Reklama

Reklama

Šúmacu nani šitemasu ka? Isogašii desu ka? Sukutte moratte ii desu ka?

(seriál)
  • Japonsko Shuumatsu Nani Shitemasuka? Isogashii Desuka? Sukutte Moratte Ii Desuka? (více)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Je to již 500 let, co bylo lidstvo vyhubeno rukou tajemných a strašlivých monster. Ze světa zbyly jen trosky a vznášející se ostrovy, mezi kterými se dá cestovat pouze na létajících lodích. Tyto lodě si vyrobili noví obyvatelé, kteří se většinou vyvinuli z různých druhů zvířat a mýtických stvoření. Monstra však nezmizela, a tak dále ohrožují vše živé. Jedinou nadějí pro přeživší jsou mladé dívky, kterým říkají Leprikóni a které dokáží používat mocné starobylé zbraně. Tyto dívky jsou zpravidla drženy mimo společnost a pod neustálým dohledem, aby mohly být použity v případě potřeby v boji proti monstrům. Jedním z těch, kterým bylo uloženo hlídat místo obývané těmito dívkami, je i Willem, mladý muž, který kdysi žil v sirotčinci, kde byl velmi oblíbený místními dětmi. Odsud ho odvedla válka, z které se domů nikdy nevrátil a během které ztratil vše, co miloval. To však bylo před víc jak pěti sty lety. Willem je totiž člověk, poslední svého druhu, který se probral ze svého ledového spánku a snažil se přežít v tomto novém proměněném světě. Jeho duch byl zlomen při pohledu na výsledek prohrané války, a tak se protloukal světem, až se dostal sem. Zde se Willem setkává s mladými dívkami, které si ho rychle oblíbí, a on pozná, co je to strach o své blízké, jaký je význam rodiny a za co doopravdy stojí bojovat. (Jeoffrey)

(více)

Recenze (9)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Hořko-sladký příběh, který se mi víceméně trefil do vkusu. Podobné smíšené pocity a takhle zajímavý zážitek jsem měl naposledy asi při sledování Black Bullet, které mě podobně drtilo tím spojením neskutečné roztomilosti a příjemných chvil a proti tomu dokázalo stavět tragédii a smutek. I když u Black Bullet jsem cítil mnohem větší drama a každá ztráta mě tam docela slušně zasáhla, zkrátka prožíval jsem ho mnohem víc. Na druhou stranu tím, že jsem díky prvním pár minutám věděl, kam tohle bude směřovat jsem měl i během těch nejhezčích chvil, které jsem dostával, jistý hodně špatný pocit. Zkrátka tohle anime prostě umí s náladou a emocemi slabších jedinců (jako jsem já) dobře pracovat a tak vás nechá si zamilovat hlavní postavy, opíjet se roztomilostí těch vedlejších a jen tiše čekat a sledovat každý náznak, kdy se to začne kazit. Na druhou stranu jsem čekal, že mě finále sestřelí mnohem víc, čekal jsem slzavé údolí, ale nakonec se to nepovedlo. Nejsem z finále nijak extrémně naštvaný (nebylo vůbec špatné), jen bylo až moc očekávané, snažilo se na mě tlačit co nejsilněji, ale tím, že jsem se na něco takové připravoval už od prvního dílu, mě prostě nezaskočilo, nezasáhlo tak jak mělo. Ale i tak to byla moc pěkná podívaná, postavy jsem měl opravdu rád a jestli bude někdy pokračování tak já u něj budu. 8/10 ()

q66 

všechny recenze uživatele

Dějově je to hrozná slátanina a trpí snad všemi neduhy LN adaptací (od otřesného dlouhého názvu přes archetypy a harem až po zbytečný fanservis), kromě toho se autoři snaží do toho všeho zakomponovat filozofická témata (existenciální apod.) spolu s citovým vydíráním a moc se jim to nedaří... no pár dobrých nápadů tu je a vyzdvihnout bych měl také grafiku a animaci, obojí na velmi slušné úrovni. Ale to nestačí, 4+/10. ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Viete čo ani nebudem písať názov tohto anime, lebo je dlhý, ale hlavne napíšem dôležitú vec, ktorá sa v tomto anime udiala a to, že za dvanásť dielov dokázalo toto anime vytvoriť taký svet s takými zákonmi a takým spracovaním a ešte ho do istej miery aj vysvetliť a všetko v ňom dávalo zmysel ako sa v niektorých anime nepodarí vysvetliť za dvojnásobok. To by sme teda mali najvýraznejší plus tohto anime a tým je naozaj prepracovaný svet, aj keď zo začiatku nejakým spôsobom je anime nemotorne "rozprávané" tak, že ani srnka, ktorá si dala drôtom do oka netuší čo sa vlastne deje a kto je vlastne Willem a ono sa to vlastne nakoniec všetko ani nedozvieme, svet čo bol predtým nám totiž až taký vysvetľovaný nie je venujeme sa totiź tomu, v ktorom sme teraz. Musím povedať, že z hľadiska toho ako toto anime funguje vlastne je potrebné, aby hlavný hrdina Willem bol dosť tajomný a taký proste zaujímavý niečo ako strana v knihe, ktorá je zlepená a nemôžeš to prečítať. Vzťah ku hlavnej hrdinke je naozaj komplikovaný na to, že toto anime má len zopár dielov to vôbec nie je jednoduché povedať či ten vzťah je nejakým spôsobom viac romantický, či ju vedie, alebo či to je dokonca trocha aj vzťah otca ku dcére. Celkovo je to taká malá zopár dielna jednodubka, ktorá sa dá pozrieť relatívne rýchlo a nebudete musieť sa do nej nútiť. Anime má výbornú hudbu. Anime má dozaista aj výborný psychologický presah toho čo sa deje hlavnej hrdinke. Toto anime má vlastne všetko a chýba len nejaký kúsok, aby z toho všetkého bola vysoká kvalita. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Zlé, zlé anime! Moc zlé anime! Ty ty ty! Ale popořadě. Po prvních dílech mi zasezení přišlo minimálně zvláštní a bylo očividné, že se seriálu nedaří popsat okolní svět (jak je rozlehlý a plný nejroztodivnějších bytostí) a jeho pravidla. Nebo to předloha snad neprobírá? Nedalo mi tedy si kousek nenačíst..a pak další kousek..a ona zvědavost ne a ne ukojena, než jsem dojel až na samý konec. Utvrdilo mě to v tom, že námět a nápad je skutečně na poli anime neobvyklý. Existencionalismus, spletité prolínání linií, kde nevíte, co je správně a co je špatně, postavy jsou táhnuty proudem nezvratné osudovosti. Slibovalo to hodně hutnou atmosféru, ale té jsme se tak úplně nedočkali; anime na to šlo úlisně, jak ježibaba na Jeníčka a Mařenku. Celou dobu do vás cpe sladkosti (nakreslený je to hezky), čte vám povídky o zamilovaných párech (upřímně, zde to hodně skřípe; jak dialogy, tak uvěřitelnost) a hrajících si dětičkách (kawai tady, kawai támhle), ale také upřímně na férovku (abyste jej pak neměli za to nejpodlejší zlo, co jste v lese mohli potkat) vám sem tam naznačí, že tu něco zatraceně nehraje. Zpátky ale cesta nevede a najednou jste uprostřed tunelu, naproti vám už notně očekávaný "feels" vlak (ti zmetci dokonce přitom hrají Scarborough fair!), ding dong. Ne, ne, v téhle verzi ježibaba v peci neskončí. Pro některé to bude důvod k rozčarování, některé to nechá lhostejné a některých se to i dotkne u srdíčka, což byl i tak trochu můj případ (jsem měkkota, vím). Proto si myslím, že toto anime s neskutečně a otravně sáhodlouhým názvem bude hodnocené právě dle toho, jak bude diváky přijato jeho zakončení. Nemužu se totiž zbavit pocitu, že jediný účel celého toho předfinálního zdržování a místama dějové prázdnoty byla jen a pouze příprava k dosažení co nejsilnější emoční tíživosti a naléhavosti. Zkráceně: citové vydírání non-plus ultra, se kterým si buďto potykáte anebo ho mu pořádně vyhubujete. Za normálních okolností průměrné 3*, já tomu dovolím dát i tu nejslabší 4*. ()

ing.man 

všechny recenze uživatele

Když jsem přemýšlel o slabostech tohoto dílka, tak jsem si uvědomil, že to mám vlastně téměř se všemi fantasy světy, Ale tenhle animák mě upřímně bavil i přesto, že jsem leccos nechápal a tak mám aspoň důvod kouknout na to znovu. To bude těm lolitkama. Tohle já můžu. Chtělo by to další sezónu, protože ta mytologie na to má. 4,5 ()

Galerie (78)

Reklama

Reklama