Cuki ga kirei (TV seriál)

• Japonsko

Animovaný / Romantický / Sportovní

Japonsko, 2017, 12x24 min

Seidži Kiši

Júko Kakihara

Civilní příběh o jedné lásce, která se rodí pozvolna, dosahuje svého naplnění a nabírá na intenzitě s každou překážkou, kterou hrdinové překonávají. Je opravdu hodně neobvyklé dívat se na romantický příběh, který by působil takhle normálně, nevypůjčoval si žádné berličky, aby působil co nejdramatičtěji a hlavně zbytečně nepřeháněl. Tohle je reálné, je to lidské a díky naprosto skvěle zvládnutému závěru je to nakonec i intenzivní zážitek,který nechá v divákovi opravdu příjemný pocit naplnění. Z počátku mě to nechávalo svojí normálností víceméně chladným, poté díky tomu, jak se některé problémy řešili tak nějak sami a až moc normálně i lehce apatickým, ovšem díky závěru, který mi ukázal, že autoři dokáží vytvořit emotivní situace a uspokojivě je zvládnout musím začít chválit. Tsuki ga kirei je taková příjemná reklama na lásku, která nám ukazuje, jak moc skvělá láska může být. Jistě spousta věcí tady prochází až moc hladce a místy mi to přijde, jako bych se díval na svět skrze růžové brýle, ale na druhou stranu proč ne? Vždyť přece dílo, které nám tvrdí, že všechno jde, když se chce a že vlastně všechno se dá nějak normálně zvládnout je něčím, co člověku dokáže dát motivaci, nabít ho pozitivní energií a tohle rozhodně má svůj význam. Mohl bych tu ještě vykládat o tom, že animace mě příliš neoslovila, ale hudba se mi líbila, nebo třeba o postavách a o tom, jak byly oba hrdinové normální (ano takhle mají vypadat lidé z kategorie normální student) ale sympatičtí, ovšem na výsledku to příliš nezmění. Pěkné - 7,8/10(3.7.2017)

Konečně jsem viděl něco, co je anime, ale nemá to se stereotypem vázajícím se k tomuto termínu nic společného. Všechny postavy působí reálně a v 90% se s nimi sžíváme. Dalo by se říct, že to je celé růžovobrejličkové, ale myslím, že to občas potřebujeme. Miluji filmy od Shinkaie, ale nechávají ve mě něco, kvůli čemu na filmy nezapomenu, ale ničí mě. Tohle anime na druhou stranu hrozně zahřeje u srdce... Ten konec někomu, kdo podle toho děje čekal nějakou depresovku nebo "shinkai" konec, asi vadil, ale já jsem cítil takové uspokojení, že se to nedá popsat. Ten konec byl úžasný. Konečně něco, k čemu se rád vrátím, abych si zlepšil náladu a zahřál duši. Dávám 5 hvězd a myslím, že takhle by mělo vypadat víc japonských děl. Oni na tohle mají talent, ale přes ten fanservice málokdy vykouzlí něco jako byl tento skvost.(5.12.2017)

Tenhle typ anime je velmi vzácný, všechno zde působí velmi jednoduše, což dodává celému romantickému anime dojemný půvab. Co musím především ocenit je rychlá progrese děje, po dlouhé době nemusíme čekat na první polibek až do posledního dílu, což je pro netrpělivého diváka velmi hořké. Toto anime je vzorovou ukázkou toho jak může být vztah krásný, ale někdy i krutě bolestivý, do posledního dílu jsem marně hledal slov, protože jsem to nehorázně prožíval až do posledních minut. Nechybělo mi tu prakticky nic a po dokoukání jsem ještě nějakou dobu toto anime nedokázal vypustit z hlavy. Jsem rád, že i přesto, že se jejich cesty rozdělily kvůli rozdílným školám (i když se klučina opravdu horlivě snažil dostat na stejnou jako ona), tak k sobě opět našli cestu :)(21.8.2017)

Dospěle vyobrazena láska dvou dospívajících, přičemž děj nestojí na zbytečném oddalování jejich vstupu do vztahu a ničeho kolem toho. Jsou to sice dvě zakřiknuté dušičky, nicméně i tak si k sobě poměrně rychle nachází cestu, jenž zůstává už napořád spojená a nic ji nerozdělí. Musím vážně smeknout, protože příběh, emoce i psychologie jsou hodně celistvé a reálné. Obě postavy jsou obyčejní lidé a přesto, že jsou spíše šedé myšky s nízkým potenciálem zaujmout, tak mě vyloženě nenudily.(21.11.2017)

Nádherný příběh lásky dvou nezkušených lidí, který zahřeje u srdce svou krásnou atmosférou. Přestože to ne vždy bylo naprosto růžové a veselé, tak to na mě jako celek působilo krásně uklidňujícím a hřejivým dojmem. Vše působilo opravdově, jako kdyby to byl skutečný příběh a ne něco, co vzniklo z fantasie nějakého člověka za scénáristickým stolem... Za to klobouk dolů. :-) Poněkud neobvyklý styl animace se mi po chvíli také zalíbil a na některé scenérie byla přímo radost pohledět. :-) Pokud hledáte realistické romantické anime, tak tohle je přesně pro vás. - 100 %(14.9.2017)