poster

Jak se Honza učil bát (TV film)

Pohádka

Československo, 1974, 22 min

 • ostravak30
  **

  Kulisy, ve kterých se pohádka natáčí, jsou vskutku k smíchu. Například stromy jsou namalované na plátně a třepotají se, když kolem nich v úvodní scéně Honza prochází. Vodník je pak namaskovaný víc jak klaun na obličeji než vodník. A dosud nepoznaný strach zaznamená Honza v situaci, která mohla být dovedena trochu víc do krajnosti.(2.11.2020)

 • Tommassi3
  **

  "Honza hrdina vyhnal prase z komína a housenky ze zelí, aby všichni věděli, že je hrdina.." ;) Vilík Nebojsa, Prostřená Boušková v paruce, jakou svět neviděl, a Vlasta Janečková s jedním ze svých nejslabších pohádkových kusů.. Taková šmudla !! A překvapivě bez knírů..;)(13.10.2018)

 • otík
  ***

  Černobílá totálně kulisová pohádka o Honzovi nebojsovi a o tom, jak se chtěl naučit bát. Honza se nebojí vůbec ničeho, to mu však v životě přináší trable. Potká však babičku, která mu poradí zajít si do starého mlýna, kde straší hastrman. Tam však opět nepochodí. Pak se setká na zámku s čerty, ale ani ti ho nevystraší. Jenže díky tomu vysvobodí princeznu, stane se králem a vezme si princeznu za ženu. A také díky princezně se nakonec naučí bát. Dnešním dětem možná bude chybět barva obrazu, ale jinak jde o velmi milou a podařenou pohádku bez jakýchkoli slabších, ale také výraznějších stránek. Hudba: Zdeněk Marat(22.4.2017)

 • zette
  *

  Honza v podani Milana Stehlika dal cele pohadce korunu.-). Silene zpracovani i na rok vyroby. Jedine pozitivum vidim ve stopazi.(31.10.2020)

 • kocik1
  *

  Honza není ani krásný ani chytrý a pohádka naštěstí není dlouhá.(13.10.2018)