poster

Já, Heath Ledger

 • Česko

  Jmenuji se Heath Ledger

  (festivalový název)
 • USA

  I Am Heath Ledger

Dokumentární / Životopisný

Kanada / USA, 2017, 90 min

Scénář:

Hart Snider

Kamera:

Shaun Lawless

Hudba:

David Ramos

Producenti:

Derik Murray

Střih:

Hart Snider
(další profese)
 • Spiker01
  *****

  Ročně umírá tolik lidí, umělců, potažmo dokonce herců...a dokument se nám snaží vnutit, že Heath byl prostě jiný. O to bolestivější to je, že toho mohl tolik dokázat. Pro člověka, kterého Ledgerovy filmy provázely od mala, bylo touhle pokoukání takřka povinnost a ačkoliv bych na konci čekal ještě nějaké tíživější poselství, u historky s klavírem jsem se skoro složil. Celkově výborně sestříhané, zrežírované, čekal jsem větší budgetovku a spíše nadšení než talent, co se této látky týče, ale to mi bylo díky bohu vyvráceno...9/10 🎶(21.6.2017)

 • Filmmaniak
  ***

  Prakticky standardní medailonek, na němž jsou zdaleka nejzajímavější ty části, jež se věnují Heathu Ledgerovi coby nadanému experimentálnímu filmaři a režisérovi videoklipů, což je profese, s níž si ho lidé obvykle nespojují. Většina dokumentu přesto sestává především z ukázek z různých filmů, ze záběrů z natáčení a z rozhovorů s jinými tvůrci, Heathovými kamarády a členy rodiny, kteří se slzami v očích vzpomínají na to, jak byl super. Je zřejmé, o jak velký herecký talent svět přišel, leč tento film rozhodně nepřináší nic moc nového, funguje jen jako nostalgická vzpomínka a neveselá témata raději rovnou přeskakuje.(11.7.2017)

 • Mr.KarlAdler
  ***

  Já jsem na Heathcliffa ujetej, ale I Am Heath Ledger je trochu zklamání. Ačkoliv to může působit jako řemeslně poctivě odvedená práce, vezoucí se na „kapadiovském“ trendu použití záběrů z domácího videa a snahy ukazovat co nejmíň „mluvících hlav“, vlastně nepřináší nic nového. Chronologicky odvypráví Ledgerův příběh, zmíní jeho výjimečnost, talent i těžkosti v průběhu kariéry, ale nepokrytě jen směřuje k srdceryvnému finále. Nešťastná smrt mladého talentu je smutná sama o sobě, takže nevidím důvod, proč si pomáhat obrazovými klišé jako k nebi stoupající jiskry z otevřeného ohně.. Po pár dnech upadne všechno v zapomění asi jako zážitek z televizního pořadu.(10.7.2017)

 • NinonL
  **

  Je škoda, že zemřel tak mladý. Byl to talentovaný herec a osobnost. Tento dokument mě ale zklamal. Takřka nic podstatného jsem se nedozvěděla. Jen jedna malá zmínka o "démonech v těle" na konci filmu. Lidé z jeho okolí o něm neřekli skoro nic, jen se snažili z něho udělat modlu. Sice se říká O mrtvých jen dobře, ale nic se nemá přehánět.(22.7.2017)

 • Triple H
  **

  Chronologicky zoradený kaleidoskop veľmi stručných momentiek z Ledgerovej kariéry a súkromného života, z ktorého si človek odnesie len, že to bol pohodový a talentovaný človek, ktorý zomrel príliš mladý. Mohlo sa ísť viac do hĺbky. Dokument sa vyhýba akejkoľvek negativite či komplikovanejším emóciám, ktoré by vytvorili komplexnejší obraz. Takto len lightová sentimentálna limonádka.(17.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace