Komentáře uživatelů k TV filmu (229)

 • kaylin
  **

  Nové pohádky v sobě prostě nemají to správné kouzlo a je celkem jedno, jak známí nebo neznámí hezounci se v nich objeví. Princezny jsou nudné, jediní, kdo odvádí dobrou práci, jsou herečtí matadoři, kteří prostě nezklamou a to, co je potřeba, zvládnou tak nějak levou zadní. Jenže když neosloví příběh, je to jedno.(26.12.2017)

 • Tosim
  ***

  Vánoční posedlost pohádkami (a nejsem sám) mi připadne už dost patologická a tak jsem letos neviděl téměř žádnou. A tahle je prostě veskrze průměrná, má vše potřebné a zároveň nic, co by vás vyloženě upoutalo. Určité přehrávání je u Janáka (bohužel) tradicí, příběh je kompilátem, jak by taky ne, Lucie Konášová se trochu inspiruje i sama sebou.(2.1.2018)

 • Malarkey
  **

  Nadšení ze skutečnosti, že Česká televize pro Vánoce 2017 připravila další tvůrčí pohádku, srazil příběh, který toho s pohádkou nic moc společného neměl.Zdeněk Piškula tady je jak Commander Ken z pánského balení Barbíny a tak to tu naštěstí zachraňuje Marek Adamczyk v roli čerta, který je pohádkově alespoň uvěřitelný. Jenže co mu je to platné, když pohádce chybí pohádkovost...a co víc, chybí ji nějaký zábavnější příběh, který by bavil, a u kterého bych nedoufal v co nejrychlejší závěr. Po technické stránce jakžtakž ok, ale překvapení se bohužel nekoná.(27.12.2017)

 • Enšpígl
  *

  Naprosto nezáživný nudný dílo. Absolutně nevýrazný hlavní postavy, nulová přítomnost humoru, potlačený ženský prvek a celý to na mně působilo značně homosexuálně, čert aby to vzal.(25.12.2017)

 • Radek99
  **

  S Čerty nejsou nejlepší přítel.(25.12.2017)

 • flanker.27
  **

  ČT si odškrtla jednu povinnou vánoční pohádku. Není to taková katastrofa jako loni, ale šampaňské bych nebouchal, leda něco lacinějšího. Zpětně ještě doceňuji včerejšího druhého Anděla Páně, který jako film přece jen obstojí i sám o sobě, ne jen jako výplň svátečního večera. V Nejlepším příteli lze nalézt několik poměrně podařených či sympatických jednotlivostí, jako celek to však stále trpí stejnými chybami jako drtivá většina pohádkové porevoluční produkce. Pochválit můžu celkem sympatického Marka Adamczyka coby čerta Matěje (to jeho pekelné jméno jsem zapomněl), Kristína Svarinská je docela pohledná a dokonce i Hanka Vagnerová, když není nucena do role drsné policistky, je jako ženská celkem snesitelná. Chválím taktéž výtvarně celkem zajímavé peklo (i když inspirace peklem ze S čerty nejsou žerty je nepřehlédnutelná) a i Langmajer jako pokušitel nebyl špatný. Zbytek byl ale místy trochu peklo, ne to pohádkové, ale kvalitativní. Piškulův nehrdina mi lezl na nervy, opět až příliš mnoho tlačení na humor za každou cenu, afektovaná mluva (na jazyk, volbu slov a intonaci si u nových českých pohádek stěžuju vlastně permanentně), postavy jsou jako obvykle povětšinou spíš karikatury a hlavně je to prakticky bez děje, úvod, zápletka, vyvrcholení, rozuzlení, to dnešním filmařům skoro nic neříká. Včera jsem nadělil hvězdy tři, dneska lakotně zůstanu na dvou.(25.12.2017)

 • Gilmour93
  ***

  Nadlesní Langmajer si nalepil Wolverinovy rosomácké vousy, StarDance mazlík Piškula úspěšně plní funkci naivního hlupáka, Adamczyk nevadí (což někdy stačí), dámy jsou pasovány do role prostého vdavekchtivého křoví, šišlavá tabatěrka představuje pekelné véčko od Motoroly, Lábusův chamtivý obličej děsí barvou mandrilí prdele, do toho přiteplený baron Sokol a peklo, které chvílemi připomíná Auschwitz zahlcený byrokracií (na vánoční pohádku celkem odvážná vize). Samotný název a tápavý přístup ústředního dua ke svým ženským protějškům pak jako by naznačoval, že teplo není jen v pekle.. Pokus kráčet ve šlépějích Bočanových čertů nelze přehlédnout a je na místě ocenit, že si Janák odpustil pro sebe typické pubertální vyvádění, nicméně humor je často lámán přes koleno a schází tomu nenucená pohádková poetika a charisma (nejen postav). Se skřípěním zubů dávám tři hvězdy, protože v současném českém pohádkovém baroku musí člověku stačit málo (třeba, že se tam nestřílí z těžkého kulometu)..(26.12.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Asi nejvíc, co se dá od pohádky ČT očekávat - neurážlivá rutina, na které pracují tvůrci, jejichž potenciál je zásadně větší, ale protože jsou v tom šíleném žánrovém vězení, se jen plácají v klišé a stereotypech. Rozhodně ale lepší než Anděl páně 2 a Přání k mání - filmařsky vytříbenější, smysluplnější. 55 %(25.12.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Vezměme známé motivy a pokusme se vytvořit originální příběh. Je velmi pravděpodobné, že se to nepovede, ale ani tak se nemusí jednat o filmovou katastrofu, taky to tedy nemusí být nic skvělého. Sympatický čert je konfrontován s naivním chlapcem, sympatickým, pokud byl tím naivním chlapcem, velmi rychle však na nervy lezoucím. Pak se v příběhu objeví kuchařka Marjánka, až na první výstup na odstřel, a komtesa Terezka, která to za ženy zachraňuje. Proti tomu je opět nepůvodní ale zábavné peklo, které má svět jako reality show. V porovnání s loňskými pohádkami by skvost bylo prakticky cokoliv, posuzováno samo o sobě jen průměr. Třeba se to příště podaří lépe a třeba příště bude Piškula nejen roztomile valit oči ale i hrát.(25.12.2017)

 • troufalka
  *****

  Na pohádkách hodnotím především originální zápletku a atmosféru. Nejlepší přítel tohle všechno má.(25.12.2017)

 • D.Moore
  ***

  A je to tady, Karel Janák natočil pohádku, na kterou se dá jakžtakž dívat. Je to takový malý vánoční zázrak. Kdyby se postava Hany Vagnerové nechovala tak potrhle a kdybychom si více užili skvělého byrokratického pekla, bylo by to ještě o chlup lepší.(25.12.2017)

 • Hunt
  ****

  Na pohádky mě moc neužije, zároveň tato nemá vůbec špatný příběh, výpravu, hudbu Aleše Březiny, místy sice nudnější plus nesympaticka hlavna herecka osobnost ( Piškula), přesto naprůměr (70%)(26.12.2017)

 • Ampi
  ****

  Příjemná čertovská pohádka, kde z čertů kraluje kvartet -řazeno abecedně- Marek Adamczyk, Jiří Langmajer, František Němec a Václav Vydra nejmladší. Každý z nich hraje jiný typ čerta - čertovské ucho, pekelný pokušitel, vrchní Lucifer a čert byrokrat, a co je důležité hraji to dobře. Speciálně když v pekle sleduji reality show Pošli pekelného jelimana na Zem. Některé lidské postavy, taky nehrají špatně a občas i sirotci. A nakonec Matalenefolusius je u čerta dobré jméno.(26.12.2017)

 • salahadin
  ***

  Snesitelné až na pár výjimek - Piškula sekeru v ruce držel poprvé až při natáčení, protože ji drží jak prase kost. Alespoň věděl, že dřevo se štípá tou ostřejší stranou, což oceňuji. Holky jsou nadržené na vdávání a první setkání toho hlavního dua představuje definici "lásky na první pohled", k níž se váže svatba po cca 6 hodinách známosti. A když Piškula, mlátíc hlavou o trám plká cosi o lásce s výrazem zfetovaného Amorka, chtělo se mi vrátit štědrovečerní cukroví ze žaludku zpátky na tác horní cestou. Sokola s Lábusem tak nějak nemá cenu komentovat, nechci z nich dostat kožní vyrážku. Taky těžko zkousávám, že peklo je cca 10 m pod zemí a při vývratu stromu do něj teče voda. Víte, pohádky vždy byly velice inteligentní žánr, který obsahoval hlubokou moudrost a vysokou teologii, dnešní pohádky jsou imbecilní, infantilní a inkontinentní. Proto jsou filmové počiny tak špatné. Ta tam je moudrost, ta tam je silný příběh. A to, že čertům chčije a chčije na hlavu, mi vtipné prostě nepřijde. Vnitřek už byl vykreslen o něco lépe a za mě nejsvětlejším bodem byl příjemně pokušitelský Langmajer. Jenže Karla Heřmánka - obávám se - už žádný filmový čert nikdy netrumfne, určitě ne Troškovy upištený hovada.(26.12.2017)

 • boshke
  ***

  Nenadchne, neurazí. Jediný vyloženě dobrý nápad, který mne pobavil, bylo byrokratické pojmutí pekla. A František Němec jako Lucifer neměl chybu... 70%(6.1.2018)

 • kingik
  ****

  Držel jsem se hesla - pyj je tvůj nejlepší přítel. A stal se pohádkový zázrak! Lidi, podruhé v dějinách kinematografie můj čertovský nástroj nereagoval na přítomnost ženského prvku. Neragoval na Svarinskou s Vagnerovou. První případ bez reakce byl "U pokladny stál". Když si vzpomenu na tu lomcovanou u Wonder Woman, kdy i z nábytku slezl lak, je to v podstatě vítězství člověka nad pekelnou hmotou. Jsem nadšen. Díky, Karle Janáku, zbavil jsi mě toho "clavinského" prokletí. Musím tedy náležitě ocenit tvé dílo. Nuže, můj Piškula přežil ten nápor ve zdraví. Ovšem čekat od pohádky cosi v intencích inovace, to nelze. Řekněte mně, co ještě v pohádkách nebylo k vidění, že. Pohádka je mrtvý útvar, ale peklo může posloužit i neposlušným nástrojům. A Lucie Konášová za svoje scénáře k "růžovým pizdám" do pekla nepatří. Nyní může s čerty laškovně žertovat. A nejen to, Janák přidal kvalitní vizuál a (téměř) filmový rozměr. A můj rozměr? Skočím pro pravítko, moment...uff...je to dobré i po vyzdravení - bez 25 cm je to rovných 30 cm. Pohádka zapadne kvůli svému názvu, nemá "cooltovní" rozměr. 8/10(26.12.2017)

 • mchnk
  ****

  Celkem rád si tuhle, skoro ve všech směrech, povedenou pohádku zařadím někam na vrchol toho, co jsou současní tvůrci schopni natočit. Co rok to pohádka, nicméně jak rychle přišly, tak zase zmizely. U Přítele by tomu mohlo být jinak. Ač jsme tyto postavy mohli vidět už v několika jiných provedení, jistá originalita se zde nezapře. Peklo skvělé, úvodní scéna se sedlákem a jeho ženou dokonce výborná. Základy kvalit vidím v precizním prostředí a velmi slušném herectví, jehož vrcholem je bezpochyby Langmajer a jeho zcela profesionálně podchycená postava, nicméně mě bavilo i klasické, dobrácké čertí trdlo, v jehož představiteli vidím velký herecký talent a dokonce mne nepohoršoval ani Lábus a jeho zparchantělé hrabátko. Humor povedený, nenucený, stejně tak morální odkaz pohádky či, dnes již nejspíše nutné, přizpůsobení se době, tedy moderní pojetí. Je vidět, že kdy se skutečně chce, tak to jde.(26.12.2017)

 • Slarque
  ***

  Scénáře nových vánočních pohádek zřejmě nápaditější být nesmějí, ženské postavy mají pořád být jen odměnou pro mužské hrdiny, všichni jsou s tím spokojení... Takže v rámci konzervativního zadání ČT je to nadprůměrně povedená a řemeslně dobře natočená pohádka, kterou kupodivu nejvíce herecky táhne nepříliš známý Marek Adamczyk.(25.12.2017)

 • Coleator
  odpad!

  Janák si dal Lajnu a natočil tuhle pekelnou blbost...(25.12.2017)

 • Tuax
  ***

  O dost lepší než jsem čekal a i přes výtky, které zde uvedu se mi to líbilo. Nejlepší postavy byly pro mě ty tzv. hlavní vedlejší a to kuchařka jak postava, tak jak byla zahraná a čertisko Matěj. Ovšem jejich tzv. lídři představitel Ondry i představitelka komtesy, jsou na tom u ne přesně naopak a nelíbili se mi. Komtesa se ještě tak nějak dala, ale Ondra byl strašný od začátku do konce jak zahraný, tak postavově. K tomu zcela zbytečná vsuvka s baronem a vše kolem něj. Když si člověk tuhle postavu a vše kolem ní odmyslí, tak zjistí, že pro děj nemá žádnou nosnost a vše by se událo i bez něj. Stejně tak cameo hamižných sedláků z ůvodu. To je docela zásadní problém, že v tom jsou věci, které tam působí zbytečně, protože nejsou dostatečně provázány s hlavní ani vedlejší dějovou linkou. Další věc je zkratkovitost. Dějová i charakterová u postav. Mockrat jsem měl pocit, že tam něco chybí, obzvláště v jednání ženských postav se to projevuje ve velkém, kdy jejich posuny v jednání, jejich vědomosti atd. vše je tak trochu mimo, bez patřičných spojitostí a důvodů k tomu. Lábusův lakota už taky nebyl ono, hlas má stále dobrý, ale na tyhle role se herecky už nehodí. Kdo se mi dále líbil, byl Langmayer a jeho perfektní temný čert pokušitel. Ostatně peklo celkově bylo výpravově to nejlepší na tomto filmu i s hlavní i s vedlejšími svými postavami, to jako jedno z mála svým pojetím prostě mělo svou sílu. I tabatěrka s lhostejným Liškovým hlasem byla fajn. Taky se to dosti bije samo se sebou, protože na jednu stranu se to snaží držet klišé o princezně a statečném klučinovi, na stranu druhou si to vytklo už názvem a zápletkou jako cíl oslavu přátelství a tak se v tom bije romantika s bromantikou a to i ta vzájemná dívčí je v tom docela výrazná. V tomto ohledu je to chvíli sem, chvíli tam a je to takový tzv. kočkopes. Na tuhle pohádku se podívám klidně kdykoliv znovu, protože je fajn a patří k tomu lepšímu, co se v pohádkovém repertoáru u nás v posledních dekádách natočilo, ale přesto má v mých očích kupu nedostatků.(26.12.2017)

 • 6thSun
  *

  Dává to smysl. Janák byl režisér, který v předešlých letech dojebal vánoční pohádky nejméně, takže si ho televizní bafuňáři celkem rozumně vybrali i pro letošní rok. Jenže to nevyšlo, pohádka Nejlepší přítel je bezkrevná, mdlá a bez špetky jakékoli vnitřní dynamiky.(26.12.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace