poster

Mladí Titáni: Jidášova smlouva

 • USA

  Teen Titans: The Judas Contract

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 84 min

Režie:

Sam Liu

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), John Broome (komiks), Jerry Robinson (komiks), Grant Morrison (komiks)
 • ledzepfan
  ****

  Nj, objektivně je to spíš za 3. Občas je to totiž zkratkovité a v akci nezáživné.. (ale chápu, že v rámci dramaturgie je nějaká ta zkratka nutná-tím spíš když to komiksový animák vpohodě unese..) Pro týmovku je ale důležité aby fungovaly především vztahy mezi charaktery a to se zde prostě daří. Ta vzájemná chemie je vlastně ústředním motivem filmu a díky Teřře je přítomna napříč různými kombinacemi postav. Každý člen týmu si ssebou táhne jinou osobní zátěž a díky tomu je jeho interakce s ostatními více uzavřená či otevřená. Sledujeme několik poměrně složitých vztahů které jsou psychologicky známé a uvěřitelné (ikdyž cynismem kovaný divák je může vnímat spíše jako teenagerovskou banalitu). Každou tu postavu chápu, o žádné nemůžu říct, že řeší nějaké pseudo emo voloviny a díky tomu vnímám soudržnost týmu jehož vnitřní problémy tentokrát s přehledem zastínily i hlavního záporáka který působil, že tam byl jen proto aby si lidi užili i trochu té akce...... Jo a nakreslit tak výraznou postavu jakou je Kevin Smith tak, že si je podobný jen podle čepice a hokejového dresu je hrozná ostuda.(19.1.2018)

 • kaylin
  ***

  Na konci se to snaží být i trochu emotivní, je v tom zrada a odpuštění, a to většinou docela dobře funguje. Jenže jinak je to pořád hlavně komiksový film s postavami, které nejsou až tak moc zajímavé, v příběhu, který je klasický - padouch vymyslí plán, který je skvělým, hrdinové jdou do háje, ale na poslední chvíli možná... Prostě stereotyp.(27.5.2017)

 • Caszidy
  ****

  Takže Titáni mají tentokrát mezi sebou krysu! Musím říct, že tohle zpestření rozhodně prospělo a aspoň trochu rozbilo tradiční stereotyp komiksových animáků. Pobaví také narážky na partnerský život Nightwinga a Starfire. Deathstroke je pak jako hlavní padouch záruka kvality takřka vždy. Ale hlavně - dejte už sakra Nightwingovi sólovku! A to jak hranou, tak animovanou. Tahle postava má obrovský potenciál. Musím přiznat, že z mého pohledu také snímku prospělo, že nightwingův nástupce v kostýmu Robina, Damián byl po většinu času odklizen na vedlejší kolej. Bohužel tomuhle otrapovi ne a ne přijít na chuť. Celkově musím nový počin DC Animated pochválit, potvrzuje pomalý trend k návratu na kvalitnější příběhovou kolej.(5.4.2017)

 • Shakers
  ***

  Sam Liu natočil pár dobrých animákov a toto vyzerá v akciách tiež celkom dravé a nápadité, akurát mám problém s postavami. Mňa mladí titani moc nebavia. Okrem Nightwinga ma nikto nezaujala a ani ten tu nemal moc priestoru a záporáci alebo príbeh ma tiež úplne nestrhli. Taký lepší priemer, ale baví akciou. 65% - 3*(12.6.2017)

 • JohnnyD
  **

  Triviálny predvídateľný príbeh, nudné postavy, mizerný záporák. Ani neviem koľká v poradí ďalšia fádna akčná nuda v DCUAOM, že už ma aj unavuje nostalgicky spomínať na filmy, ktorými táto séria začala. Celkom ľutujem tých animátorov, ktorí si dávajú toľko práce na niečom, čo malo byť hodené do koša vo fáze prvého draftu scenára.(14.4.2017)

 • - Postava Terry se poprvé objevila v komiksu „New Teen Titans #26“ v prosinci 1982. Autorem textů je Marv Wolfman a George Pérez se postaral o kresbu. (Caszidy)

 • - Spoiler: Původní komiks „Judas Contract“ sleduje proměnu postavy Dicka Graysona z jeho původní komiksové identity Robina na Nightwinga. (Caszidy)

 • - Judas Contract měl být původně třetím animovaným filmem ze stáje DC Universe hned po Superman: Soudný den (2007) a Lize spravedlivých: Nová hranice (2008), nicméně nakonec bylo jeho zpracování odloženo. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace