• Japonsko

Acuko Išizuka

Předloha:

Yû Kamiya (komiks)

Džukki Hanada

"Jestli mi nedovolíš vyhrát, proč si mi dal srdce, abych cítil všechnu tu bolest"... Musím říct, že dát k veselému a barevnému seriálu plnému napínavých her takovouhle hutnou filmovou backstory je prostě geniální. Připomnělo mi to Adventure Time a ten pocit, kdy jsem začal pronikat do historie zdejšího světa a plně pochopil, jak je míněný autorův výrok o sladkém bonbónku s velmi hořkým tajemstvím. Zkrátka tenhle příběh je skvěle vymyšlený, parádně kontrastuje se seriálem, ale přináší jisté logické předpoklady o hlavních hrdinech i spoustě dalších postav. K tomu spousta zajímavých témat o lidské povaze, síle odhodlání, podstatě lidského srdce, spousta strategie, emocí a velmi napínavých okamžiků. Již samotné prostředí filmu je úchvatné, hudba vhodně zvolená a animace, až na pár pompézních bojových scén, kde je občas až moc cítit CGI, také velmi dobrá. Jistě, dalo by se pár věcí vytknout, občas se s tím dramatem a emocemi trochu moc tlačí na pilu, ale na tohle jsem si u anime vlastně docela zvykl. Ze začátku překvapení, že tohle je No game, No life vystřídalo zaujetí a závěrečná spokojenost s intenzitou a promyšleností toho všeho u mě vyhnala výsledný dojem hodně vysoko. 9/10(25.2.2018)

• Tony.cs

Bože, moc emo a hrozně málo akce. Dvě za krásnou animaci.(2.8.2018)

Už viděno podruhé a možná někdy kouknu potřetí. Jakýsi "flashback", jak to na světě fungovalo před tím, než se vše řešilo hraním her. A nemyslete si, že to bylo vždy tak zábavné a žůžové... Tento zpola depresivní, zpola komediální film je naprosto úžasnou předehrou k seriálu, který vyšel pár let před ním a u kterého se doufám někdy dočkáme 2. dílu. Naprostý skvost, který má své chyby, jak v logice, tak v tempu a dalších věcech, ale... Je to prostě... Awesome Game! 93 %(9.7.2018)

• strikeman

Upištěná nuda ... 50%(22.10.2018)

Tak ta mladá android-holčina byla moc kawaii :3 Yokewa!!!(1.5.2018)

Opět se vracíme do světa "Disboardu", kde je vše rozhodováno pomocí her - ať už se jedná o drobný spor nebo válku. Jenže tentokrát, i když se to částečně odehrává po událostech ze seriálu, se příběh vede retrospektivně, kdy současný jediný a pravý Bůh Tet hraje se Setsunou šachy a začne jí vyprávět příběh o počátku současného světa her. Podíváme se tak do dob pravých válek, kdy jednotlivé rasy umíraly v nikdy nekončícím sporu, původu "Imanity" a "boje" jedinců v pozadí světa o prosazení míru. **** Vzhledem k tomu, že tato část není příliš zaměřená na hry v zábavném slova smyslu, ale spíše ohledně "válečných" taktik a strategií, tak si i přesto zachovala svou napínavost a dramatičnost. Veliký rozdíl ale je znát především v poměru komedie a emocionality, kdy se tentokrát dílko zaměřuje na druhé jmenované. Okrajově je tu i nakousnuta i společenská tématika, ale v takové míře, že nezatěžuje diváky komplikovanými otázkami a přemýšlením. V závěru zase zmíním animaci a hudbu, kde přesně jako v předchozím počinu není co vytknout a vše je vyvedeno k dokonalosti (některým by možná mohla vadit pestrost barev, ale ve fantasy světě bych to neviděl na škodu).(25.2.2018)

Aus, Jawohl! K dokonalosti chýbalo veľmi málo.5*(31.3.2018)