• Adasin

Komedie, jasně. Já měla spíš dojem, že sleduju pokus o hluboké sociální drama, na tu část pro jistotu dramaticky ztmavl obraz. A hlavní hrdina tam stejně většinu času jenom vyjeveně civí a neví pořádně co, tudíž o nějakém charakterovém vývoji nemůže být řeč. K tomu pokud nemusíte vizáž Jakuba Koháka jinde, zde budete nejspíš rovnou trpět. Jo a děkuju pěkně, hned to svoje příjmení zase miluju o něco víc ;-). 4/10(30.6.2019)

Kohák je momentálně asi největší bavič v Česku. A navíc je to Sparťan. Takže návštěva kina byla samozřejmostí a myslím, že to nezklamalo. I když, přál jsem si, aby to bylo nahláškovaný o něco víc. Vorel to měl vymyšlený ale jinak. Hodil do toho pár dramatickejch zvratů, což tu komediálnost občas zbrzdilo, ale jinak to bylo na takový úrovni, aby to pobavilo jak mladý, tak starší. A to třeba i 10x, což poslední dobou u českejch "komedií" nebývá zvykem. Klidně bych na to koukal i o půl hodiny dýl. A Gabriela Hecl? Že by startovala novou hereckou kariéru mimo youtube. Prostoru sice moc nedostala, ale scénku místo čmouda bych si s ní střihl.(11.10.2016)

Teda nečekal jsem, že mě snímek na první pohled zaujme. Ale vyšlo to a Instalatér z Tuchlovic u mě zabodoval! 70%(13.4.2017)

• easaque

+1* slabota ve všech směrech. Ale pokud máte chuť na lehkou civilní komedii o nesmělém a nesamostatném instalatérovi a nemáte moc velké nároky, tak si pošušňáte. Já nedokážu dát ani 2 hvězdičky - herecké výkony byly slabé, příběh předvídatelný a skoro se nebylo čemu smát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.1.2018)

• Necrotongue

Původně jsem se na film vůbec dívat nechtěl, pak jsem své rozhodnutí přehodnotil a nechal jsem se tak připravit o hodinu a půl života nebo něčeho podobného. Očekával jsem prvoplánovou trapnou komedii, postupně mi ale došlo, že sleduji hlubokomyslné sociální drama, na které intelektuálně nemám. Děj nemohu hodnotit, protože na mé kopii chyběl, nezasmál jsem se ani jednou, místo toho jsem se nudil a podivně styděl, aniž bych věděl proč. Doufám, že tento tvůrčí tým už peníze na další tvorbu nesežene, ale už teď vím, že doufám marně.(16.6.2017)

Když přehlédneme, že je to celkem zbytečný film, že stále nechápu, proč v téměř každé české komedii musí např. (SPOIL) zemřít maminka, nebo celkově musí být něčím smutná a to, že opravdu nepodávají žádné skvělé herecké výkony. Tak je to celkem pohodová oddechovka s rozumným humorem a takovým neobvykle hezkým dobře zapadajícím koncem. Obyčejně bych dal 3, ale slabým hodnocením mě serete a jdu proti davu :). ... LFŠ 2017(31.7.2017)

Pokud vyvrhnete Crabeho a Goyleho a nabytý vnitřek smícháte v mixéru Russell Hobbs 23180-56 NutriBoost a následně tuto nádivku vtěsnáte do jednoho z výše uvedených trupů, tak vám vznikne instalatér z Tuchlovic aneb mladší bratr Arguse Filche. Instalatér si kupuje v Prasinkách pěkná trička v obchodě rodičů Choo Changové, jejíž mladší sestra by dle údržbáře stála za hřích. 63%(25.9.2017)

• slunicko2

Obrázek ze života Zemanových voličů.(1.6.2018)

Myslím, že se z toho dalo vytřískat víc, protože scénaristicky to teda žádná velká hitparáda není, ale Kohák v roli Luboše, kterýmu dá dobrovolně spíš tučňák než nějaká holka, mě bavil i dojímal.(19.3.2017)

Instalatér z Tuchlovic, aneb jak pražáci vidí vesničany. Během sledování jsem si dělal poznámky, a tak vám mohu sepsat vesnické desatero očima velkoměšťáků, které Instalatér z Tuchlovic prezentuje veřejnosti. Jsou to: 1) Vesničané jsou manuálně zručné osoby, které se navzájem znají. 2) Účetnictví jim vedou rodiče. 3) Za práci si neřeknou více jak 300,- Kč a když dostanou 3000,- Kč, už přemýšlejí, že si postaví nové křídlo u svého domu. 4) Když sami chtějí od někoho půjčit, rázem se ze sousedů, přátel a členů rodin stávají židé. 5) Jejich oblíbeným mottem je: kovářova kobyla chodí bosa (a ideálně i bez nohou). 6) Bojí se nemocnice . 7) Jednu televizi mají na obraz, druhou na zvuk. 8) Luxusní dovolená znamená sedět u rybníku dva kilometry za vsí a poslouchat starý kazeťák. 9) Štíhlost žen začíná u osmdesáti kilo a výš. 10) Holky mají tak krásné, že pokud nedáme gól v MS v Hokeji, mají muži problém s erekcí. A bonusová: 11) Šest lidí se dokáže ožrat po jedné becherovce a jedné flašce vaječňáku (což u nich v zásadě posiluje patriotické smýšlení a díky tomu slyšíte zpívané chorály o jejich dědině). Ale abych řekl i něco ke kvalitám filmu... Instalatér z Tuchlovic tématem spíše odpovídá Václavovi. Jen místo mentálně postiženého Trojana tu máme prosťáčka Koháka alias Luboše. Milovníka fotbalu, co žije s matkou. Manuálně zručného podnikatele a manžela na hodinu (protože ho nikdo více nechce). Až do 3/4 je film o přežívání Luboše s matkou, okořeněný snahou najít si partnerku. Poslední třetina je ale trochu jiný film, který nastalé melancholické tempo prohloubí do notných dramatických hlubin a díky němu i hodnocení zvyšuji na výsledné tři slunce. Přece jen, ač je to film velice prostý, má v sobě duši, která si minimálně ten průměr zaslouží. A Kohák spolu s dalšími postavami do tohoto vesnického světa zapadl, jako kadibudka na dvorek. Mírný palec nahoru a jen tak dál Tomáši Vorle st. 65%(23.3.2017)

• zette

Divat se na to da, pohodovy film o jednom vesnickem dobrakovi, ktery se zivi instalaterinou... No dobry... a co dal? Vorluv nadhled a smysl pro humor se temer vytratil. Nezajimavy film, ani Kohak me 2x nebavil. Nejhorsi Vorluv film a to jsem videl vsechny.(27.3.2017)

• Mrkvič

Doufám, že tohle už byl opravdu můj poslední Vorlův film. Komedie to opravdu není. Jeden jediný moment s vypraným svetrem byl k zasmání. A z pohledu dramatické části děje to byl děs úplně stejný. Jak mám Holubovou rád, tak tady šílená.(14.4.2017)

• bourec

40%.To fakt stačí.Ne že by to zase nebyla taková Vorlova podivnost,ale tohle spadá spíš do skupiny filmů jako byl miliardář.Slabej příběh,takový ježdění na kole sem a tam.(28.4.2017)

Očekával jsem mnohem větší průser. Film ale alespoň vypráví nějaký ucelený příběh, začíná a končí, má pointu, a přes všecky otřepanosti i jistý občasný vtip. Ničím sice nepřekvapí, ale alespoň se na něj normálně koukat. Obyčejný film o obyčejném podivínovi. 70%(21.4.2017)

Nevím, proč tomu Vorel říká komedie. Jako drama to funguje skvěle. Hlavní postava je vykreslena přesně jako vesnický tragéd, co se neumí postavit na vlastní nohy a hledá v životě nějakou tu oporu, aby mohl dále existovat po svém. Příklad jeho úspěšného bratra jistě divákovi naznačil, že nebude ta chyba úplně v jeho matce. Pro mě je tenhle film takový dobrý příklad ze života bez příkras a iluzí.(28.3.2017)

Celkom sympaticky film o 40 -nikovi, ktory pomaha, poradi si takmer s kazdym problemom, je hodne svojsky. Spolocensky zivot mu unika pomedzi prsty : 65 %(11.4.2017)

Sice to je český film, bavilo mě to překvapivě docela dost, Kohák je prostě frajer. Nebyl to bůhví jaký super scénář, ale jako oddychovka mě to zaujalo a pobavilo. Slabší 4*.(28.1.2018)

Kvality předchozích děl od Vorla nedosahuje, ale mě to pobavilo a z posledních Vorlových snímků sedlo asi nejvíce. 70%(7.10.2016)

Na první pohled další "vidlácká komedie", ještě korunovaná Kohákem v montérkách. Na ten druhý sociálně zaměřené drama zamýšlející se nad (ne)fungováním vztahů rodinných, generačních i rasových. Film je tak prostý, až je pěkný - stejně jako postava (údajně existujícího) Luboše Cafourka.(4.5.2017)

Film s podobným námětem jako Václav, jen role venkovského balíka byla svěřena správnému typu herce. Prosťáček Luboš v podání Jakuba Koháka je mi sympatický, jednak pro jméno, jednak odporem k technickým novinkám a tím, že se stejně jako já stará o kočky bezdomovky. Velmi mne potěšila role Evy Holubové. Žádná bomba, žádná originalita, jednoduchý příběh, úsporná výprava, slušný průměr.(15.3.2018)