poster

Tuláci

 • Česko

  Frajeři

 • USA

  The Wanderers

Drama

USA, 1979, 117 min

 • Martin741
  ***

  Rezisera Philia Kaufmana si pamatam hlavne vdaka rymejku filmu Invaze Zlodeju tel 1978 - povodny film natocil Don Siegel z 1956. A typicky zastupca zanru zvaneho retronuda - jo, cele je to retro, len s prisernymi dialogmi, otrasnymi kulisami a aj herecke vykony boli o hovne. Ken Wahl zacinal teda peknou srajdou, to najlepsie prislo unho az s istym Donaldom Pleasence -om - konkretne sa to volalo Race for the Yankee Zephyr. Skoda, potencial film mal, dnes ked ste to nevideli, o nic ste neprisli : 45 %(16.2.2019)

 • Ant
  ****

  Skvělý retro film o válce gangů a bratrství. Pro mě zcela neznámý Ken Wahl se své role teenagera, který se musí vzdát svého mládí, aby udělal správnou věc, zhostil výborně. Příběhem mi to trochu připomnělo Coppolovy Outsiders, ale já dávám přednost dospělejšímu pohledu Wanderers. Navíc má tenhle film tak prvotřídní výběr hudby, že by se dal brát za takový 50's jukebox.(26.5.2011)

 • Flamik
  **

  Amerika a gangy všude kam se podíváte. Dost nesmyslnejch částí, jako když kluci pronásledujou auto, který najednou zmizí a oni se ocitnou uprostřed nejděsivějšího gangu kačerů. Na druhou stranu, celý to působilo poměrně příjemně, takže taková horší oddychovka, na to že je ze 79, tak i celkem překvapení.(11.8.2012)

 • majo25
  **

  Film odohrávajci sa v 60. rokoch, ale atmosféru vytvárajú viacmenej iba pesničky, more pesničiek, ktoré idú tak nahlas a tak dookola, že až vadia. Inak príbeh je oničom - gangy, ulica a bitka - tuším, že som nič nevynechal. Dramatických situácií prakticky niet, naopak, väčšnou je to trápna komédia (namiesto očakávanej bitky ide nakoniec o zápas v americkom futbale) či nevážne sa tváriaca pouličná story, ktorá síce vyslovene nenudí, ale ani nič neponúka.(1.8.2020)

 • Mol
  *****

  LEAVE THE KID ALONE!!! Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl. Tuláci jsou opravdový kamarádi a ve svém gangu jsou pro sebe vším. Když se totiž ocitne někdo v nesnázích je mu okamžitě někdo napomoci a to je krásná vlastnost. Postavy ve filmu jsou geniálně napsané a naprosto mě uchvátili.Vše se točí kolem Richiho, který je hlavou celé organizace a to po právu, protože je to frajer se vším co k frajerovi patří. O to víc mě mrzí jak nakonec dopadl. Perry je tvrďák a pro ránu nejde daleko. Hned v první své scéně nám to názorně ukáže, když roztrhá celý gang holohlavcu jako papír. Rozhodně s Richim nejlepší postavy. Joey je přitroublej floutek a má doma docela dost dusno skz svého otce, který zná jen činky a činky. Turkey je krysa a po právu dostal co si zasloužil. Postavy z ostatních gangů jsou tak též dost zajímavé. Hlavně Teror a Peewee - to byla síla. Určitě nemůžu ještě zapomenout zmínit naprosto skvělí soundtrack, který opravdu ladí a podtrhuje tak již brilantní scény jako je svlíkací poker. Co říct na závěr? Snad jen: I GOTTA GO! BUT, IF YOU EVER NEED US, JUST WHISTLE LOUD. WE'LL BE THERE!(12.2.2015)

 • - Mnoho postav v příběhu, včetně členů Wanders i dospělých v sousedství, bylo přímo založeno na kombinaci skutečných jednotlivců, kteří žili v Parkside Housing Project v Bronxu a jeho okolí, kde vyrůstal scenárista Richard Price. (Epistemolog)

 • - Kytarista rockové kapely Kiss Ace Frehley byl skutečným členem gangu Ducky Boys. Ve své autobiografii s názvem „Žádná lítost“ líčí své zasvěcení a spolupráci s Ducky Boys v mládí. (Epistemolog)

 • - Jim Youngs v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)