Reklama

Reklama

Marlowe

  • Kanada Marlowe
Trailer 1

Obsahy(1)

Jsme na konci 30. let 20. století. Soukromý detektiv Marlowe (Liam Neeson) je pověřen pátráním po zmizelém bývalém milenci krásné dědičky. Brzy zjistí, že za zmizením pohřešovaného muže se skrývá síť korupce, díky níž se dostane do hledáčku několika nejbohatších a nejnebezpečnějších představitelů města. (mac000)

Recenze (17)

tron 

všechny recenze uživatele

Povedal by som, že noir atmosféra USA 30. rokov 20. storočia je vystihnutá dokonale (výprava, kostýmy, slovník a správanie postáv, zbrane, automobily...) a kto iný mal stvárniť legendárneho súkromného detektíva, ak nie tvrďák Neeson? Ale v scenári som sa striedavo strácal a striedavo ma nudil. Užil som si skôr jednotlivé scény, než film ako celok. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Ach jo, v případech jako je tohle se mi fakt těžce stýská po klasickém filmovém materiálu. Snažit se napodobit dobový look levným filtrem fakt není dobrá cesta, to už je snad lepší se na vizuál evokující doby dávno minulé vykašlat úplně jako to udělal Michael Mann... ne, to kecám, to bylo taky hnusné. Obzvlášť to bolí při vzpomínce na nedávný nádherný Babylon. Mimo vizuál je to ale docela fajn nirovka - ke Neesonovi tohle sedí mnohem víc než aby se pořád pokoušel hrát v akčních filmech. Taken před patnácti lety bylo super, ale měl by si přiznat že v sedmdesáti už na to fakt nemá. 7/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Počuli ste niekedy termín "nothing movie"? Ak áno, tak "Marlowe" tieto dve slovíčka spĺňa absolútne do bodky. Toto je pokus urobiť noir thriller, ktorý je však vo výslekdu ako veľmi zlá záhada od Agathy Christie, z ktorej niekto chuderu Agathu ešte vyhodil a miesto toho k tomu posadil nejakého netalentovaného nímanda. Neviem čo reálne k tomuto filmu povedať, lebo je to taká neskonalá a nekonečná nuda, že to je asi jediné slovíčko, ktoré k nemu mám. Príbeh nás nevie vtiahnúť do deja, atmosféra je nulová, záhada neskutočne nezaujímavá a jediné čo na filme celkom stojí za to je Adewale Akinnuoye-Agbaje, ktorý vyzerá, že ako jediný vie dať svojej postave trochu energie. Neeson je okey, ale myslím si, že v mnohých predošlých projektoch dal skutočne viac života. Neviem vôbec čo viac povedať. Toto je proste podprimerný, nudný noir thriller, ktorý v sebe nemá ani len štipku atmosféry alebo záujmu. Myslel som, že pri tom zaspím. Hodnotenie: C- ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Atmosféra a hudba sa celkom vydarili. A podarilo sa pritiahnuť aj nejaké osobnosti. Ale ako chceš neiritovať diváka, keď z Diany Kruger urobíš na šeptavú mršku, že jej chcete podať hašlerku, lebo pôsobí akoby mala niečo zaseknuté v krku? A prečo Neesonovi zas dávate tie pasáže, kde sa zase bije, hoci už fakt chlapík pôsobí ako v imobilnom záseku? Film je inak kvôli pomalým dialógom dosť rozťahaný a nemá problém uspať. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Marlowe měl všechny předpoklady pro to být solidní dobovou detektivkou říznutou noirem, ale bohužel se to nepovedlo. Samotný případ je ok, ale celou dobu mě na to filmu něco iritovalo a já sem nebyl schopný identifikovat co. Jestli to bylo vlažné tempo, díky kterému se to celé dost vleče a nebo divně napsané dialogy, kdy to občas působí, že postavy odpovídají na repliky, které ale někdo vystřihl. Slušně promrhaný potenciál...40% ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

Jak může být z noir vyšetřování Philipa Marlowa taková utahaná nuda s hrozným střihem, dialogy a divným koncem? Neil Jordan v plné parádě ukazuje, jaký je to matlal. Neeson sice změnil žánr z akce do krimi, ale že by šlo o dobrý krok, to se říct nedá. V kinech Marlowe prošuměl bez většího diváckého zájmu. 2* ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Hercule Poirot je proti tomuhle akční trhák. Pomalé je to mimořádně, nudné, furt tam cosi kecají, ale z toho je naprostá většina úplně zbytečná. K tomu šnečí tempo a na konci pofiderní finále. No, na hranici odpadu. (13%) ()

Heywood 

všechny recenze uživatele

Film byl příliš chandlerovský a příliš inteligentní na diváky, který se topí blahem nad Avengers, Johnem Wickem nebo úděsně rasitickou Wakandou. U takového tento film vždy propadne, bez ohledu na to, jak skvěle Raymonda Chandlera převyprávěl do pohyblivých obrázků, bez ohledu na řadu skrytých vtipných hlášek, na herecké obsazení, výborný vizuál i samotné rozuzlení příběhu, který ukazuje Ameriku předválečných let z jiné strany mince a je otázkou, zda to byla ta druhá, nebo možná až ta třetí. Normálně je to za tři, ale s ohledem na nepochopení zde viditelné, dám z trucu 4 hvězdy, protože jinak se tohle už nebude točit a zbude na nás Seno a pár facek, Maléry pana účetního a škváry politické korektnosti a genderovské "vyváženiny", kdy na té váze rozum padá do nebetyčných hloubek zapomnění. ()

veverysiak 

všechny recenze uživatele

Tak tento Marlowe sa do filmových dejín určite nezapíše, ba dalo by sa povedať, že je len o vlások od toho, aby do hanby namočil aj otca Chandlera, chlapom sa celkom podarilo niečo paradoxné, a síce urobiť nudný film z jednej z najzáživnejších postáv detektívkových hrdinov, dosť výrazne tomu prispel aj výber hlavného protagonistu, Liam je síce za zenitom, ale stále dokáže vo svojom žánri zaujať, tu sa však stratil, až znemožnil, lebo skutočný Marlowe je úplne iný, slabučký je aj scenár, ktorý nedáva vyniknúť žiadnemu aktérovi a pritom sú tam celkom zaujímavé kalibre, treba rýchlo zabudnúť a prečítať si hneď originálnu klasiku, takže 35%. ()

Chicharron 

všechny recenze uživatele

Kulisy a vizuál ano, vše ostatní ne. Ukecanější než Hercule Poirot, zápletka o ničem, záporáci jak banda komiků...naprostá ztráta času sledovat toto veledílo. Jsem fanda Liama Neesona, ale toto se fakt nepovedlo... ()

Kushina 

všechny recenze uživatele

Taková hodně nudná a utahaná dektetivka z dob staré Ameriky. Liam zde hrál roli už docela utahného starce, ale na druhou stranu uměl dát ránu a budil respekt, což bylo alespoň něco málo pozitivního. Ve výsledku pachatelé byli téměř všichni, ale málo kdo byl za své hříchy potrestaný. Prostě detektivka s koncem o hovně a průběh byl taky jedna velká nuda. 45% ()

cerdax2 

všechny recenze uživatele

Ikdyz ma film jen necele dve hodiny, tak se neskutecne tahne az nudi. V celem filmu neni jedna sympaticka postava, no mozna snad ridic :). 40% ()

mdf 

všechny recenze uživatele

Utahaný,nudný a nezáživný film. Celkově mě to do děje nevtáhlo,maximálně mě to vtáhlo do zbytečně promarněného času. ()

Reklama

Reklama