Dear Basketball

John Williams

Kobe Bryant

Zvuk:

David Parker

Pamatuji si, jakoby to bylo včera...Na pódium oscarového ceremoniálu přichází třímetrový baskeťák a přebírá si sošku v úplně jiném oboru, než jsem jej znával. Bohužel mi trvalo dva roky to ocenit.(28.1.2020)

OK, Kobe Bryant je nesporně basketbalová legenda, a jeho vyznání z lásky ke hře, které toho spoustu dal, a která toho na oplátku spoustu dala jemu, a o loučení s ní, nese nemalé emoce. Ale ani na té samotné "básni", ani na té animaci nevidím nic, co by tu už někdy nebylo, a pokud jde o Oscara, inu, zřejmě je v Akademii víc fanoušků Lakers než jen Jack Nicholson:) 70%(9.5.2018)

Jít za svými sny, děj se co děj, a udělat o tom úctyhodnej kraťas. Hudba Johna Williamse už to jen povyšuje na euforickej level, tahle zpověď totiž trhá srdce i sama o sobě.(29.1.2020)

// Pocta, za kterou by se nestyděl žádný sport.(27.1.2020)

Aneb jak dojmout na ploše pouhých 4 minut.(28.1.2018)

Čtyřminutová osobní zpověď podpořená sympatickým Bryantovým hlasem a nevšední animací, která sice hraje na emoce, ale takovým tím milým a nenásilným způsobem.(2.3.2018)

R.I.P. Kobe & Gianna 💔(26.1.2020)

Takovy kratas mohou vyplodit jen Americane. Krasne pateticky napsane a Williams to posunuje na dalsi uroven. Navic dobre zvolena forma k dojimani se(1.3.2018)

• easaque

-2* Tento kraťas je sentimentální poctou slavnému basketbalistovi a díky tomu nejspíš získal Oskara. Já nejsem sportovní fanoušek a ani se neposadím z každé ceny, takže ho můžu bez kapky studu odhodit do koše mezi nezajímavé snímky. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](5.2.2021)

Kobe Bryant a jeho vykreslená láska k basketbalu.(10.3.2018)

Tak nechápu za co dostal toho Oscara. Naprosto průměrný kraťas, který vypadá, jakoby ho dělal absolvent třetího ročníku FAMU. Tragédie kolem Kobeho úmrtí šponuje hodnocení filmu do výšin, kam ale, podle mě, určitě nepatří. Budeš chybět, ale jako člověk a sportovec. RIP(30.1.2020)

Moc pěkné.(29.1.2020)

Fajn tento mini film získal síce oscara. Ale mne sa to nejako nepozdávalo. Animácia bola celkom fajn ale zaujimavé ani emotívne to nebolo. 3*(21.4.2018)

Emocionální milostný dopis, který Kobe Bryant napsal lásce svého života, basketbalu, doprovázený nádhernou, syrovou a originální animací. O stopáži 4 minut (bez titulků) se jedná o skutečnou jednohubku. Ovšem, nejedná se o nic, co by vás mělo nějak provázet, po pár dnech, ne-li hodinách, na to stejně zapomenete. Nahlížím na to ovšem ze svého pohledu. Pohledu člověk, který jedinkrát v životě neviděl zápas v basketbalu, nezná jeho pravidla ani ho vlastně vůbec nezajímá. A i přesto mi to přišlo dobrou měrou emotivní a inspirativní bez zbytečného patosu. Pro mě nic zásadního ani zajímavého, ale chápu, že nejací lidé jsou z toho hodně nadšení.(26.1.2018)

Velmi zajímavé dílko...zasloužený Oscar!...90%(5.3.2018)

Basketbal nesleduji, ale sportovní fanda jsem .........RIP....... :((9.2.2020)

Veľmi pekné. Kobe Bryant má na toto dobrý hlas. :)(4.3.2018)

rest in peace, kobe a gianna(27.1.2020)

F(28.1.2020)

Krásná práce! Můj oblíbený basketbalový hráč v krásné kreslené grafice! Vypadá to opravdu fantasticky. Dovedl bych si představit v této grafice celovečerní film. Bylo ta to i zároveň dojemná zpověď fantastického basketbalisty. I kvůli němu jsem začal miloval LA Lakers.(5.3.2018)

Nesleduji basketbal, ale tento krátkometrážní snímek Glena Keanea má své kouzlo. 7/10 EDIT: Odpočívej v pokoji Kobe :((22.9.2020)

<< předchozí 1 2