Temné síly

• Austrálie

• Nizozemsko

Sci-Fi / Thriller

USA, 2018, 104 min

Ze začátku jsem si říkala: "cože?", a považovala jsem to za další young shit, ale ve finále to nebylo zase tak špatný jak se na první pohled zdálo. Námět je poněkud zvláštní, ale svým způsobem i zajímavý. Hlavní postavy jsou mega sympatické a herci byly do nich dobře dosazeni. Atmosféra zde je bohužel minimální a celý film sledujeme prakticky jedno a to samé. Já bych si přála více dobrodružství, když už nic jiného.(25.10.2018)

• MrHlad

Po útoku podivné nemoci zemřela většina dětí. Ty, které přežily, mají nadlidské schopnosti a lidé se jich bojí, takže je drží pod zámkem. Ruby se ale povedlo utéct a spolu s trojicí dalších hrdinů hledá tajemné místo, kde se údajně skrývají další desítky puberťáků, jakou jsou oni... Temné síly je banální young adult sci-fi, která je ve svých nejsilnějších momentech přinejlepším průměrná. Většinou je ale poměrně nehezká, nezajímavě zahraná a blbá, až to bolí. Nebrat.(9.8.2018)

Nevím, tak zlé mi to zase nepřišlo. Hodně jsem se bála po komentářích tady...a nakonec to byla taková příjemná oddechovka, na kterou se ráda mrknu někdy příště. Herecké výkony natož, že tam jsou převážně mladší herci mi taky nepřišli zlé. Jako není to asi nic velkýho, ale film rozhodně neurazí a pořád se něco děje. Jen je trochu škoda, že když už tam je tak dobrý nápad působilo to trochu nedodělaně. Hodně to připomínalo Divergenci a jí podobné filmy...Každopádně za mě 4* určitě, schopnosti u dětí mě bavili.(18.8.2018)

• malylada

Adult ságám odzvonilo a Temné síly jsou toho důkazem. Kdyby byl film natočený před osmi lety bez předchozích bratříčku, byl by hitem, ale bohužel se snaží stát pračkou na peníze píšícím autorům příliš pozdě. Nedokážu si představit, jak by mohl sebevětší šikovnější tvůrce převést na plátno něco nového z tohoto žánru. Opět se (ne)seznamujeme s dětskými hrdiny, kteří jsou stejní jako s předešlých ság, opět je zde čitelné zlo a opět zde vše funguje na debilním principu. Neříkám, že se nenašly nápady, které by fungovaly lépe než v mnoha finančně úspěšnějších sérií, ale přesyceností toho žánru to nejsem schopen vstřebat. Musím říct, že dvakrát jsem málem usnul a jednou se modlil za blížící se závěrečné titulky......3/10(30.8.2018)

• Sydonai

Průměr střídá nudu. Bylo divné od začátku kdy ukázky neukazovali skoro nic objevného, že studio nemá prostě co ukázat. Nezáživné postavy se drží předpřipravených a stereotypních scén, které předvídáte na minuty dopředu. Inu, Foxům se podařilo Labyrint dotáhnout do konce. Zde to je velmi nepravděpodobné. Materiál, který se hodí spíše na Netflix. 40%(8.8.2018)

• - Natáčení začalo v dubnu 2017, natáčelo se v Georgii. (Varan)

• - V poslední části filmu, kde si Ruby (Amandla Stenberg) povídá s Liamem (Harris Dickinson), hraje hudba z filmu Divergence (2014), kterou složil Junkie XL. Konkrétně se jedná o kombinaci skladeb „A Friend“ a „Sacrifice“. (Calwen22)