Jmenuji se Heath Ledger (festivalový název)

I Am Heath Ledger

Dokumentární

USA, 2017, 90 min

Hart Snider

Shaun Lawless

David Ramos

Derik Murray

Hart Snider

Ročně umírá tolik lidí, umělců, potažmo dokonce herců...a dokument se nám snaží vnutit, že Heath byl prostě jiný. O to bolestivější to je, že toho mohl tolik dokázat. Pro člověka, kterého Ledgerovy filmy provázely od mala, bylo touhle pokoukání takřka povinnost a ačkoliv bych na konci čekal ještě nějaké tíživější poselství, u historky s klavírem jsem se skoro složil. Celkově výborně sestříhané, zrežírované, čekal jsem větší budgetovku a spíše nadšení než talent, co se této látky týče, ale to mi bylo díky bohu vyvráceno...9/10 🎶(21.6.2017)

Tenhle film není zajímavý proto, že je o životě Heatha Ledgera, protože ten je tu až moc adorován, skoro jako kdyby neměl žádnou chybu, ale je zajímavý proto, že přináší portrét nesmírně kreativního člověka, což jsem - přiznám se - do této doby ani netušil. Ukázky z jeho tvorby a domácích kamer jsou největším plusem tohoto filmu.(7.7.2017)

Heath, Heath, Heath.. ano, je to zbytečně ubrečené a až nezdravě oslavné, ale pro jeho mnohoznačný pohled, zajímavou barvu hlasu, oddanost ke svěřené látce, pečlivý výběr rolí a samotný perfekcionismus při jejich ztvárnění tvůrcům dokážu leccos odpustit. V Hollywoodu byl zjevem, který mohl dokázat velké věci. Avízo na plánovaný vstup na režisérskou židli ostatně slušně navnadilo. Chyběl mi nicméně hlubší ponor do jeho komplikované duše (a temná svým způsobem být částečně musela), vadilo mi vyhýbání se důležitým tématům (a nemuselo mít hned skandalizující aspekt) i absence drsné romance od protinožců Candy (ač Heathovy australské filmy tvůrci přehlíželi obecně). Soukromý videoarchiv fajn, opakování ukázek z filmů nikoliv.(23.6.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $336,668▐ určite som čakal od tohto dokumentu trošku viac, z jednej strany je pekné že sa tu sleduje ako tvoril svoje domáce videá a hudobné klipy ale je škoda, že nebolo viac priblížené o jeho filmovej tvorbe, nejaké rozhovory s ním, príhody, mohlo to byť pútavejšie podané, niektoré úseky sú príliš zdĺhavé a málo výrečné /55%/(25.6.2017)

[MFFKV - 2017] Perfektně zvládnuté dokumentaristické řemeslo, které prezentuje osobu Heatha Ledgera a jeho životní herecký postup. Nečekejte nic objevného, jelikož převážnou většinu dokumentu se jedná o mluvící hlavy Heathovi rodiny nebo přátel. Ať už z dětství nebo posléze z hereckého života. Jde především o přiblížení Heatha jako osobnosti, sice mírně přikrášlené, ale jde o zajímavý pohled do soukromí velice nadějného herce, který odešel příliš brzy. Krátce po roli, která mu zajistila téměř nesmrtelnost.(12.7.2017)