Quills - Perem markýze de Sade

Quills - Macht der Besessenheit

Quills - Perom markíza de Sade

Romantický / Drama / Historický / Životopisný

USA / Německo / Velká Británie, 2000, 119 min

"VYSPÍTE SE DNES DOBŘE, ABBÉ?" - "NE, PANE. A POCHYBUJI, ŽE BYCH SE JEŠTĚ KDY VYSPAL." Okouzlující záležitost, která se může hrdě postavit vedle AMADEA a ZAMILOVANÉHO SHAKESPEARA. Perfektní casting, skvělé výkony, fantastický (na Oscara nominovaný) Rush. Kdo by si pomyslel, že je možné natočit o perverzi tak krásný film?(31.10.2007)

Dějově slabé, ale jinak profesionální kvalita(26.8.2011)

Na tento film jsem se vlastně začala dívat jenom proto, že na ostaních programech byla raklama a já se nudila. Díky bohu za to! Jinak bych neviděla tak nečekaně dobrý film. Herecké nasazení Geoffreyho Rushe bylo jedním slovem dokonalé. Skvělí byli také Joaquin Phoenix jako abbé a Kate Winsletová jako pradlena která pomáhá markýzy propašovávat jeho rukopisy. Moc se mi líbilo i prostředí do kterého filmaři děj zasadili a to blázinec. Nic jiného by se ani ke zvrhlému a nadrženému markýzy nehodilo víc. A i přestože konec filmu trochu pokulhává tak jsem mu musela dát 5*.(2.10.2011)

slabší 4*(4.10.2011)

• CarlaBrunn

ODPAD v plnom zmysle slova! Tesila som sa, ze si opat vychutnam nieco z historickej kinematografie, no od prvych minut sa moje znechutenie len viac stupnovalo. Zvrhle, stupidne, sadisticke sceny doplnene nevhodnymi sexualnymi narazkami a komentarmi. Z romantiky to nemalo ani R. Ak vas to predsalen chytilo za srdce, cakajte infarkt. A ten chlipny kontext...(4.4.2012)

Najednou v jeho knihách vidím zase něco trochu jinýho. Perverzní, občas tak jako správně nechutnej film, ale ne natolik, aby přebil tu dramatičnost a úzkost, poslední hodina byla podle mě absolutně odzbrojující, pohlcující a pro mě dokonce i nečekaná, což se mi u filmů často nestává, vždycky vim, co se určitě stane :D ... pořád váhám jestli tomu nedat těch hvězd pět, možná časem...(5.4.2012)

Dlouho jsem se zhlédnutím filmu otálela. Možná proto, že mi kdysi někdo řekl, že je to jenom "prasárna". No ještě že už jsi nepamatuji kdo to byl, protože by dnes dostal pěkně za uši. V příběhu hraje erotika velkou roli, ale je to spíš o tom jak ho, která postava vnímá. Ať už je to Rushův markýz se svou touhou neustále nahlas formulovat své erotické představy, pak jeho oddaná posluchačka Winslet, mladý abbé Phoenix který musí bojovat se svojí touho versus povinností nebo Caine jako zapřísáhlý zastánce morálky, kterého mladá manželka paradoxně čte díla nenáviděného markýze. Herecké obsazení šlape jako švýcarské hodinky. Režisér přesně ví, co si ještě může dovolit a co už ne. Tím se vyvaroval té zmíněné "prasárny". Kamera je nádherně autentická. Nemám co dodat.(10.5.2012)

Je to lepší, než jsem se bál a velkou zásluhu na tom mají herci se skvělým Rushem v čele. 80%.(31.8.2012)

Geoffrey za pet hvezd jako :D libovej.) jinak muj salek filmu je jinde, takze se zas tak v hodnoceni nenechavam unest. ale pobavil me, to jo.))(27.5.2013)

Jako obdivovatel Markýze de Sada nemůžu hodnotit jinak :-)! Ale opravdu, film se mi líbil! 10/10(8.6.2013)

Pokaždé při shlédnutí tohoto filmu mě uchvacuje jeho atmosféra - už jen začátek s gilotinou je přímo skvostný, připomíná mi legendární Kladivo O.Vávry. Skvělá výprava, místy sice trochu řídký děj, ale půvabná K. Winslett a provokativní A. Warner nám to, pánové, bohatě vynahradí. Takže suma sumárum - jeden z těch lepších filmů s historickou tématikou, 3 a půl *.(25.9.2013)

Quills - Perem markýze de Sade je pro mě takový zvláštní film se zvláštní tématikou doprovázený spousty oplzlých slovních obratů a narážek ze strany Markýze (Geoffrey Rush) a pokušení ze strany krásné Kate Winslet. Na filmu se mi asi nejvíce líbilo herecké ztvárnění De Sada v podání Rushe a Abeho v podání Joaquina Phoenixe, který to z mého pohledu bravurně zahrál. Tedy do doby než se zbláznil a chtěl také psát. To už mi pak přišlo trošku přehnané a přitažené za vlasy a hodilo se mi to více na Rushe než na Phoenixe no a tak dávám filmu 4 hvězdy.(30.9.2014)

"Já jsem tenhle svět nestvořil, jenom jej popisuji" ... svatá pravda, která je typická pro veškeré činnosti, které se zaobírají nejen lidskou sexualitou od nejstaršího řemesla světa po hudební klipy ve stylu lehkého porna a striptýzu. Film je ve stylu divadelní hry odehrávající se v drtivé většině v blázinci, kde je vězněn na místní poměry zvrhlý G.Rush, který si svoji roli velmi rád užívá. Dalo by se říci, že "doktor (J.Phoenix) ochutná na závěr vlastní medicínu". Nelíbí se mi celkově závěr filmu s úmrtím... přes herecké výkony hvězd lehký nadprůměr.(10.2.2017)

1 4 7 9 10 11 12 následující >>