záporáků a dalších postav, ale tady mi to vůbec nevadilo. Klidně bych se podíval na další díl, ale obávám se, že v konkurenci podobně laděných blockbusterů nemá The Darkest Minds šanci. 75%(13.10.2018)

• silentname

"The Darkest Minds" je podľa mňa absolútne pokrytecký film. Áno, myslím to úprimne. Toto je maximálne pokrytecký film, ktorý má podľa mňa skvelý koncept, ktorý má milión spôsobov na to, ako by mohol fungovať. Keď si to vezmeme z popisu, toto by malo byť úžasné. 90% detí zomrie a tie čo prežijú dostanú superschopnosti. Prvým problémom však pre mňa je, že reálne sa objaví iba 5 schopností. A úprimne by to bolo zaujímavejšie, keby ich bolo viac. To by však asi chcelo viac kreativity. A tak sa musíme uspokojiť so zelenou (nadmerná inteligencia), modrou (telekinézia), zlatou (ovládanie elektriny), červenú (oheň z úst) a oranžovú (mentálna dominancia). To však stále nenaznačuje, že by mohlo ísť o zlý film. Povedzme si teda tých pár pozitív, ktoré však tento film z hlbín odpadu nevytiahnu. Časť, kde malá Ruby pochopí, že prišla o rodičov je celkom silná a dobre spracovaná. A potom je tu Zu, ktorá je podľa mňa najlepšou postavou filmu. Prečo? To vysvetlím trošku nižšie. Teraz však prejdime na tie mínusy, lebo osobne je tu toho viac než dosť. V prvom rade je toto tak neskutočne plytko napísaný príbeh, ako keby si niekto vzal nejakú základnú príručku o tom, ako napísať film. Je to maximálne predvídateľné, priehľadné, stupídne a okrem toho sa to sústredí na úplne nesprávne elementy. Thrilleru je v tomto filme pramálo a miesto toho sa sústredíme na romantickú linku medzi Ruby a Liamom. A jediné čo môžem povedať je fakt, že takto otrasnú romancu som naposledy videl vo "Fifty Shades Freed". Bez srandy. Je to tak otravné, tak nudné a s tak neskutočne otrasnými dialógmi, že som bol z filmu maximálne frustrovaný. A keď už sme pri tých dialógoch, tak nikde to nie je ani o trochu lepšie. Toto sú tie najhoršie dialógy, čo som si odsedel v kine a mal som problém ich stráviť. A tu sa vraciame k Zu. Iba jej postava je podľa mňa dobrá, LEBO PO CELÝ ČAS NEPOVIE ANI SLOVO! Takže ako som povedal, pozitívne stránky filmu nejdú cez dialógy. A potom je tu zloduch filmu. Nebudem ho spoilovať, no v momente ako sa objaví bude jasné, aká je jeho rola. Ostatné postavy sú absolútne stereotypy. Jednodimenzionálne postavy, ktoré majú len svoju hlavnú rolu. Napríklad Ruby je bežná hlavná hrdinka, ktorá je teraz najdôležitejšou, lebo je niečím výnimočná. Liam je jej veľká láska. Zloduch filmu je len zloduch, ktorý chce mať všetko len pre seba. A tak ďalej. Je minimálne milión ciest, ktorou tento film mohol ísť. A on sa rozhodol, že najlepšie bude urobiť plytký príbeh bez nápadu a akejkoľvek originality a budeme ho stavať okolo skvelého konceptu. Možno to nie je tak zlý film, ako niektoré iné, ktoré dostali tento rating, ale tento film ma vnútorne tak rozčúlil a cítim sa ním tak oklamaný, že mu to jednoducho neprejde. Vyzerá to tak, že by chceli pokračovanie, no dúfam, že sa filmu nepodarí zarobiť prachy a skončí to rovnako ako skončilo "The 5th Wave". Týmto končím komentár. A film neodporúčam vidieť. Hodnotenie: F(12.8.2018)

Asi nejhroší na celým tomhle filmu je konec. Dost nevydařený kdy divák neví, jestli tvůrci chtějí pokračovat nebo jsou prostě jen tak blbý. Jinak to tak hrozný nebylo. Jako jasně, zoufalý pokus navázat na heroes, ale i tak to bylo koukatelné.(30.10.2018)

• necisty

Už ti, co to lepili dohromady, se museli smát, jaká je to slátanina. ... CC Flora(13.8.2018)

• Gambler

To byla tak hrozná nuda s tak debilním scénářem.... naštěstí jsem se do kina na to nedostal, jinak bych byl totálně nasranej!(2.11.2018)

Temne sily predstavuji prolog do nove sagy ve stylu Labyrintu. Ruby jako jedina ze super schopností barvy oranzove, prezila epidemii pri ktere vymreli deti a na svem uteku pozna teen particku s kterou se vydava najit skryty tabor prezivsich deti. Cestu jim komlikuje vlada, co zbyra deti a rozdeluje je do barev podle schopnosti a vyuziva, ale take liga spravedlivych, ktera se nemusi zdat tak spatna, jak se ke konci dozvime. Pekne efekty, prijemne obsazeni, chtylavy dej, minimalne hodinu to fakt slapalo, skoda konce. 80%(17.11.2018)

• C0r0ner

Hloupé, blbé, trapné, předvídatelné, schematické, idiotské, nudné, amatérské, debilní, nedomyšlené, klišovité, nelogické, pitomé... Styděl bych se za sebe, napsat takový příšerně dementní scénář, kde si člověk minutu co minutu buší rukou do čela, jestli si jako tvůrci dělají prdel, nebo co. 15%(3.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5