• pakobylka
  **

  Úvod nebyl tak docela marný, takže moje pohádek chtivé srdce zaplesalo a začalo se dosti neprozřetelně těšit na lehce inovovanou, pozitivně naladěnou a vtipnou kaší nasycenou pohádku se šprýmovnými satirickými vsuvkami ohledně vyobrazení pekla jakožto poněkud zkostnatělé byrokratické instituce. Bohužel jsem se radovala předčasně. Nechápu proč, nicméně opět se kdesi cosi trapně zvrtlo. Správně pohádkový námět, dobře vybraní herci a herečky, vhodně zvolené exteriéry i interiéry, dobově upravené kostýmy - přesto režie nevykouzlí víc než podprůměrně zábavnou, zato nadprůměrně naivní podívanou, která dělá hlupáka nejen sama ze sebe, ale i z natěšeného diváka ... 2,5*(27.12.2017)

 • honajz
  **

  Zatím nevím, jak hodnotit. Mezi klady patří vynikající výprava a kamera. Peklo je dokonale pojaté, zámky dobře nasnímané, roubenky a situace v lese zrovna tak. Adamczyk je velmi uvěřitelný, Langmajer charismatický. S příběhem už to podle mne skřípe - není špatný, ale je příliš jednoduchý, bez větších zvratů, a vlastně jen čekáme, až sláva Ondrovi do hlavy vleze - a pak zase rychle z hlavy vyleze. A trošku mi vadí, že v titulcích nejsou přiznány inspirace českými pohádkami (třeba stavba zámku do druhého dne je těžká kopírka a zamilovaný čert na zemi v podstatě taky - že zdravíme Kajetána Tyla). Negativ je víc: pana Františka Němce mám rád, ale když ho vidím už ve třetí pohádce za den hrát čerta, maně se mi vybaví Pepa Dvořák a jeho vodníci, taky toho v určité chvíli už bylo dost. Hana Vagnerová je čím dál ošklivější, nemůžu si pomoct (netrpí ona anorexií nebo něčím podobným?), Piškula hraje svého Ondru zcela unyle, Sokol sem spadl odjinud, ze zcela jiného televizního vesmíru, i samotný hlas Lišky mi stihl přivodit svědivé pupínky, pan Lábus tady myslím sám neví, jak má toho lakomce a posléze ustrašeného lakomce hrát... Příběh bych čekal, že bude rovněž více rozvinut, a dokonce že se nějak vrátí postava dřevorubce s pilou, která na začátku ukradne boty, abychom se i s ní vyrovnali. O Ondrovi víme jen, že je sirotek a dřevorubec, ale jeho dobré srdce a odvaha kdoví odkud se vzaly, a zda vůbec jsou a nejde jen o solidaritu chudého s chudým, když pak tak rychle podlehne. Vůbec se tam dalo dějově kolem těch dvou buddies možná vymyslet víc - třeba i souboj o komtesku, do které by se oba zamilovali, ta řevnivost by tomu dodala uvěřitelnost. A Matěj by pak poznal, že kuchařka je mu bližší, protože dělá dobré koláče. Holky vůbec jsou zde postavené jen jako po vdávání toužící, a opět stačí jeden pohled, a je hotovo - nic, co by ty dva spojovalo. Třeba princezna když řekne, že tohle je Ondra, jakého má ráda, dobrého srdce a statečný, tak marně přemýšlím, kdy ho tak mohla poznat.(25.12.2017)

 • DeathTheKid
  ****

  Po delší době jsem uzřel v kouzelné krabici nějakou českou pohádku a musím říci, že to nebyla sračka. Čím pohádka zaujme první je humor, má matka by ho okomentovala slovy: "To jsou jedy!". Ok, třeba nebyly skvost české scenáristiky, ale byl to příjemný nadprůměr. Stejně tak můžu mluvit o obsazení, kde není nic moc akorát protagonisté "hlavního páru". A občas bych v některých scénách zvolil jiný mix a střih hudby, jinak to byla opravdu příjemná vánoční zkušenost. Vize pekla byla perfektní!(25.12.2017)

 • zette
  ***

  Na pohadce me nejvice zaujalo ztvarneni pekla, to bylo uzasne. Stejne tak bych si nemyslel, ze Frantisek Nemec bude natolik vytecny Lucifer. Svarinska je sice hezka princezna, ale kucharka Vagnerova ji zcela zastinila. Pobavi i pritepleny baron v podani Sokola. Labus patri do pohadek... Slusna vyprava, syte barvy a slabsi scenar. Urcite se nejedna o zadny propadak, ale na ty nejlepsi dnesni pohadky to nema, i kdyz jde pouze o film televizni.(9.1.2018)

 • UncleG
  ***

  Teda takhle, plantážníci... Mám pocit, že tohle je ta nejvysokoropočtovější pohádka, jakou ČT kdy natočila. Ty prachy z toho doslova cákají do našich diváckých oček... A to s takovou intenzitou, až by to jednomu způsobilo zrudnutí duhovky. Má to světlo a má to výtvarnou atmosféru. Rozhodně se nejedná o pohádku v papudenklových kulisách, ale o počin, který by (z pohledu vizuálního) mohl být bez hanby promítaný v kinech.. Za to body navrch. Jenže! Proč se vypláclo TOLIK (--- tolik! ---) peněz na příběh o ničem? Ptám se! Klasický nešvar novodobé pohádkové o-hovnovosti se tu dostává do doslova obludných rozměrů. Dějová pustina vrcholí tím, že hlavní postavy mění bezdůvodně svoje motivace a přesvědčení několikrát dokola. A pak už to celé naštěstí skončí. No jo, tak zase snaha byla, žejo? ... (Jo a mimochodem... Hana Vágnerová, Míša Maurerová a Vica Kerekes fakt nejsou jedna a tatáž ženská? Jste si tím jístí? Viděl jě někdo někdy pohromadě na jednom místě? )(27.12.2017)

 • - Zámek hraběte (Jiří Lábus) je zámek Ploskovice. A zámek, který „postavil“ Ondra (Zdeněk Piškula) je zámek Hluboká (poupravené efekty). (areal1)

 • - Díky výraznému slovenskému akcentu Kristíny Svarinské (Rézinka) ji při postsynchronech nadabovala Marika Šoposká. (funhouse)

 • - Peklo jak ho ve vidíme ve filmu, bylo postaveno v objektu Králodvorských železáren. Spousta vybavení, které můžeme vidět, jako jsou kotle, řetězy a podobně, jsou tedy skutečné. (Arnyisgod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace