poster

Jak se Honza učil bát (TV film)

Pohádka

Československo, 1974, 22 min

 • kocik1
  *

  Honza není ani krásný ani chytrý a pohádka naštěstí není dlouhá.(13.10.2018)

 • tuntavala
  ***

  Bat se o nekoho.(21.11.2018)

 • Tommassi3
  **

  "Honza hrdina vyhnal prase z komína a housenky ze zelí, aby všichni věděli, že je hrdina.." ;) Vilík Nebojsa, Prostřená Boušková v paruce, jakou svět neviděl, a Vlasta Janečková s jedním ze svých nejslabších pohádkových kusů.. Taková šmudla !! A překvapivě bez knírů..;)(13.10.2018)

 • otík
  ***

  Černobílá totálně kulisová pohádka o Honzovi nebojsovi a o tom, jak se chtěl naučit bát. Honza se nebojí vůbec ničeho, to mu však v životě přináší trable. Potká však babičku, která mu poradí zajít si do starého mlýna, kde straší hastrman. Tam však opět nepochodí. Pak se setká na zámku s čerty, ale ani ti ho nevystraší. Jenže díky tomu vysvobodí princeznu, stane se králem a vezme si princeznu za ženu. A také díky princezně se nakonec naučí bát. Dnešním dětem možná bude chybět barva obrazu, ale jinak jde o velmi milou a podařenou pohádku bez jakýchkoli slabších, ale také výraznějších stránek. Hudba: Zdeněk Marat(22.4.2017)

 • sharka.68
  ***

  tyhle staré pohádky, z dob mého dětství, jsou úsměvné a laskavé....a poučné.(24.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace