Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, začínají se u ní nekontrolovatelně projevovat záblesky ničivých superschopností, díky nimž je odvezena do speciálního tábora. Zde jsou nedobrovolně internovány další přeživší děti, u kterých se projevily podobné superschopnosti. Tyto nadpřirozené síly jsou označeny barvami: zelení jsou výjimečně inteligentní, modří ovládají telekinezi, žlutí mají kontrolu nad elektřinou, oranžoví umí číst myšlenky a ovládat paměť a ti nejnebezpečnější, červení, ovládají oheň. Ruby by měla být zařazena mezi oranžové, ale v táboře se jí podaří svou skutečnou sílu utajit a vydává se za poměrně neškodnou zelenou. Poměry v táboře jsou brutální, některé děti postupně mizí a Ruby, které je nyní šestnáct, se rozhodne pro útěk. Na cestě za svobodou se přidává k další skupině přeživších, v jejímž čele stojí charismatický Liam (Harris Dickinson), který se snaží z uprchlíků vytvořit náhradní velkou rodinu a najít pro ni společnou budoucnost. Ale Ruby se bojí po všech svých zklamáních někomu uvěřit. Tím spíše, že i v komunitě uprchlíků se najdou takoví, kteří se nezastaví před ničím. (CinemArt)

Malarkey

Prvně musím říct, že mě young adult fantasy vůbec neuráží, naopak je příjemnej relax pozorovat, jak se mladí a neklidní potácejí v dystopických světech plných nechutenství a zla s nejasným koncem. Temné síly jsou třeba v podobném duchu a i bych byl svolnej k tomu dát třeba tři hvězdy za snahu něco takového zfilmovat. Nicméně problém je, že tu je dost ulítlá milostná linka, která je jak ze Stmívání a navíc tu tvůrci použili fakt hodně špatný digitální efekty, které z celého filmu dělají docela slušnou béčkovou záležitost. A to ve výsledku nepomůže ani příběhu. ()

MrHlad

Po útoku podivné nemoci zemřela většina dětí. Ty, které přežily, mají nadlidské schopnosti a lidé se jich bojí, takže je drží pod zámkem. Ruby se ale povedlo utéct a spolu s trojicí dalších hrdinů hledá tajemné místo, kde se údajně skrývají další desítky puberťáků, jakou jsou oni... Temné síly je banální young adult sci-fi, která je ve svých nejsilnějších momentech přinejlepším průměrná. Většinou je ale poměrně nehezká, nezajímavě zahraná a blbá, až to bolí. Nebrat. ()

T2

║Rozpočet $34miliónov║Tržby USA $12,695,691║Tržby Celosvetovo $38,361,428▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,459,339║ Tržby za predaj DVD v USA $1,285,072║ Skromná mutantská teen bejkovina, ktorej by skôr výzorom pasovala taká TV obrazovka, než plátna kín. Neviem či ešte niekoho môžu podobné filmy o záchrane sveta tínedžermi vôbec baviť. Koľko sme ich mali za posledné roky a ako všetky ""zle-nedobre"" dopadli? Dosť nepresvedčivá schématická zlátanina, kde sú tie prekvapivé zvraty tak okukané, že to všetko navôkol je tak ploché až hrôza. Dosť zle dopadá aj nastrelený romantický oblúk. Fakt zbytočnosť, kde moc toho nefunguje. /videl v kine: 40%/ ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem to upřímně horší a ve výsledku jsem se celkem příjemně bavil. Na Hunger Games, Maze Runner či Divergenci to nemá, ale rozhodně lepší než Hostitel či Mortal Instruments. Samotný námět je velmi dobrý a je škoda, že se jej ujali tihle tvůrci, protože s někým šikovnějším to mohla být pecka. Alespoň Amandla Stenberg hezky poutá divákovou pozornost svou roztomilostí a poměrně velkýma ceckama a zajímalo mě, jak to celé nakonec dopadne, což se cení. Mínusem jest né příliš povedené efekty a nezajímavá akce. Na jedno podívání to však jde. 60% ()

Skejpr

Prvotní averzi vůči dalšímu teen postapo klonu Divergenta a Hunger Games rychle zažene solidní atmosféra, poměrně nekorektní motivy a slušný scénář a sympaticky napsané i zahrané postavy. Bohužel, film se v druhé půli neubrání a spadné přesně do vod generického průměru. Příslib pro slušnou sérii tu ale je. ()

M.a.t.t.

