Eromanga-sensei (TV seriál)

Eromanga Sensei

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2017, 12x24 min

• q66

Další bullshit od autora OreImo, tentokrát dost možná ještě horší - jdě to vidět už na tom, že ten naznačovaný incest tu ani není ta nehorší věc, to bude ta "komedie" - v tomto případě se jedná o ten nesnesitelný typ plný ironicky mírně sebekritického otaku "humoru", kde jde úplně jasně vidět, že kdyby to autor bral vážně, tak by něco takového nepsal. Jediným pozitivem tím pádem je grafika a to hlavně design postav, za který by si to možná tu jednu hvězdu zasloužilo (2/10), ale ne - odpad a číselně hodnotit nebudu.(24.5.2017)

• Scalpelexis

[Shlédnuto 5 epizod, drop] Říkám si, jestli nejsem moc out, když se najednou všichni jmenují Masamune. Mix kresby ze SAO a kombinace sourozenecké dvojice + styl života z No Game, No Life (hlavní postavu dabuje dabér z obou těchto seriálů; náhoda?) nám prozatím představuje komedii ze světa střední školy (dlouho nevídané) + tvorby mangy (taky jsme ještě neviděli, že?). První dil nepřinesl vůbec nic převratného: Seznamka s ústřední dvojkou, pár pokusů o vtip, ale fakticky bylo úspěšně zakryto další směrování. Jistě, skepticky odhaduju vláček plný klišé, ale rád se nechám překvapit a doufám v svěží vánek. Plnohodnotný průměr ve všech ohledech. Edit po 4. epizodách: Za sebe nemůžu říct, že se jedná o takový průser, i když ke kvalitnímu výtvoru to má skutečně daleko. Sourozenecká dvojička (ano, onen náběh na incest je rušivý a nesoukrevnost není pro mě výmluva) mi nepřijde vůči divákovi empatická a tak záhadně je nejlepší postavou až konkurenční manga spisovatelka od vedle, která se zprvu tvářila jak nějvětší protiva (ach, ty tsundere charaktery). Příběh je tvarovaný ideálně pro lidi s mírným sklonem k pedofílii, s tím také žel souhlasím. Dávám tomu drobné naděje, ale k dropu to má hodně blízko. Edit po 5. epizodě: Ok, všechno zpátky, pochybnosti byly potvrzeny, tohle je fakt trapas. Není možné, aby 12tiletá holčička kreslila polonahotinky, byla fetišistkou do kalhotek a zamilovaná do svého bráchy. Takový kombo..uf..mizím. Drop.(8.4.2017)

• DaweForeman

Je vidět, že autor je příliš ujetej na mladší sestřičky a v mnohém to kopíruje jeho předchozí počin OreImo. Tentokrát to není až tak suchý (nudný), ale zase se tu člověk pohybuje v určitých etických pochybnostech. Ale když od toho odhlédne, tak dejme tomu, že z ujeté romantické ecchi komedie si užije tak max některé ty komediální části. Píšu schválně některé, protože když už nebudu zmiňovat ten etický fakt, tak je tu opět spousta takových těch situací, kdy hlavní hrdina je takový extra ňouma, že to až rozčiluje, než pobaví. Obecně by tomuhle počinu prospělo, kdyby všem postavám přidali na věku a pak by možná i ta dramatická část (probírající se shut-in, vyrovnávání se s minulostí a řešení komplikované životní situace) mohla stavět na lepších podkladech a být tak mnohem zajímavější. Animace je dobrá a hudba nic moc.(25.6.2017)

Anime jsem začal zbožňovat teprve nedávno, takže nemám tento seriál s čím porovnávat. Každopádně se považuji za vcelku náročného diváka v jakémkoliv žánru. Mně se toto anime velice líbilo. Obsahovalo vše, v co jsem doufal: Humor, Trochu lechtivé erotiky, cute anime postavy a hlavně děj, který mě vůbec nenudil. Dovoluji si dát 5 hvězd.(17.7.2017)

• Jeoffrey

Tohle anime má hned několik problémů... Ano, je to komedie a člověk by tak neměl brát věci, které tady vidí tak úplně vážně, ale řekněme si upřímně, že jsou věci, které už jsou hodně přes čáru. S tím, že je to v podstatě o romantické lince mezi nevlastními sourozenci bych se asi ještě smířil, i když pořád je to pro mě nepochopitelné a nepředstavitelné a berlička, že nejsou "spříznění krví" mi k odstranění té divné pachuti příliš nepomáhá. Fakt, že hlavní hrdinka je tou nejpodivnější kombinací zakřiknuté a roztomilé dívky, která se bojí vylézt z vlastního pokoje a zároveň i perverzního nadrženého autora erotických obrázků, bych považoval spíš za hodně divný, než za jakkoli urážlivý. Co mě ale opravdu hodně štve je až neskutečně přehnaná sexualizace všech těch roztomilých děvčátek. Dobře, možná, že někoho tohle baví, ale jsou věty, které by se do úst dvanáctiletých dívek dávat prostě neměli a ty neustálé záběry a vilná kamera působili většinou hodně debilně... Vrcholem nevkusu je poslední díl, který už je z velké části opravdu jen pedofilní úchylárna, kterou jsem už ani já, i když fanoušek roztomilých věcí, nedokázal sledovat bez studu. Takže i když to občas bylo roztomilé a říkal jsem si, že i přes všechny ty obrovské nedostatky, jistou nebezpečnost a zvrácenost se mi to nechce úplně strhat, musím nakonec uznat to, že tohle anime se obhájit příliš nedá... 2/10(25.6.2017)