Phoenix Forgotten

Justin Barber

Jay Keitel

Mondo Boys
  • ricci.s

A toto malo byť akože všetko? Dej sa odohráva v prítomnosti aj v minulosti, lenže tá prítomnosť slúži maximálne na zabitie času, pretože nemá žiadny zmysel a nikam nevedie. Found footage zábery z minulosti mali ukázať, čo sa s tými nezvestnými stalo, ale divák sa aj tak nič nedozvie. Prvá hodina filmu - úplne o HOVNE. Pokojne ju preskočte, ak nechcete stratiť hodinu života nadarmo. Potom trio nešťastníkov pobehuje po púšti, počujú divné zvuky, vidia svetlá, na konci (podľa očakávania) všetko trepe, búcha, lieta, trasie sa, divák tradične piču uvidí, a prichádza záver. Toto sa niekde dostalo do kín??? Pôvodne som chcel dať jednu, lebo odpady zvyknem dávať trochu inej "sorte" hororov, ale po chvíľke premýšľania tu vlastne nebolo nič ani na tú jednu. Tut mir leid.(18.7.2017)

• kaylin

„Phoenix Forgotten“ je found footage klasického ražení, tedy natočit snímek za co nejmenší cenu a pokusit se na tom alespoň trochu vydělat. Já neříkám, že to nemusí být v některých chvílích zajímavé, ale když dojde k odhalení a následují další scény, zjistíte, že je to prostě ohraná nuda a nic zajímavého na vás nečeká. A pokud se tvůrci nebudou snažit, aby to opravdu zajímavé bylo, bude to vždy stejná nuda.(26.1.2018)

V roce 1997 se nad Phoenixem objeví trojúhelníkové Ufa. Jelikož k tomu vláda nezaujme žádné stanovisko a jakýsi papaláš si z toho dělá ještě srandu rozhodne se jeden kluk co to tehdy natočil, že se vydá po jeho stopách. Přibere jednu holku a jednoho svého kámoše a jdou to natočit. Tak jdou do pouště tam něco uvidí a zmizí. Film se odehrává naráz jakoby v současnosti kdy je nikdo nemůže najít a sestra jednoho z nich hledá vodítka k jejich nalezení a v minulosti kdy sledujeme to co se s nimi stalo. 60 procent oceňuji téma found footage a Ufo a i to, že tam většinu stopáže není roztřesená kamera (bohužel jde taky kulové vidět takže pokud čekáte nějaké mimozemšťany setkání třetího druhu a podobně nechte si zajít chuť).(13.8.2017)

• JohnCZ

Není to zle natočený FF, ale ten scénář je na tak atraktivní téma nezajímavý a plný UFO klišé. Gradačně je to navíc nezvládnuté, divák se stejně nic nedozví a tedy pokud diváka už omrzel ten typ filmů, kde se jen třepe kamera a není nic pořádně vidět, tak ho Phoenix Forgotten rozhodně neohromí, protože nemá nic navíc.(19.8.2017)

Ufounský horůrek v dokumentárním stylu, který s roztřesenou kamerou působí celkem věrohodně. Jen je tu opět jedna věc, která mě vždycky dokáže naštvat a to ta, že když se něco natáčí, jako mimozemská světla na obloze, tak se přeci budu snažit natočit ty světla a nebudu otáčet kameru na lidi, jak se na to dívají. Bohužel to je ve všech podobných filmech stejné. A také, že se najednou našla kazeta s takovým obrovským důkazem. Jinak se mi film líbil a přiblížil se ke čtvrté hvězdě.(11.10.2018)