Donekonečna

The Endless

The Endless

Horor / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA, 2017, 111 min

Podobne zaujímavý a vťahujúci thriller ako napríklad Inception, ale bez výbuchov a s rozpočtom trojdennej výplaty Nolanovho nosiča káblov. Chytrý scenár vzbudzujúci zvedavosť a podniecujúci myslenie na vyšších úrovniach. Atmoška ako hrom, posilnená precíznymi zvukovými efektami. Indie festivalovka. [Sitges FF](7.10.2017)

Na poli nezávislých hororů pro tento rok je tohle dost milým překvapením. Mám rád podivnosti a mystery a tohle má obojí až po prdel. Navíc to, co vám na začátku nedává vůbec smysl, tak je ve výsledku pěkně vysvětlený, takže nechápavé kroucení hlavou se nekonalo. Pokud máte rádi horory, co jsou stavěny víc na dialozích než na akci, s chutí do toho(12.12.2018)

Oslava "jistoty stereotypu" v atypickém blairwitchovském podání od režisérů, jimž by už někdo krucinál měl dát sto milionů a šikovnýho producenta k ruce, aby natočili vesmírnej horor, ze kterýho si všichni sednou na zadek. Je těžký nemilovat tvůrce, který se ještě před začátkem svýho díla oháněj nejkrásnější strašidelnou Lovecraftovou myšlenkou.(20.11.2018)

Prvá myšlienka bezprostredne po skončení filmu? Na to, aby som si ujasnil, či scenár dáva zmysel alebo nejde len o nabubrelý mindfuck, si musím Endless pozrieť ešte raz. Lenže ono to má skoro dve hodiny a skutočne do tuhého ide až v poslednej polhodinke a znova sa mi do toho nechce. Druhá myšlienka potom znela v zmysle, že čo by s týmto námetom dokázal urobiť Shane Carruth a tam by som si bol takmer istý, že to premyslené do detailu skutočne má a asi by sme sa vyhli niekoľkým rozpačitým scénam a zbytočnému naťahovaniu. Keby bolo keby mi ale v mojich úvahách príliš nepomôže.(21.9.2018)

• luka4615

Snímek The Endless má zajímavou nosnou myšlenku, která se opírá o teorii časových smyček, přičemž je celá zabalena do originálního sci-fi příběhu s lehkým nádechem hororu. Tímto však výčet pozitiv snímku bohužel končí, jelikož dále je to jenom natažená a katastrofálně nezvládnutá nuda, jejíž celkové ambice dalece přesahují možnosti a schopnosti tvůrců. Škoda. „The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the Unknown.“(9.10.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2017 na Tribeca FF (New York, USA). (Varan)

• - Na doručeném balíku v úvodu filmu je možné si všimnout mimo jiné i českého nápisu „Letecká pošta“. (DJMaroko)