Amandla Stenberg je sympatická, premisa je dostatočne nosná a samotný príbeh obsahuje i niekoľko zaujímavejších miest, kde si divák povie, že za istých okolností by to všetko mohlo veľmi dobre fungovať. V súčasnom podaní je to však len chudobne pôsobiaca parafráza na X-Menov s nepríliš logicky vystavanou mytológiou a ktorú zachraňujú výhradne čiastkové svetlejšie momenty. 50% ()

Eliott

Hmm škoda, že jsem se nechal vlastní chybou napálit trailerem, který vypadal skvěle. Bohužel již obsahoval vše, co bylo na filmu zajímavé včetně té záměrné podobnosti se Straneger Things. Rozhodně jsem si měl přečíst co společného spolu mají. Ale zpět k hodnocení; film mi přišel vesměs zbytečný, hlavní hrdinové nesympatičtí a jejich dětská láska byla spíše směšná a nudná. Celý film měl ale spoustu děr a nudných či trapných scén a to, že se ve výsledku vlastně nic nestalo ani nevyřešilo a tvůrci vlastně počítají s pokračováním mě donutilo dát 1 hvězdu. Stejně jako u páte kolony která je v postatě to samé, na žádné pokračování koukat nebudu. 20-30% ()

juta

Teen sci-fi, které bohužel nedosahuje takových kvalit jako jí podobné a myslím si, že se ani dalšího pokračování nedočkáme, což je škoda, když konec je otevřený a vlastně bez dalších filmů by tento ani neměl smysl. Nápad to je dobrý, ale zpracování a děj dost pokulhávají a to je kámen úrazu. ()

mzss1

(56%) The Darknest Minds je takový mix všelijakých novodobých filmů, což mi vůbec nevadí, ale tentokrát se mé hodnocení celkem shoduje s CSFD, což nebývá pokaždé. Mě jsou recenze a všelijaké hodnocení vždy ukradené. No, tak co můžeme pochválit ? Rozhodně si to na nic extra nehraje. Postavy mě bavily, především ty kladné. Hlavní hrdinka je nanejvýš sympatická, skoro po celý čas snímku se tu stále něco děje. Děj je docela jednoduchý, jen mě mrzí, že se ve výsledku nikam dál neubere, prostě to celé ve finále moc nevygraduje. A tím nemyslím, aby to bylo nějaké přeakčnělé, na to si tento snímek nehraje, jen bych si to představoval trochu lepší. Po druhé půlce filmu to jde s dějem z kopce, takže už tu nemáme žádné napětí apod. Ale i tak si nemůžu nijak výrazně stěžovat. Hudba celkem ok. Jako jednohubka to zlé nebylo, nebyla to žádná typická trapárna s mladými herci. Koukatelný průměr na zabití jednoho večera. ()

