Berserk (TV seriál)

ベルセルク

Berserk

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Horor

Japonsko, 2017, 12x24 min

Konečně pokračování jednoho z nejlepších anime. Bohužel po dějové stránce mě tato řada přišla nejslabší. I předchozí řada s apoštoly byla zajímavější. Zde se jedná jen o setkání s plochou čarodějnicí, páru nový protivníků a získání brnění. Nic víc. Spíše takový úvod než třetí řada našlápnutého seriálu.(27.7.2017)

Díky zajímavějšímu příběhu (je tam zase Griffith) a faktu, že se konečně objevil Berserk Armor, který tomu dodal šťávu mě to bavilo o něco víc, než předchozí série. Také mi přišlo, že CGI animace byla ze začátku mnohem lepší, bohužel posledních pár dílu už to zase byla čirá hrůza... Ale asi už jsem si pomalu zvykl, protože už mi to ten zážitek tolik nekazilo. Hudba se mi líbila a většinu postav mám pořád rád. Takže i když je to po stránce animační zase ve finále tragédie, příběh nabírá obrátky a mě to vlastně i baví. 7/10(25.6.2017)

Oproti části/sérii z roku 2016 rozhodně zlepšení. CGI animace už tak nebije do očí a dá se na ní v pohodě dívat, ale přecejenom je potřeba na ní ještě zapracovat (třeba pro anime typické vyjadřování určitých emocí si vzhledem k povaze příběhu mohli odpustit). I příběh je lepší, není tak roztěkaný jako v předešlé části/sérii, je naopak přímočarý bez zbytečných odboček. Prohlubují se i charaktery postav a vztahy mezi nimi. K mnou vytouženému střetu sice pořád nedošlo, ale aspoň se tu Griffith objevil už přímo. Taky se nemůžu dočkat okamžiku, až Casca zase bude sama sebou. Musím přiznat, že svět Berserka se mi začíná dostávat pod kůži. 8/10(29.8.2019)

CGI se od minulé série trošku zlepšilo.... na několik dílů, bohužel. Poslední díly a Berserk Armor díl byly.... špatné. Hudba je on point, Susumu Hirasawa je pořád dříč jak špica! Story-telling je docela dobrej, ale s tím, jak jsou všechny postavy udělány ve velice špatném 3D, emoce postav jsou dost zadupány do země. Animace je pořád naprosto příšerná, co si budeme nalhávat. Všechno ostatní docela stojí na nohou. Normálně bych dal nižší hodnocení, ale je to Berserk a přijde mi, že sebrat 2 hvězdičky jen za špatnou animaci je špatné. Snad se někdy Berserk dostane k schopnějšímu animačnímu studiu, rád bych se někdy kouknul na kvalitní Berserk anime, které neadaptuje jen Golden Age arc.(22.6.2017)

Stále mám s týmto anime problém. Ta animácia sa tu proste nehodí! U anime ako Ajin, Sidonia no Kishi a Blame! mi to vôbec nevadilo, hlavne kvôli tomu že väčšina sa odohrávala v normálnom svete. Ale Berserk je iný, ma byť brutálny, ma mať temnu atmosféru, krásne fantasy prostredie, strašidelných démonov a záporakov. Takže dúfam že už nebude pokračovať, ale urobia reboot s lepšou animáciou. Ale dokázal ma zaujať, hlavne kvôli Berserker Armor.(28.6.2017)