poster

Dear Basketball

Krátkometrážní / Animovaný / Sportovní / Životopisný

USA, 2017, 6 min

Režie:

Glen Keane

Scénář:

Kobe Bryant

Hudba:

John Williams

Hrají:

Kobe Bryant

Producenti:

Gennie Rim

Zvuk:

David Parker
(další profese)
 • Gemini
  ***

  OK, Kobe Bryant je nesporně basketbalová legenda, a jeho vyznání z lásky ke hře, které toho spoustu dal, a která toho na oplátku spoustu dala jemu, a o loučení s ní, nese nemalé emoce. Ale ani na té samotné "básni", ani na té animaci nevidím nic, co by tu už někdy nebylo, a pokud jde o Oscara, inu, zřejmě je v Akademii víc fanoušků Lakers než jen Jack Nicholson:) 70%(9.5.2018)

 • Spiker01
  *****

  Pamatuji si, jakoby to bylo včera...Na pódium oscarového ceremoniálu přichází třímetrový baskeťák a přebírá si sošku v úplně jiném oboru, než jsem jej znával. Bohužel mi trvalo dva roky to ocenit.(28.1.2020)

 • easaque
  **

  -2* Tento kraťas je sentimentální poctou slavnému basketbalistovi a díky tomu nejspíš získal Oskara. Já nejsem sportovní fanoušek a ani se neposadím z každé ceny, takže ho můžu bez kapky studu odhodit do koše mezi nezajímavé snímky. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](5.2.2021)

 • Lovely.Bones
  ***

  Emocionální milostný dopis, který Kobe Bryant napsal lásce svého života, basketbalu, doprovázený nádhernou, syrovou a originální animací. O stopáži 4 minut (bez titulků) se jedná o skutečnou jednohubku. Ovšem, nejedná se o nic, co by vás mělo nějak provázet, po pár dnech, ne-li hodinách, na to stejně zapomenete. Nahlížím na to ovšem ze svého pohledu. Pohledu člověk, který jedinkrát v životě neviděl zápas v basketbalu, nezná jeho pravidla ani ho vlastně vůbec nezajímá. A i přesto mi to přišlo dobrou měrou emotivní a inspirativní bez zbytečného patosu. Pro mě nic zásadního ani zajímavého, ale chápu, že nejací lidé jsou z toho hodně nadšení.(26.1.2018)

 • Davies182
  ****

  Jít za svými sny, děj se co děj, a udělat o tom úctyhodnej kraťas. Hudba Johna Williamse už to jen povyšuje na euforickej level, tahle zpověď totiž trhá srdce i sama o sobě.(29.1.2020)