Reklama

Reklama

Recenze (13)

mh.mail 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

30% — Tak i po posledním dílu zůstanu na dvou hvězdách a třiceti procentech. Obsahoval sice podle mého názoru méně hluchých a vyloženě trapných míst, ale úplně se jich nevyvaroval. Pointa sice v sobě nesla jisté překvapení, ale to bohužel nestačilo, aby to hodnocení zvedlo. Zůstal divný, nepřehledný pocit a hlavně nepochopitelná motivace jednotlivých postav, především pak kapitána Barana. Ale nebyl v tom sám. Jsem rád, že už to máme za sebou. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi premrhaný potenciál inak výborných hercov. Keď začala mjr. Výrová (K. Melíšková) vrieskať, až jej preskakoval hlas, po Krystýne Horovej (Tereza Ramba), musela som sa veľmi premáhať, aby som dopozerala do konca. Takmer náhodne sa objaví plk. Vitouš (M. Krobot) a len tak - z rukáva vysype, ako to s týmto prípadom vlastne je. Problém je, že divák to vie od prvého dielu a tak si len vďačne vydýchne, že páchateľa konečne "chytia". Deravý príbeh, nezmyselné scény, vrcholná scéna - všetci policajti sa stretnú na mieste činu. To nebola kriminálka, ale tragédia. ()

Reklama

martiňák 

všechny recenze uživatele

Opravdu zvláštní až divná detektivní série. Její příznivci můžou říkat, že originální, ale dle mého názoru z velké části nepodařená. Nedá se jí upřít, že má atmosféru, ale bohužel takovou, která by slušela rozvleklému filozoficko meditativnímu dílu, ale určitě ne detektivce. Tvůrci se vyžívají v záběrech v protisvětle a v kompozici, kdy postavy jsou utopené ve spodní části obrazu, jehož zbytek vyplňuje nezajímavé prostředí, což vyloženě ruší. Herci se blýsknou v několika emočně vypjatých scénách, ale celkově jsou coby policisté nepříliš uvěřitelní. Zde je obrovský kontrast např. s Případy 1. oddělení, kde to divák hercům beze zbytku věří. Tady si ale divák říká, že takhle se přeci policisté určitě nechovají a že to je celé nějaké nedotažené. K plusům patří, že po nehorázně nudných prvních 2 dílech se série přeci jenom trochu rozjede, občasné záblesky kvalitních výkonů od sympatických herců, hudba a pro mě uspokojivé dějové rozuzlení. Klauni od režiséra Viktora Tauše mě celkem nadchli a nepochybuji, že i tuto sérii měl plně pod kontrolou a vytvořil ji přesně podle svých představ. Bohužel do mého vkusu a do mých očekávání se tentokrát úplně nestrefil. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všechno se vysvětlilo a uzavřelo, což je pozitivní. Horší je, že nám to všechno musel prozradit pachatel. Ten jeho nástup k závěrečnému finále byl z jiného žánru, nebo minimálně z jiné rovnoběžky a světadílu, ale byli jsme ve filmu, i když se ho někdo snažil čtyři hodiny všemi prostředky přetvářet v realitu. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci se ani v závěrečné epizodě mini série nedokázali vyhnout nedostatkům, musel jsem ale uznat, že proti úvodnímu dílu došlo k výraznému zlepšení. Vtipným/ smutným momentem byl pro mě okamžik, kdy si Viktor Vitouš přišel pro věci, a jen tak mezi řečí rozlouskl případ. Ale co už, čekal jsem to horší. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • V okamžiku, kdy Baran projíždí přes cinkající železniční přejezd, jsou závory už téměř dole. Následuje záběr na Barana v kabině auta, jak se ohlíží se. V dalším záběru je vidět jeho auto opět zvenku, notný kus za přejezdem, avšak závory znovu klesají. (Brain)
  • Na začátku scény v kanceláři ředitele jsou skleničky na stole srovnány uprostřed kolem popelníku. O pár záběrů dále, když Marie odchází z místnosti, jsou náhodně rozmístěny po stole, jako z nich účastníci jednáni pili. Během dusného rozhovoru však nikdo nic nepil, ani voda ve džbánu neubyla. (Brain)

Reklama

Reklama