Vlastně úplně nevím, jestli je to čtyřhvězdičkový film. Na druhou stranu dialogy a překvapivě sympatický Kohák film vystřelují úplně jinam, než kde obvykle české filmy bývají.(2.7.2019)

• Suzie05

Nebyla jsem schopna, dodívat se na celou tuhle hrůzu...(29.7.2017)

• hous.enka

Důkaz, že český film zůstává nekoukatelným brakem, ač se snaží o hlubší téma. Samotářský Luboš dělá instalatéra na živnosťák, žije se svou matkou a je tak nějak spokojený. Když se jeho matka rozhodne, že je čas si najít nevěstu, neprotestuje. Celé je to stereotypní, nedovařené. Postavy jsou nedotažené do konce, zůstávají neuvěřitelné. Ženské role jsou až na Evu Holubovou všechny nesnesitelné, z mužských všechny převálcoval Jakub Kohák. Je to takový malý film dvou herců. Nechápu, kdo tohle označil jako komedii. Že je ústřední postava psychicky nemocná, neznamená, že se budete lámat od začátku do konce. Instalatér z Tuchlovic je film, který si klidně pusťte k žehlení. Nebo k vaření. Nebo k řezání dřeva na cirkulárce. Je to fuk, je to o ničem.(30.1.2018)

Ale jo, dá sa. Kohák sice není kdovíjaký démon, ale jeho prosťáček sázející suché hlášky má úspěch. Film si pro sebe berou Budař se Čtvrtníčkem, kteří mu dávají šťávu. Jinak se jedná o pozvolnou poetiku hrající na dramatickou notičku zasazenou do buranského prostředí, který bohužel, stále aktuální jest. Vorlův slušný počin, kterým si po šeredné Vejšce napravil reputaci(29.1.2018)

Svým způsobem jednoduchá bajka o jednoduchém přerostlém klukovi, kterého ztvárnil překvapivě civilní Kohák. Z té sorty postav vyčnívá Holubová. Hodně fajn. 75%(24.3.2017)

Myslím si, že s výnimkou toho ako je tento film kategorizovaný ide pre mňa o skutočne príjemné filmové dielko, ktoré som si užil. Má to podľa mňa dobrú atmosféru, postavy, s ktorými sa dokážem stotožniť a veľmi uveriteľné situácie. Celkovo som nevedel, čo môžem od filmu čakať, no dočkal som sa filmu, ktorý je podľa mňa oveľa lepší, než mu ľudia dávajú kredit. Najmä vďaka Kohákovi, ktorý sa do tejto role skutočne hodil. Holubová je tu podľa mňa tiež príjemná a to nie som zrovna jej fanúšikom. Myslím si, že je to film, ktorému som rád venoval svoj čas a priznávam sa, že aj so záverom som veľmi spokojný. Občas sa šťastie usmeje na každého. Niekedy to príde dokonca aj absolútne najmnej očakávaným spôsobom. Hodnotenie: B(17.4.2017)

Vyhýbal som sa Inštalatérovi až do TV premiéry, lebo z traileru som mal pocit, že už to nie je ten pravý Vorel. Nie je. Chýbajú tam rybie oká aj iskrivý humor, ale je to veľmi ľudský a preto milý pohľad na obyčajného človeka. A pre mňa jeden z naj výkonov Evy Holubovej.(28.1.2018)

Od začátku se film jeví jako zcela normální a obyčejný, zachycující život jednoho instalatéra. On taky obyčejný je a to dokonce tak obyčejný až to bolí. Já jsem nedokázala přijít na smysl, proč byl vlstně natočen. Zřejmě jsem hledala něco, co tam ve skutečnosti ani není. Ovšem, ten instalatér tak obyčejný není, protože ho hraje Kohák a má neobyčejné vlastnosti. Od Vorla jsem očekávala mnohem větší vorlovinu. Ono to bylo i celkem příjemné koukání. Jen se to musí vidět víckrát. je tu ale strašná propast mezi neherci a herci. Kdo jim řekl, že ten text mají tak blbě odříkávat? Vždyť to strašně tahá za uši a bije doočí. Závěrečná písnička je děsně vlezlá. Jsem měla pocit, že se jí nezbavím. Eva Holubová taky dokáže zahrát všechno možné.(13.4.2017)

Ze začátku se mi film nelíbil. Postupem času mi došlo, že to dost svým způsobem připomíná Návrat Idiota, kterýžto film tedy miluju.(26.5.2018)

Instalatér z Tuchlovic je po posledních filmech režiséra Vorla konečně snímek, na který se dá koukat a netrpí přemírou trapnosti. Sice nic světobornýho a myslím, že i zbytečného, za rok nebudu vědět o čem to pořádně bylo. Kamenný most už zůstane nepřekonán.(28.1.2018)

Není to špatné, ale buď měl Vorel přitlačit na dramatickou rovinu a komediii ponechat jen na bázi prvků, anebo to udělat naopak. Takhle film přešlapoval napůl cesty, aby se místy jen nerozhodně nakláněl na tu či onu stranu. Po herecké stránce solidní a byť Koháka příliš nemusím, pokud tedy zrovna nechytá za Houslice, tak tady mi seděl. Holubová pak zahrála to co měla a zamrzí málo využitá dvojice Budař-Čtvrtníček. Lepší průměr, který vidím jako lehce promrhanou příležitost. 60%(19.3.2017)

Snad ani nemám o čem psát. Instalatér z Tuchlovic toho ve vás moc nezanechá a dá se na něho lehce zapomenout.. I tak se mi docela líbil. Vyobrazení venkova zde není naivní radobyhumorné, jak z jiného světa, ale docela realistické úměrné současné době. Film je to vlastně jinak poměrně smutný. Komedie, nevím. Zasmál jsem se jednou. Ani žádných pokusů o vtip jsem si nevšiml. Posledních 20 minut je pěkně emotivních. Akorát spousta věcí a témat z filmu jaksi vyzní do ztracena. Snad i kvůli absenci nějakého žánru a kratší stopáži. Je to škoda. Obvzlášť, když zde Kohák není za Koháka, co hraje charakterní roli jako v Teorii tygra, ale už je to Kohák, který charakterně hraje. I když sám sebe. No, nemám rád lidi, co postavili na svojí jednoduchosti svou kariéru. Ale tady mi byl sympatický.(1.2.2018)

Uznávám, že 4 hvězdičky jsou možná trochu moc, ale prostě a jednoduše mě Tomáš Vorel neskutečně mile překvapil. Už jsem nečekal, že od něj ještě někdy uvidím civilní film, kde by každý nepřehrával a karikoval. Jistě, Petr Čtvrtníček to asi už jinak neumí, ale na druhou stranu umírněný a civilní projev Jakuba Koháka (kterého v poslední době už nemůžu vydýchat) to krásně vyvažoval... Dobrá práce, umírněná stopáž, zdařilá hudba...(16.2.2018)

Vorel výborně. Pokračuje v kvalitě Nové vlny z 60-tých.(1.7.2019)

Nebudu tvrdit, že tvorbu Tomáše Vorla zbožňuju, protože by to nebyla pravda, některé jeho filmy je celkem snadné nesnášet, ale ta civilnost, skutečnost, že se zde nepřehrává a že Kohák je výborný, že je to jen o lidských osudech, které je možné si představit jako skutečné, se mi prostě hodně líbily. Film mě prostě bavil.(31.7.2017)

Klasický český film, ktorý nesklame. Trošku my príde, že 53% je trošku menej ako by si zaslúžil, ale nie je to žiadna bomba na druhej stránke. Taký film na silvestrovský večer o všedných Čechoch.(1.1.2019)

• dee-key

Na 85 minut tak pět vtipů. Takže klasický český film.(13.9.2017)

Lepší průměr. Komedie se zaměřením se na klasický styl života v mnoha vesnicích dnešní doby. Jakoby se ani nejednalo o film, ale delší dokument o pravdivém příběhu několika lidí. To je to hlavní, že si film nehraje na velké umění, ale ani to není komerčně laděný výmysl. Příjemná podívaná.(4.4.2017)

• Langy10

Nechci byt sprostej, ale nejde se ubranit pocitum po zhlednuti tohoto lacineho snimku. Naprosta mrdka, Katastrofa. Absolutne nechapu, jak nekdo mohl vymyslet tuto ubohost. Bud je to cileny pro negramoty nebo pro mentalne postizeny ( nic proti postizenym). Komedie? Tento suchy humor me na branici rozhodne nepošimral. Pan Kohak je absolutne neherec. Jestli ma nejaka kladne ohlasy mezi lidmi, tak tozhodne to nebude z herectvi. Silenost. Ve shrnuti - dej filmu vypovidajici zivot v kostce nejakyho instalatera z nejake “Nounejm” vísky. Depresivní postava instalatera a do toho par kamaradu se snaží vnest krapet humoru. Ač pana Čtvrtníčka mam rad, tak tady taktez propadak. Nevim kdo si s takovou hovadinou dal tu praci vubec vytahnout kameru z pouzdra. Rozhodne si tento neprijemny zazitek necham ujit a uz se na nej nikdy nepodivam, i kdyby me o to prosila Emma Watson nebo Julia Roberts. 1%(22.2.2018)

• kajas

Na Vorla poměrně civilní, nepřehnané (až na ten úděsný smích hospodské), ale zároveň naprosto o ničem, respektive bez nosného příběhu. I ta hodina dvacet byla moc.(3.1.2019)