poster

Quills - Perem markýze de Sade

 • USA

  Quills

 • Německo

  Quills - Macht der Besessenheit

 • Slovensko

  Quills - Perom markíza de Sade

Romantický / Drama / Historický / Životopisný

USA / Německo / Velká Británie, 2000, 119 min

Komentáře uživatelů k filmu (233)

 • Cimr
  ****

  Scénář je vynikající. Několikrát se mi stalo, že jsem si nějakou narážku uvědomil až po chvíli a pobavilo mě, jak je chytrá (podobně jako u Zamilovaného Shakespearea). Režie a výtvarné ztvárnění jsou vynikající. Například požár blázince je nasnímán a zrežírován prvotřídně. Herecké výkony jsou také vynikající (co si budeme povídat, hlavně Geoffrey Rush). Bohužel se ale musím připojit k všeobecné nespokojenosti s kýčovitým a zbytečným koncem. Už to vypadá, že příběh skončí a přijde katarze, ale pak se k tomu ještě něco dodá a ještě trochu a ještě.. Až se to nakonec celé překombinuje a katarze nepřijde. Škoda. Mohl to být druhý Amadeus.(30.11.2009)

 • kaze
  ****

  Musím uznať, že herci boli úplne skvelí. Phoenix má príjemne prekvapil, skvelý výkon. Dej bol trošku pochaosený, ale myšlienka sa tam dala nájsť.(16.7.2003)

 • Berry
  *****

  Jak už tady napsal Tosim - provokativní a perverzní... To ano, ale i přes to nezkažené a nehnusné... Vztah mezi Madeleine a Coulmierem je záměrně podivný a záhadný. Na Coulmierovi je vidět, že Madeleine miluje, ale nechce s tím nic udělat, protože přece "nemůže zhřešit". Naopak na Madeleine je celou dobu vidět, že by díky markýzovým povídkám ráda "zhřešila"... A dokonce ani ta scéna s mrtvolou nebyla hnusná, pouze trochu "divná" (měla vyjadřovat touhu, kterou nestihl Coulmier vyplnit ještě za Madeleina života...). A pokud jde o herecké výkony... Geofrey Rush je jako šílenec markýz de Sade ideální, Michael Caine je ten správný "slušný" doktor a při tom uvnitř pěkný prase, abbé Coulmier v podání Joaquina Phoenixe nemá chybu a ke konci filmu mu správně "hrabe" a Kate Winslet je jako Madeleine sympatická a přesně o to šlo. Tento film možná někoho pobuřuje a možná se po jeho shlédnutí ním zrovna nebudete chlubit, ale i přes to je to hodně kvalitní film. Teda pokud nejste zapřísáhlí puritáni...(4.6.2005)

 • cityman
  **

  Jak já se na tenhle film těšil! A když jsem ho viděl div jsem neumřel nudou. Jediné co nezklamalo byl Geoffrey Rush.(25.5.2002)

 • Chosé85
  ****

  Skvělé herecké obsazení v čele s perverzním spisovatelem erotických povídek, kterého ztvárnil Geoffrey Rush (nominovaný na Oscara). Markýz de Sade byl hozen do blázince za své nechutné sexuální choutky (jak pro koho:), kde ale nadále psal své zvrhlé texty týkající se sexu, a to díky krásné Madeleine (Kate Winslet), která jeho texty lehce dostala za brány blázince, aby se tak dostaly do rukou obyčejným lidem, kteří byli z nich doslova nadšeni. To se ale nelíbilo francouzskému královskému dvoru, a tak vyslali do ústavu psychiatra Collarda (taktéž řádně vyšinutého). Postupně Markýzovi de Sade berou psací potřeby, vybavení a nakonec.... to uvidíte sami....Osobně jsem byl spokojen, a to zejména dialogy o Bohu a Kristu mezi knězem Coulmierem (Joaquin Phoenix) a Markýzem, který se opravdu s ničím nepáral a dokázal si u mě vydobýt i sympatie. Film plný životních pravd...(17.11.2009)

 • jane1106
  ****

  Díky perfektnímu českému dabingu jsem se bavila téměř na plný počet a od pana markýze si ráda něco počtu.(6.12.2010)

 • Richie24
  *****

  … and another gala performance by Geoffrey Rush! Když se k tomu přidá dechberoucí zvrhlá zápletka a vynikající herectví též od Kate Winslet a Joaquina Phoenixe, vychází Vám jediné – 5 *****.(19.10.2015)

 • Kochanski
  ***

  Za herce *, za uchylnost***!!! Docela to slo, ale konec zavanel kycem...(29.10.2003)

 • tragos
  ****

  Well... O tom, jak moc byl markýz de Sade "odlišný" od většiny z nás, jsem přestal pochybovat poměrně rychle. S přibývajícími minutami jsem mu ovšem začal částečně rozumět a snad si ho i oblíbil. Vždyť šlo přece jen o nemocného člověka, jehož knihy plné choromyslných představ nemohly nikomu ublížit (pokud tedy pominu mravní výchovu mláděže :)). Nebo že by přece? ||| Kaufmanovi se povedlo natočit hodně syrový film, který - pokud přistoupíte na jeho hru - z hlavy jen tak nevyženete.(20.11.2005)

 • merigieren
  **

  Smutné, ohavné a kruté, tato tři slova plně vystihují celý film. Dá se na to koukat, ale je to o ničem... a některé vychytávky jako milování se s mrtvolou, vyřezávání jazyků, znásilňování jeptišky, výkaly jako inkoust a mnoho dalších obrazů mě příliš nelákají. Vlastně bych řekl, že platonický vztah pisálka, služebné a kněze je zde jen jako zástěrka pro ukázky chování, jež nelze považovat za zábavu...(25.2.2009)

 • Petrus1
  *****

  Film, jak pro mě stvořenej... ale, ještěže sem nežila v 18. století, jinak bych asi moc dobře teda nezkončila. :-) Asi bych taky rychle přišla o hlavu jako slečna na začátku filmíku. No, a kdybych teda o ni nepřišla hned a musela na sebe nechat praktikovat metody Cainea?! To bych taky nechtěla zažít. Asi si budu muset dávat větší pozor na pusu, ať taky nezkončím v nějaké léčebně. I když mít tam postel, křeslo, dostávat vínko...no, na čas bych to snad vydržela, tak na den, protože by mě pak fakt asi popravili, protože já bych určitě obtěžovala samotnýho abbého - no, jo, no, když Joaquin je takovej fešák! Ano, násilí a neřestnosti, tak by se ten film částečně charkterizovat dal, i když pro mě tam toho mohlo být dáááleko víc! ;-) Nebudu já nakonec taky takovej homo perverzio! :-D Ano, perverznost je nakažlivá...a já se zase bavila.(12.7.2010)

 • bolan
  ***

  Vzhledem k tématu bych si představoval trochu maso, ale byl to čajíček - takže zklamání.(1.12.2010)

 • Wolvie
  ***

  Obrazově krásné,herecky mimořádně zajímavé,ovšem často také nepříjemně statické a nudné.Obsah je navíc těžce nevyrovnaný a celá ta rádobyšokující a kontroverzní slupka filmu nepůsobí úplně dobře.Celkově kvalitní film,který bych ovšem ani kvůli Kate nechtěl vidět znovu.(13.11.2012)

 • PanPes
  **

  Jediná chorá mysl v tomto pokrouceném kousku "historie" patří tomu, kdo zrežíroval tak špatný film. Je-li představa tohoto filmového díla skutečně to co se vám vybaví zmíní-li se někdo o odkazu Markýze de Sade, tak v noci zřejmě počítáte ovečky, nebo narážíte na mantinely své omezené fantazie a vaší "nejchutnější" představou je masturbace v temném sklepě. Nehledejte myšlenku ani poučení - něco tak povrchního onen původní autor opravdu nikdy ani nezamýšlel a ani nevěřte, že onen vykreslený "psychopat" umíral trýznivou smrtí bez jazyka na klášterní podlaze... Kontrasty v tehdejší "osvícené" společnosti umožnily aby i takový člověk jako Markýz de Sade dožil svůj život ve věku 74 let a požíval sic za stěnami žaláře luxusu, o kterém mnozí během svého cnostného života ani nesnili.(28.11.2012)

 • anatheman
  *****

  Nádherný film. Pokud se vám líbí prostředí bláznů a úchylů, můžete se v této bažině radostně vyrochnit. A to nutně nemusíte být nějaký (ne)spoutaný Ukájínek, který býval tradičním hostem Šmuclerova Tabu. Tento film zkrátka vypovídá vše o lidské povaze. Zaujaly mě tedy především postavy. Rozpolcený kněz, pokrytecký doktor, lehce nemravná pradlena a úchylný... úchyl. Všechny z nich jsou dokonale herecky ztvárněné. Takže nakonec tento snímek hodnotím pěti roubíky z pěti.(12.1.2017)

 • Redbee
  *

  Téměř stejně nechutné jako Saló aneb 120 dnů sodomy!!!(22.3.2003)

 • Mattezs
  ****

  Snímek o člověku, podle kterého se jmenuje sadismus. Nezakládá se úplně na pravdě, což mu ale neubírá na zajímavosti. Mohl by být ale trošku víc prasácký...čtu totiž v současnosti knihu 120 dnů sodomy a v ní je markýz daleko nechutnější, chápu však že by to asi širší publikum nerozdýchalo. Osobně mě tento film přišel velice vtipný i když mi příjdou většinou směšné jiné věci než ostatním. Vynikající výkon podali zejména Geoffrey Rush a záporák Michael Caine.(17.12.2006)

 • Ygnor
  ****

  Maximálně kontroverzní, avšak mimořádně zpracované. S přibývajícím věkem a schopnostmi rozumím posedlosti psaním, které se může stát drogou. Neospravedlňuji "padlý" obsah Markýzových textů, kterým je pan Freud jistě v uměleckém nebi kmotrem. Je to příběh lidí a o lidech, tajných vášních a neukrotitelných pudech. Vivat pane Kaufman, snad až na ten propíraný závěr...(9.1.2008)

 • Kalimero13
  ***

  Nádherný příklad, když velice dobré herecké výkony, styl a výprava jsou rozprášeny do prostoru velmi slabého až nulového poselství. Veškerý dobrý potenciál a zajímavé scény jsou z celkového pohledu degradavány absencí vyššího smyslu celého filmu, který každý dobrý film má. Nemusí jít nutné a poselství typu "Buďme hodní", "jezme špenát" a podobně, ale něco co z díla čiší a co podvědomě vnímáme, že jsme si z filmu odnesli. Zde koukáme na sled více někdy méně perverzních scén, jenž jsou bohužel většinou šíleně samoúčelné. Ač nerad dávám pouze 3*(4.1.2009)

 • Saur.us
  ***

  Hvězdně obsazený film o králi perverze, jeho vlivu na okolí a touhy po psaní. Až na závěr, který kazí celkové vyznění filmu, řemeslně povedený psychothriller.(17.11.2009)

 • Desdemone
  ****

  Jen zopakuji, co už po zběžném přelétnutí komentářů několikrát padlo. Po herecké a výpravné stránce si film zaslouží plné hodnocení- a víc, a to i přes Canea, který je tak nechutný a odporný, že by zasloužil zarazit do řiti jednu z markýzových "bytových dekorací". Příběh také není úplně špatný a jelikož Sade je rozporuplná postava, řekla jsem si- proč by takhle ne? Nicméně závěr je kýč jak bič a kazí jinak podle mě fungující, našlápnutý a komplexní = nadprůměrný film.(8.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace