Ameriku zachvátila pandemie zvláštní nemoci, která zabíjí pouze děti a mladistvé. Ti, kteří přežili však získali nadlidské schopnosti, které se rozlišují podle barev. Zelení se stali nadprůměrně chytří, modří ovládají telekinezi, zlatí mají moc nad elektřinou, oranžoví umí ovládat myšlenky a paměť druhých, největší hrozbu představují červení, kteří ovládají oheň. Malá Rubi vyrůstá se svými rodiči, všichni jsou šťastni a doufají, že Ruby pandemii přežije bez úhony a následků. Onu osudnou noc si chce Rubi vlézt do postele ke svým rodičům, jakmile se dotkne rukou své matky, vyděsí se, neboť vidí její myšlenky. Zděšená Rubi utíká k sobě do pokoje. Druhý den ráno se chce se přivítat se svojí matkou, ta ji však nepoznává a rychle volá vojáky, kteří Rubi odváží do sběrného tábora. Rubi nechápe, co se stalo, proč ji matka nepoznává a proč musela odjet. V táboře se potkává s dalšími dětmi. Všechny děti zde podstupují vyšetření na získané superschopnosti. Doktor vysvětluje malé Rubi barevné rozdělení schopností. Zelení, modří a zlatí jsou pro dospělou společnost téměř neškodní. Nejnebezpečnější skupinou jsou oranžoví a rudí. Během screeningu však doktor zjistí, že Rubi získala schopnosti oranžových a proto ji musí zlikvidovat. Rubi se podaří doktorovi vnutit myšlenku, že je zelená, aby přežila. O šest let později je Rubi stále v pracovním táboře vedená jako zelená, nicméně nedosahuje takové inteligence jako ostatní a tím vzbuzuje pozornost. Když děti přecházejí z jedné budovy do druhé, spustí se vysokofrekvenční siréna, kterou slyší pouze děti. Rubi pod nátlakem sirény omdlí. Když se probudí, je u ní doktorka Kate, která jí chce pomoci. Kate zanechá Rubi vzkaz, že vedení  tábora už ví o její pravé barvě a že ji chtějí zabít. Kate zanechá Rubi klíč od pout a vysvětlí ji, kde na ni má čekat. Díky mentálním schopnostem, které Rubi má, se oběma ženám podaří utéct z tábora. Kate vysvětlí Rubi, co se celých šest let dělo, když byla v táboře. Vláda USA se bojí přeživších dětí se superschopnostmi a proto je umisťuje do speciálních táborů. Nové děti se nerodí a ekonomika je na tom velmi špatně. Kate pracuje pro Ligu dětí, která vyhledává uprchlé děti z táborů a snaží se jim pomoci. Kate také vysvětlí Rubi, že její schopnosti jsou velmi vzácné. Na opuštěné benzínové pumpě se Rubi a Kate setkávají s dalším člověkem z Ligy. Když se jde Rubi převléci do jiných šatů, narazí na opuštěnou holčičku, která před ní začne utíkat. Rubi se jí snaží dohonit. Dívka se schová do obytné dodávky a Rubi ji prosí, aby ji pustila dovnitř. Dívka nakonec Rubi poslechne a vpustí ji do dodávky, do které nastupují další dva mladiství. Skupina mladistvých, Rubi, Zu, Liam a Špek se snaží v dodávce ujet před lidmi z Ligy dětí. Liam vysvětlí Rubi, že Liga se snaží využívat schopnosti dětí pro vojenské účely... (TV Prima)

Skejpr

Prvotní averzi vůči dalšímu teen postapo klonu Divergenta a Hunger Games rychle zažene solidní atmosféra, poměrně nekorektní motivy a slušný scénář a sympaticky napsané i zahrané postavy. Bohužel, film se v druhé půli neubrání a spadné přesně do vod generického průměru. Příslib pro slušnou sérii tu ale je. ()

T2

Rozpočet $34miliónovTržby USA $10,988,197Tržby Celosvetovo $21,834,391Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Skromná mutantská teen bejkovina, ktorej by skôr výzorom pasovala taká TV obrazovka, než plátna kín. Neviem či ešte niekoho môžu podobné filmy o záchrane sveta tínedžermi vôbec baviť. Koľko sme ich mali za posledné roky a ako všetky ""zle-nedobre"" dopadli? Dosť nepresvedčivá schématická zlátanina, kde sú tie prekvapivé zvraty tak okukané, že to všetko navôkol je tak ploché až hrôza. Dosť zle dopadá aj nastrelený romantický oblúk. Fakt zbytočnosť, kde moc toho nefunguje. /videl v kine: 40%/ ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem to upřímně horší a ve výsledku jsem se celkem příjemně bavil. Na Hunger Games, Maze Runner či Divergenci to nemá, ale rozhodně lepší než Hostitel či Mortal Instruments. Samotný námět je velmi dobrý a je škoda, že se jej ujali tihle tvůrci, protože s někým šikovnějším to mohla být pecka. Alespoň Amandla Stenberg hezky poutá divákovou pozornost svou roztomilostí a poměrně velkýma ceckama a zajímalo mě, jak to celé nakonec dopadne, což se cení. Mínusem jest né příliš povedené efekty a nezajímavá akce. Na jedno podívání to však jde. 60% ()

Malarkey

Prvně musím říct, že mě young adult fantasy vůbec neuráží, naopak je příjemnej relax pozorovat, jak se mladí a neklidní potácejí v dystopických světech plných nechutenství a zla s nejasným koncem. Temné síly jsou třeba v podobném duchu a i bych byl svolnej k tomu dát třeba tři hvězdy za snahu něco takového zfilmovat. Nicméně problém je, že tu je dost ulítlá milostná linka, která je jak ze Stmívání a navíc tu tvůrci použili fakt hodně špatný digitální efekty, které z celého filmu dělají docela slušnou béčkovou záležitost. A to ve výsledku nepomůže ani příběhu. ()

MrHlad

Po útoku podivné nemoci zemřela většina dětí. Ty, které přežily, mají nadlidské schopnosti a lidé se jich bojí, takže je drží pod zámkem. Ruby se ale povedlo utéct a spolu s trojicí dalších hrdinů hledá tajemné místo, kde se údajně skrývají další desítky puberťáků, jakou jsou oni... Temné síly je banální young adult sci-fi, která je ve svých nejsilnějších momentech přinejlepším průměrná. Většinou je ale poměrně nehezká, nezajímavě zahraná a blbá, až to bolí. Nebrat. ()

• Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)
  • Natáčení začalo v dubnu 2017, natáčelo se v Georgii. (Varan)