kingik

Rasově korektně vyvážené a podané formou seriálového pilotu. Na diváckou omladinu se vyřítil celkem svěží scenáristický tobogán, jehož slabá komerční návštěvnost pohřbila případné další tvůrčí plány nezůstat jen u jednoho dílu. Ať už byl rozpočet jakýkoliv, film rozhodně nevypadá nikterak draze a nedaří se mu vzbudit dojem explozivního spektáklu. Dozvíme se, že vlivem záhadné nemoci se dramaticky snížila populace americké omladiny, zbytek přeživších je umístěn do přísně střežených táborů, které evidují "postiženou" mládež se superschopnostmi, která je rozdělena do barevných sort, přičemž jedinci oranžového a rudého označení jsou ti nejvzácnější a nejnebezpečnější. V jednom takovém táboře se jednoho dne ocitne i Ruby, šestnáctiletá černoška, co byla odtržena od rodiny a která z tábora uprchne, dá se k odbojové partě, co je sestavena z podobně postižených vrstevníků, kteří jsou permanentně vystaveni pronásledování. A Ruby má smůlu hlavně v tom, že patří k oranžádě. Komerční neúspěch filmu lze přičíst na vrub neatraktivnímu castingu i pramálo spektakulárním režijním a trikovým kejklím. Z celého filmu se žádná z nabízených scén nedá označit za úchvatnou, akce také nehraje prim, přičemž absence těchto substancí nečiní děj nudným. Dokonce to není ani vyloženě blbé. Pokud tedy fandíte střídmým produkcím, inklinujícím k seriálovým syžetům, které obracejí každý cent, aby to vypadalo alespoň tak nějak trikově slušně, tohle si nenechte ujít. Je však zcela evidentní, že nemělo zůstat jen u jednoho dílu. Ten zdařile rozkreslil charakterový i dějový syžet, ovšem nemohl pochopitelně obsáhnout vše. Spousta věcí tak zůstane divákům neobjasněna, rozjíždějící se menší dějové linie zůstanou nedořečeny a budou jim chybět pevnější a zřejmé souvislosti. Režisérka Jennifer Yuh nemá s hraným filmem velké zkušenosti, je známá kreslenou tvorbou, hlavně Kungu Fu Panda je zdrojem i centrem jejích režijních zásluh. Pro scenáristy Chada Hodge je to jedna z prvních filmových zkušeností, dosavadně se zabýval jen seriálovými pracemi, na výsledku je dost znát, jakým směrem se vždy ubíral. Jejich spojení však nezplodilo nic odstrašujícího, i divácká inteligence nedostane výprask. A dokonce i příznivci variace na levné X-Men série si přijdou na své. Herecké obsazení nečítá žádná lákavá jména. Není nutně slabinou filmu. Amandla Stenberg jako hlavní hrdinka nemá sice charismatický rozměr, nesympatická ale taky není a její herecké zkušenosti i tvorba určitě nestojí na obří popularitě. Hned druhým jménem za ní je všem divákům dobře známá Mandy Moore, z té se nevyklube záporná postava, ačkoliv jisté varování se nad ní vznáší, ovšem naší hrdince se snaží pomáhat. Zbytek herecké party je namíchán z málo známých herců, stranu záporáků hájí Patrick Gibson, co je v čele azylového tábora, celkem ovšem prokouknete jeho nekalé záměry i kukuč, ve spojení s jeho filmovým tatíkem-prezidentem Bradley Whitfordem mohli dát vzniknout zajímavému duu, nicméně pospolu jsou jen v jedné kratičké scéně, takže zůstalo jen u potenciálu. Cílová divácká skupina je jasná, omladina do šestnácti let je ideální. Film je přístupný, vzdor avizovanému vymírání nedojde k žádnému drastickému poklesu pubertálních jedinců, kteří zde vykazují vysoký inteligenční kvocient, což je i dobrá zpráva pro rodiče nezletilých diváků, kteří mohou dát bez obav svolení k jeho sledování a mohou se podívat na film se svými potomky. Třeba uznají, že tvorba pro mládež má i své světlé chvilky a zažehnají své noční filmové můry z dob Hunger Games a Stmívání. 7/10 () (méně) (více)

dr.horrible

Pekná herečka, v pohode akcia (červení) a ta dojemná scéna v závere prekvapivo celkom funguje. Ale je to strašne načačkané, sterilné a zameniteľné. V dobe Stranger Things toto na tri hviezdy nestačí. ()

Anderton

Komerčný aj kritický prepad filmu je podľa mňa vizitkou toho, ako veľa v súčasnosti znamenajú digitálne efekty a vypiplanosť fikčných sci-fi svetov. The Darkest Minds sú protipólom dokonca aj young adult sci-fi sérií, pretože vsádzajú až tak extrémne na civilnosť, až má jeden pocit, že pozerá televízny film a cíti sa frustrovane absenciou trikov. Výsledkom je, že jediná akčnejšia a triková scéna tu pôsobí ako päsť na oko a v podstate je úplne zbtočná, pretože divák lačný po vizuálnom obžerstve bude sklamaný z 95% filmu. Obsahovo a myšlienkovo ale scenár toho navyše oproti konkurencii príliš neponúka, metafora inakosti je zrejmá, máme tu nedôveru voči akýmkoľvek inštitúciám a politikom, i keď sa javia spočiatku dôveryhodne a teens musia činiť dospelé rozhodnutia, pričom práve záver považujem za celkom slušne vymyslený a presvedčil ma o tretej, skôr neobjektívnej hviezde. Ale za tú snahu ísť proti prúdu čo sa týka vizuálu s vedomím, že vysoké zisky sú nonsense, má TDM moje aké- také sympatie. 50% ()

Kudly4

Kamenem úrazu, je hlavní hrdinka, na kterou se nedalo absolutně koukat. Teen scifi ptákovina a kdybych neměl skoro 40tky horečky, možná bych ty 2* ani nedal. Hudba celkem Ok, závěr taky ušel. Ale už nikdy víc. ()

Eawy

The darkest minds sa už pred premiérou stretol s blokádou na strane obecenstva. Premiére nepredchádzali virálne rozhovory, tvrdé promo na sociálnych sietiach a ani niekoľko-krát opakujúce sa upútavky. Netuším, vôbec, nakoľko je známa knižná predloha pre českých a slovenských divákov. Nič z toho ale neospravedlňuje niekoré nelogické chvíle filmu, ktoré pravdaže nechýbali. Všetky argumenty napísané hore, však súvisia s tým ako divák film príjme. Nevie do čoho ide a očakáva efektami naplnené scény, vybuchovanie áut – čo však vôbec nemusí byť pôvodnou premisou filmu/knihy. Divák tak zostáva z jeho pohľadu „oklamaný“. Keďže ja som si svoju úlohu pred návštevou kina splnila a vedela som do čoho idem, môžem ohodnotiť bez pocitov sklamania. Jedná sa o veľmi príjemný teen-sci-fi film o dospievaní a pochopení. Všetci herci sú neuveriteľne sympatickí, malá Zu, Chubs, Ruby a Liam majú veľmi milý vzťah. Je síce pravda, že niektoré sentimentálne scény medzi Ruby a Liamom boli už na hranici prevrátenia očí, avšak, poukazovali presne na to, že deti žijúce v odlúčení musia mať sociálne správanie na veľmi nízkej a pre dospelého trápnej úrovni. Režisér a scenáristi sa mohli pohrať s myšlienkou sveta bez Detí, možno trošku nazrieť do miest s dospelými a poukázať na to, čo deti pre spoločnosť znamenajú. Podľa mňa je po vizuálnej stránke film veľmi dobre zvládnutý. Škoda toho slabého promotingu. 60% ()

silentname odpad!

"The Darkest Minds" je podľa mňa absolútne pokrytecký film. Áno, myslím to úprimne. Toto je maximálne pokrytecký film, ktorý má podľa mňa skvelý koncept, ktorý má milión spôsobov na to, ako by mohol fungovať. Keď si to vezmeme z popisu, toto by malo byť úžasné. 90% detí zomrie a tie čo prežijú dostanú superschopnosti. Prvým problémom však pre mňa je, že reálne sa objaví iba 5 schopností. A úprimne by to bolo zaujímavejšie, keby ich bolo viac. To by však asi chcelo viac kreativity. A tak sa musíme uspokojiť so zelenou (nadmerná inteligencia), modrou (telekinézia), zlatou (ovládanie elektriny), červenú (oheň z úst) a oranžovú (mentálna dominancia). To však stále nenaznačuje, že by mohlo ísť o zlý film. Povedzme si teda tých pár pozitív, ktoré však tento film z hlbín odpadu nevytiahnu. Časť, kde malá Ruby pochopí, že prišla o rodičov je celkom silná a dobre spracovaná. A potom je tu Zu, ktorá je podľa mňa najlepšou postavou filmu. Prečo? To vysvetlím trošku nižšie. Teraz však prejdime na tie mínusy, lebo osobne je tu toho viac než dosť. V prvom rade je toto tak neskutočne plytko napísaný príbeh, ako keby si niekto vzal nejakú základnú príručku o tom, ako napísať film. Je to maximálne predvídateľné, priehľadné, stupídne a okrem toho sa to sústredí na úplne nesprávne elementy. Thrilleru je v tomto filme pramálo a miesto toho sa sústredíme na romantickú linku medzi Ruby a Liamom. A jediné čo môžem povedať je fakt, že takto otrasnú romancu som naposledy videl vo "Fifty Shades Freed". Bez srandy. Je to tak otravné, tak nudné a s tak neskutočne otrasnými dialógmi, že som bol z filmu maximálne frustrovaný. A keď už sme pri tých dialógoch, tak nikde to nie je ani o trochu lepšie. Toto sú tie najhoršie dialógy, čo som si odsedel v kine a mal som problém ich stráviť. A tu sa vraciame k Zu. Iba jej postava je podľa mňa dobrá, LEBO PO CELÝ ČAS NEPOVIE ANI SLOVO! Takže ako som povedal, pozitívne stránky filmu nejdú cez dialógy. A potom je tu zloduch filmu. Nebudem ho spoilovať, no v momente ako sa objaví bude jasné, aká je jeho rola. Ostatné postavy sú absolútne stereotypy. Jednodimenzionálne postavy, ktoré majú len svoju hlavnú rolu. Napríklad Ruby je bežná hlavná hrdinka, ktorá je teraz najdôležitejšou, lebo je niečím výnimočná. Liam je jej veľká láska. Zloduch filmu je len zloduch, ktorý chce mať všetko len pre seba. A tak ďalej. Je minimálne milión ciest, ktorou tento film mohol ísť. A on sa rozhodol, že najlepšie bude urobiť plytký príbeh bez nápadu a akejkoľvek originality a budeme ho stavať okolo skvelého konceptu. Možno to nie je tak zlý film, ako niektoré iné, ktoré dostali tento rating, ale tento film ma vnútorne tak rozčúlil a cítim sa ním tak oklamaný, že mu to jednoducho neprejde. Vyzerá to tak, že by chceli pokračovanie, no dúfam, že sa filmu nepodarí zarobiť prachy a skončí to rovnako ako skončilo "The 5th Wave". Týmto končím komentár. A film neodporúčam vidieť. Hodnotenie: F ()

Yoshitsune

Jak dopadla tahle kombinace Divergence, Maze Runneru a X-Menů, s tím že plešatý chlap je zde zlý zmrd, co rád šikanuje děcka ? A dopadlo to překvapivě dobře, navzdory všem rasistický a xenofobním řečem, co se vedly. Je tedy pravda, že finále mohlo hrát víc na nervy a ta akce, je taková nic moc. Ale film je silný, v něčem jiném a to je hlavní čtveřice hrdinů, mezi kterými je prostě ta správná chemie, rozdělení sil a to jak se navzájem doplňují. Ale pozor, to přátelství hlavních hrdinů, je zde dotaženo opravdu na vysokou úroveň a i ta lehká melancholie, která pak přeroste v regulérní depresi, je prostě parádní a dobře se na to koukalo. Neni to špatný, na to že režisérka a scénárista něco takhle velkého, dělají poprvé, jen pokuď bude dvojka, doladit napětí a tu akci, máte tady Asiatku která metá blesky, tak to použijte. ()

eLeR

Tento film pre malé deti je tu tak krásne ofrflaný, že ja som nečakala od neho absolútne nič. No a mňa to náhodou bavilo, aj tie štyri decká ma bavili. A to záverečné zhromaždenie bola ale krásna bodka. Dúfam, že tie farby na tvár boli aspoň eko. Teším sa, spolu s vami, na pokračovanie ... muhahaaa. ()

Arsenal83

Po stále horších Hunger Games a totálnej blbosti s Divergenciou prichádza na svet ďalší ten istý príbeh s ešte horšími hercami. Príbeh môže naozaj zaujať už len mládež s vypláchnutým mozgom. Väčšinou ide o jedincov, čo bez občianky (ak ju majú) nevedia spamäti ani svoj dátum narodenia. ()

Marze

Přes značný potenciál je zklamáním sledovat jak film sklouzává do typického dorostenecké pohádky. Zazní zde i nejčastěji věta v Hollywoodské produkci: "Musíme odsud vypadnout!". Bral bych to jako povel k odchodu z kina, ale vstupné se bohužel nevrací. ()

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin