Donekonečna

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA, 2017, 111 min

• kaylin

Americký snímek „Donekonečna“ si rozhodně najde svoje diváky, protože není úplně tupý, není bez myšlenky, ale z mého pohledu se jakékoli myšlenky ztrácejí ve velkém množství balastu, který zde je. Ten tkví především tom, že je to moc ukecané s moc pomalým tempem, které zrychluje jen ve chvíli, kdy se stane něco hodně zvláštního. A pak se to zase zpomalí. Neskutečně.(4.2.2020)

• ricci.s

Po pozretí tejto takmer dvojhodinovej konverzačnej nudy bez štipky akcie (či hocičoho zaujímavého) som pre istotu pozrel na predchádzajúce "horory" režisérov, a všetko mi bolo ihneď jasné. Toto fakt nie je nič pre mňa, a môže to byť chytré a inteligentné ako chce. Ale proti vkusu... (Bodík za ten najvýstižnejší názov v dejinách)(20.6.2018)

Dvaja bratia sa z osobných dôvodov rozhodnú vrátiť do kempu, ktorý je centrom komunity, v ktorej vyrastali. Ich názor na toto miesto je rozdielny, ale bratská súdržnosť ich prinúti spojiť sa a zistiť, čo sa za miestnym kultom naozaj skrýva. - Toto duo režisérov vytvorilo neopozeraný indie horor, ktorý mi príjemne sadol, už pár rokov dozadu. Trochu ma prekvapilo, že sa ich neuchytilo nejaké významnejšie štúdio, ale aspoň im nikto nebráni ísť si vlastnou cestou a tvoriť takéto pecky. Už v úvode ma zaujalo netradičné vizuálne spracovanie, extrémne sympatické duo bratov a mystérium okolo kultu. Tvorcovia stavajú hlavne na neopozeranosti a neistote, prostredníctvom ktorej vzniká napätie, a osobne som nevedel, čo sa z toho vyvinie a o aký subžáner vôbec pôjde, pretože sa to rozbehlo do viacerých smerov. Výsledok je podarený a ponúka možnosť pre divákove vlastné interpretácie, presne tak, ako to mám u hororov rád. Pretože môžu v hororoch tiecť aj potoky krvi, ale stále to neprekoná taký film, ktorý ma prinúti zamýšlať sa nad jeho významom ešte dlhé týždne po zhliadnutí. A presne toto týmto týpkom vychádza na 100%, takže som zvedavý, kam sa posunú ďalej. + 2 herci z Contracted: Phase II + herečka z From Dusk Till Dawn: The Series, Blair Witch a Alien: Covenant + herec z The Devil's Rejects, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, Halloween a 31 + herec z Sinister 2 + herec z Reversal a American Horror Story + herec z Spring + herec z Contracted: Phase II a Dementia(20.6.2018)

• *CARNIFEX*

Po kratšej odmlke siaham po nejakom snímku, aby som opätovne trošku pripomenul svoju holú existenciu (keby sa náhodou niekto tešil z toho, že som otrčil "kopytá"), a hneď stúpačka na "mínu". Plagátik parádny, titulok parádny, nuž ale čo s tým - "akože" - premakane vynaliezavým obsahom, vhodným pre mimoriadne citlivých, vnímavých, inteligentných (To "naznačil" POMO, nie JA)? Čo bude tento snímok pre "opačných", ktorí budú v "The Endless" vidieť skurvene nudnú, na smrť urozprávanú, iritujúcu sračku, ktorá sa hrá na jednu z kapitol z Biblie, zanechávajúc nejasné posolstvo, ktorému aj tak nik nerozumie? Nuž, hudba, pár zaujímavých pasáží v doprovode vábivých záberov, zaobalených do podivnej atmosféry, koniec koncov aj vďaka príbehu, s dostatočne mysterióznym nádychom, ešte nerobí z tohto filmu - horor. Omnoho viac, ako s "Inception" (i keď aj toto čiastočne sedí), by som samotný snímok prirovnal k akejsi odrode "Enter Nowhere", akurát menej výrazné, údajne viac "duchaplné".(23.6.2018)

SPOILERY: Pro mě jednoznačně to nejlepší, co dvojce Benson feat Moorhead vytvořila. Překvapila mě návaznost na jejich Resolution a jsem rád za camea obou hlavních hrdinů z toho filmu. Velkým mínusem jest, že Moorhead s Bensonem jsou velký neherci, takže se docela museli dostat do svých rolí, ale ke konci už působili přesvědčivě. Závěr potěší solidníma efektama, dostatečně vysvětlenou pointou a je strhující a emocionální. Audiovizuálně rozhodně jejich dosavadní strop. Nechybí ani několik skvostných twistů z Resolution. Rozhodně se stávám velkým fanouškem této dvojce a budu nadšeně očekávat jejich další nadšenou pecku. O Endless oba tvrdí, že je to jejich nejosobnější film a děkuju moc za jejich lásku k filmu, kreativitu a upřímnost.(1.11.2018)

• - Na doručeném balíku v úvodu filmu je možné si všimnout mimo jiné i českého nápisu „Letecká pošta“. (DJMaroko)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2017 na Tribeca FF (New York, USA). (Varan)