poster

Tuláci

 • český

  Frajeři

 • anglický

  Wanderers, The

Drama

USA, 1979, 117 min

 • animario
  ****

  Kdo není v gangu jako by nebyl. Nepříliš profláklý,ale na léta svýho vzniku parádní dobový drámo s několika vážně originálníma figurama, monstrózní běloch Terror za Vyholence se svojí malinkou mužatkou Pee-Wee,sympatickej bouchač Perry za Tuláky (scénu,když se poprvý objeví se sirkou v hubě,procedí "Leave the kid alone" a vypráská holý lebky miluju), jiu-jitsu Wongovci ("Don't fuck with the Wongs!"),který ale dostali po čertech málo prostoru nebo agresivní mlčenliví irský prcci Ducky boys (atmosféra,vždycky když se tihle malí psychopatický zmrdi objevili měla až horrorovej nádech). Za mě dobrý, protože "I'm the type of guy who will never settle down..i'm the wanderer ,yeah the wanderer (https://www.youtube.com/watch?v=hVzU--Qp5fE) .Wanderers forever.(13.5.2015)

 • Martin741
  ***

  Rezisera Philia Kaufmana si pamatam hlavne vdaka rymejku filmu Invaze Zlodeju tel 1978 - povodny film natocil Don Siegel z 1956. A typicky zastupca zanru zvaneho retronuda - jo, cele je to retro, len s prisernymi dialogmi, otrasnymi kulisami a aj herecke vykony boli o hovne. Ken Wahl zacinal teda peknou srajdou, to najlepsie prislo unho az s istym Donaldom Pleasence -om - konkretne sa to volalo Race for the Yankee Zephyr. Skoda, potencial film mal, dnes ked ste to nevideli, o nic ste neprisli : 45 %(16.2.2019)

 • Ant
  ****

  Skvělý retro film o válce gangů a bratrství. Pro mě zcela neznámý Ken Wahl se své role teenagera, který se musí vzdát svého mládí, aby udělal správnou věc, zhostil výborně. Příběhem mi to trochu připomnělo Coppolovy Outsiders, ale já dávám přednost dospělejšímu pohledu Wanderers. Navíc má tenhle film tak prvotřídní výběr hudby, že by se dal brát za takový 50's jukebox.(26.5.2011)

 • Mol
  *****

  LEAVE THE KID ALONE!!! Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl. Tuláci jsou opravdový kamarádi a ve svém gangu jsou pro sebe vším. Když se totiž ocitne někdo v nesnázích je mu okamžitě někdo napomoci a to je krásná vlastnost. Postavy ve filmu jsou geniálně napsané a naprosto mě uchvátili.Vše se točí kolem Richiho, který je hlavou celé organizace a to po právu, protože je to frajer se vším co k frajerovi patří. O to víc mě mrzí jak nakonec dopadl. Perry je tvrďák a pro ránu nejde daleko. Hned v první své scéně nám to názorně ukáže, když roztrhá celý gang holohlavcu jako papír. Rozhodně s Richim nejlepší postavy. Joey je přitroublej floutek a má doma docela dost dusno skz svého otce, který zná jen činky a činky. Turkey je krysa a po právu dostal co si zasloužil. Postavy z ostatních gangů jsou tak též dost zajímavé. Hlavně Teror a Peewee - to byla síla. Určitě nemůžu ještě zapomenout zmínit naprosto skvělí soundtrack, který opravdu ladí a podtrhuje tak již brilantní scény jako je svlíkací poker. Co říct na závěr? Snad jen: I GOTTA GO! BUT, IF YOU EVER NEED US, JUST WHISTLE LOUD. WE'LL BE THERE!(12.2.2015)

 • Flamik
  **

  Amerika a gangy všude kam se podíváte. Dost nesmyslnejch částí, jako když kluci pronásledujou auto, který najednou zmizí a oni se ocitnou uprostřed nejděsivějšího gangu kačerů. Na druhou stranu, celý to působilo poměrně příjemně, takže taková horší oddychovka, na to že je ze 79, tak i celkem překvapení.(11.8.2012)

 • - Jim Youngs, který hrál Buddyho, napsal píseň "Stranger Girl", která hrála Tulákům v autě. (Mol)

 • - Erland van Lidth v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - Jim Youngs v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace