Reklama

Reklama

Projekt Tokio

  • USA Tokyo Project
Krátkometrážní / Drama / Romantický
USA / Japonsko, 2017, 32 min

Obsahy(1)

Sebastian je na služební cestě v Tokiu. Coby pohledný a stylový muž reprezentuje špičkovou brooklynskou společnost vyrábějící kosmetické produkty pro muže, které se v Japonsku setkaly s ohromným úspěchem. Ale zatímco jeho obchody vzkvétají, nelze si nevšimnout, že Sebastiana něco tíží – jeho minulost, která ho pronásleduje na každém kroku. Je také uchvácen ženou, kterou zahlédl v hotelu. Krásnou a tajemnou Claire. Claire a Sebastian na sebe neustále naráží. Oba cizinci se navzájem velmi přitahují. A tak se tihle dva Američané cestující do cizí země ocitnou ve víru vzrušující, erotickou nabité noci. Nic ale není tak, jak se na první pohled zdá. Pravda je fikce, a fikce je nová realita. A ponuré minulosti těchto dvou navzájem cizích lidí mají více společného, než byste si mysleli. (HBO Europe)

(více)

Recenze (9)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Tenhle poněkud dlouhý kraťas se mi dostal do spárů jen proto, že mě zajímalo, co ještě natočil rejža (a scénárista) výtečného thrilleru The Perfection. A nečekaně jsem dostal senilně uslintaný, pseudoromantický, pseudopoetický, pseudoartový blivajz, snad inspirovaný podobným celovečerním blivajzem Lost In Translation. Pár zajímavých i estetických záběrů (z) Tokia nevyváží nudnost a banalitu nablble červenoknihovního scénáře. A možná jsem povrchní, ale nejhorší ze všeho pro mě bylo dívat se na nehezkou chlapici s profilem řeckého zápasníka prezentovanou jako svůdnou a záhadnou vampku, pro tuhle roli snad sakra mohli tvůrci zvolit nějakou subtilnější a celkově pohlednější ženušku. ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Není to špatné, ale jsou tam příliš jasně vidět všechny ty filmové vzory z 60. let. A jejich kvalit to nedosahuje. Je to moc zahloubané. Možná jsem ale jen neměl náladu na uplakané drama. Prostředí Tokia je výborné, ale to nelze režisérovi přičítat jako zásluhu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Kratiša verzia Lost in Translation, alebo žeby predsa bol Projekt Tokyo o niečom úplne inom? Cinefíliu cítiť v každom druhom zábere a jedna krátka scéna z istého slávneho staršieho filmu poskytne návod k tomu, ako film na konci pochopiť. Slušné zachytenie genius loci Tokya, Projekt Tokyo je najmä atmosférická a melancholická jednohubka. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama