Mladí Titáni: Jidášova smlouva

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 84 min

Sam Liu

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), John Broome (komiks), Jerry Robinson (komiks), Grant Morrison (komiks)

Na konci se to snaží být i trochu emotivní, je v tom zrada a odpuštění, a to většinou docela dobře funguje. Jenže jinak je to pořád hlavně komiksový film s postavami, které nejsou až tak moc zajímavé, v příběhu, který je klasický - padouch vymyslí plán, který je skvělým, hrdinové jdou do háje, ale na poslední chvíli možná... Prostě stereotyp.(27.5.2017)

Mladí titáni jsou oživení DC universa a rozhodně mi seděli více, než počáteční příběhy Batmanova syna. První polovina na mě působila malinko dětinská, narychlo splácané jednotlivé vztahy a krom hláškujícího Garea to docela drhne. Druhá polovina více rozkryje zápletku, akce začne být našlapaná a výborně se začne pracovat s jednotlivými hrdiny. Závěr graduje až do epického konce, který podporuje výtečná hudba. Poslední pasáž patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co DC vyprodukovalo a režisér zůstane v mém hledáčku.......8/10(23.5.2017)

Cekal jsem asi vic. Slavne cool jmeno nedela automaticky skvelou podivanou. Kazdopadne si pockam na aktualne vychazejici knizni DC komplet, kde ma "Jidasova smlouva" vyjit. Jsou tam nejake rozdily, hlavne proto, aby film navazoval na serii s Damianem a inovovanou Justice League, kde uz je Cyborg clenem. Podstata by mela byt ale stejna - cili nastrceny trojsky kun primo mezi Titany. Spehovani, ktere ma za cil zjistit jejich slabiny a ziskat je pro ucel tajemne sekty, jejiz vudce Blood se hodla stat bohem. Kdyz se to takto napise, nezni to spatne, ale Sam Liu proste neni Oliva. Ten by to podle me trosku dohnal do krajnosti, do vetsiho dramatu, vetsi krve. Misto fajnoveho pribehu o zrade jsem 3/4 stopaze vpodstate sledoval zase nactilete trapne "problemy" pubertaku, kvuli kterym Teen Titans nepatri mezi mou oblibenou odnoz DC comics. Navic kdyz uz si clovek rika, ze ten spratek Damian snad trochu dostal rozum, je zde Terra, ktera ho s prstem v nose nahradi. V tom smyslu, ze byste ji nejradsi umlatili hlavu mezi dverma, jak je to neprijemna baba, ktera vetsinu filmu jen prska a cynicky se posklebuje. Chapu, ze to je schvalne. Je to divka, ktera se hleda, je zmatena, zneuzitelna... Ale dalo se to pojmout mozna dospeleji a temneji. Ne timhle frackovitym zpusobem ala Damian (a zvlastni, pedofilne ladeny vztah s Deathstrokem to bohuzel nezachrani). Navic zde proti predchozimu filmu z r. 2016 chybi jakykoliv clen Justice League. Jsou to opravdu jen Titani + Nightwing. Take to Deathstrokovo "vstani z mrtvych" (ktery tak pekne umrel v "Son of Batman") je trochu trapne, byt potrebne, protoze je to hl. padouch "Jidasovy smlouvy". Zaver je ale fajn (cili necekejte happyend) a navic je zde par hezkych myslenek ohledne hrdinstvi a pratelstvi + je to posledni film zesnuleho M. Ferrera (Deathstroke). [po titulcich je jedna mala dotacka](12.4.2017)

Takže Titáni mají tentokrát mezi sebou krysu! Musím říct, že tohle zpestření rozhodně prospělo a aspoň trochu rozbilo tradiční stereotyp komiksových animáků. Pobaví také narážky na partnerský život Nightwinga a Starfire. Deathstroke je pak jako hlavní padouch záruka kvality takřka vždy. Ale hlavně - dejte už sakra Nightwingovi sólovku! A to jak hranou, tak animovanou. Tahle postava má obrovský potenciál. Musím přiznat, že z mého pohledu také snímku prospělo, že nightwingův nástupce v kostýmu Robina, Damián byl po většinu času odklizen na vedlejší kolej. Bohužel tomuhle otrapovi ne a ne přijít na chuť. Celkově musím nový počin DC Animated pochválit, potvrzuje pomalý trend k návratu na kvalitnější příběhovou kolej.(5.4.2017)

Na to, že je to Teen titans, tam byly elementy vcelku ne pro Teens :-) Ano. Odlehčená verze dospělejších DC animovaných filmů, ale i tak velmi pěkná, v mnoha případech příjemně překvapila a celkově prostě "Ok" :-) Pro fanoušky Teen Titans určitě povinnost. Hlavní hrdinka Terra (v přehladu Země) měla opravdu dobrý vývoj, silné reakce a velmi sexy postavu :-D Co si budem nalhávat, jestli je to pro Teens, tak tam toto téma bude vyzdvihnuto. A to ne ojediněle. A je to jen dobře :-) Příjemně jsem se bavil. 70 %(5.4.2017)

• - Judas Contract měl být původně třetím animovaným filmem ze stáje DC Universe hned po Superman: Soudný den (2007) a Lize spravedlivých: Nová hranice (2008), nicméně nakonec bylo jeho zpracování odloženo. (Caszidy)

• - Komiksová předloha „Judas Contract“ byla již dříve zpracována ve 2. sérii seriálu Teen Titans (2003). (Caszidy)

• - Spoiler: Původní komiks „Judas Contract“ sleduje proměnu postavy Dicka Graysona z jeho původní komiksové identity Robina na Nightwinga. (Caszidy)