poster

Jmenuji se Heath Ledger (festivalový název)

 • USA

  I Am Heath Ledger

Dokumentární

USA, 2017, 90 min

Scénář:

Hart Snider

Kamera:

Shaun Lawless

Hudba:

David Ramos

Producenti:

Derik Murray

Střih:

Hart Snider
(další profese)
 • applause
  *****

  Hned na začátku říkám, že toto byl pro mě nejlepší životopis, jaký jsem kdy viděla, tak si zaslouží být na mé titulní straně. Byl opravdu hodně přínosný. Ne jak Životopisy: Heath Ledger, které se zabývaly jen jeho osobním životem. Ale tento dokument byl o tom, jaký doopravdy byl. Myslela jsem, že toho o něm vím hodně. Ale věděli jste, že jeho největší zálibou bylo focení? Jeho vášní byly šachy. A že vedl malé nahrávací hudební studio " The masses"? Ale hlavně než hercem, režisérem, bratrem, byl hlavně umělcem. Co dovedl s fotkami a kamerou, nad tím zůstává rozum stát. To stejně i nad jeho hereckým talentem. I když hrál třeba jen nevýrazné vedlejší role, světlo svítilo převážně na něj. Když hrál nějakou postavu, dovedl se přetransformovat a stát se jí, že jste mu to prostě věřili a to se mi na něm líbilo nejvíce. Myslím si, že ve světe filmu to je hodně přínosné .Ani mě nepřekvapilo, jaký člověk byl, to jsem dávno už věděla. Spíš jsem nevěděla, jak to všechno zvládal. Bohužel to, se mu stalo osudným... Vždycky jsem ho nějak chápala, ale tenhle dokument mi ještě více otevřel oči. Takže za něj děkuji.(12.8.2017)

 • Triple H
  **

  Chronologicky zoradený kaleidoskop veľmi stručných momentiek z Ledgerovej kariéry a súkromného života, z ktorého si človek odnesie len, že to bol pohodový a talentovaný človek, ktorý zomrel príliš mladý. Mohlo sa ísť viac do hĺbky. Dokument sa vyhýba akejkoľvek negativite či komplikovanejším emóciám, ktoré by vytvorili komplexnejší obraz. Takto len lightová sentimentálna limonádka.(17.7.2017)

 • kajas
  ****

  Pokud jste k Heathovi a jeho filmům měli pozitivní vztah a jeho nečekané úmrtí vás opravdu zamrzelo, dokument se vám nemůže nelíbit. Ano, lze namítnout, že divák nemá šanci se dozvědět téměř nic o Heathově "temné stránce". Mluvící hlavy v podobě přátel a rodiny pouze velebí hercův talent, rozchod s Michelle Williams, podle mého názoru zásadní zlom v jeho životě, se okomentuje dvěma větami, a tak dále. Na druhou stranu máte možnost s pomocí mnoha archivních záběrů zjistit, že Heath byl skutečně všestranně nadaný (mimo jiné režisérské ambice) a můžeme se jen domýšlet, jakých dalších úspěchů mohl dosáhnout.(2.7.2017)

 • Spiker01
  *****

  Ročně umírá tolik lidí, umělců, potažmo dokonce herců...a dokument se nám snaží vnutit, že Heath byl prostě jiný. O to bolestivější to je, že toho mohl tolik dokázat. Pro člověka, kterého Ledgerovy filmy provázely od mala, bylo touhle pokoukání takřka povinnost a ačkoliv bych na konci čekal ještě nějaké tíživější poselství, u historky s klavírem jsem se skoro složil. Celkově výborně sestříhané, zrežírované, čekal jsem větší budgetovku a spíše nadšení než talent, co se této látky týče, ale to mi bylo díky bohu vyvráceno...9/10 🎶(21.6.2017)

 • campix
  ****

  [MFFKV - 2017] Perfektně zvládnuté dokumentaristické řemeslo, které prezentuje osobu Heatha Ledgera a jeho životní herecký postup. Nečekejte nic objevného, jelikož převážnou většinu dokumentu se jedná o mluvící hlavy Heathovi rodiny nebo přátel. Ať už z dětství nebo posléze z hereckého života. Jde především o přiblížení Heatha jako osobnosti, sice mírně přikrášlené, ale jde o zajímavý pohled do soukromí velice nadějného herce, který odešel příliš brzy. Krátce po roli, která mu zajistila téměř nesmrtelnost.(12.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace