Reklama

Reklama

Recenze (14)

InJo 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tohle nepochybně JE režijní "onanie". Takhle extrémně odtažité, pomalé a na-ta-ho-va-né scény a dialogy by totiž snad nikdo svéprávný NEZÁMĚRNĚ nemohl natočit. Otázkou je, zda té onanii podlehnete, nebo vás unudí k smrti - právě na takovýchto kontroverzních počinech se nejlépe demonstruje nemožnost objektivního hodnocení. Osobně jsem zatím spíše na té první straně (líbí se mi Khondjiho pochmurný městský vizuál, Martinezův synťákový podkres i směřování příběhu), ale ta neustálá okázalá snaha o vnitřní tenzi/mrtvolnost je někdy opravdu na hraně ne/snesitelnosti. Působí to na mě dojmem, že by se Refn rád stal tvůrcem, jehož styl v sobě kombinuje prvky Lynche. Tarantina a (trochu) Leoneho. TOtDY vypadá na těžkotonážní autorský projekt (a to i na poměry současné quality TV), což je mi samo o sobě velice sympatické, ale po dlouhé době si nejsem ani trochu jistý, zda budu mít sílu rozkoukaný seriál/minisérii dojet do konce... ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Women are an ultimate evil. They have absolute power and control above all lives. But we don't." ____ Již prolog a expoziční preambule jako taková předznamenává, že z hlediska formalismu půjde o jeden z nejimpozantnějších seriálových počinů za několik posledních let - páč tohle byl jeden z nejkomplexnějších seriálových otvíráků co jsem doposud viděl - těch 93 minut se nezužitkuje nadarmo, a nelze je definovat jinak než jako nefalšovaný audiovizuální orgie. Tato neo-noirová onanie mistrů svého oboru - legendárního komiksového scenáristy Eda Brubakera a dánského audiovizuálního vizionáře N.W.Refna - progresivně posouvá kvalitativní meze a kognitivní chápání žánru ne o mílové kroky, ale doslova do dosud nepoznaných sfér a dimenzí. Refn zde mezitím rafinovaně rozehrává důmyslnou šachovou partii a buduje zázemí pro následující narativní periferie - a můj těšingmetr každopádně praská ve švech! A pokud se najde fanoušek kultovní komiksové série 'Criminal' od Marvelu, a především pak právě od majstra Brubakera, ten se v téhle neoficiální adaptaci bude euforicky cejbrat jak v lázni. Kvalitativní laťka je nastavena hoooooodně vysoko. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

// Člověk skoro aby začal doceňovat druhou sérii True Detective. Refn si v TOTDY zase honí formu, kterou má jeho nový seriál parádní, ale co má sakra být ta póza? Odříkat tři repliky na parkovišti fakt nemusí zabrat 10 minut, tohle rádoby artový machrování jsem vždycky nenáviděl, Refn tady sice nepředvádí ta samá zvěrstva co Lynch, otravný to je ale zhruba stejně. Na druhou stranu v sexu, násilí a využití Cliffa Martineze je to dost silný, až vtahující, takže chce člověk víc. Minimálně jednu další epizodu tomu ještě věnuji, očekávání ale držím pro jistotu u země. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Brubakerove komiksy mám rád. A Refnov neónový štýl tiež. The Devil vťahuje do svojho sveta pomaly. Postavy aj napriek jasne daných charakterom sú veľmi podivné. Absencia hrdinu je tu výrazná. Pomalý vývin a dokonalý vizuál, robia z tohto počinu pochúťku. Aj napriek tomu, že je pomalá a nejednoznačná. Tá hodinka a pol mi krásne plynula aj keď sa tam toho veľa nestalo. Martinezova hudba perfektná. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdo četl Brubakerův Kriminál bude jako doma. Mozaika složená z pochybných charakterů v nezáviděnihodných situacích se pomalu rozplétá. Velmi pomalu. Refn nabízí rozvláčnost v uspěchaném světě. Pomalé dialogy, dlouhé pauzy i klidné jízdy autem za doprovodu Martinezových syntezátorů by běžný režisér nechal na podlaze střižny, aby mohl překotně šokovat z prstu vycucaným zvratem. Zde je síla v tichu a nehybném obraze. Teller jako Martin je zajímavě odtažitý a nepřístupný, přesto se s ním dá v určitých pasážích zatím snadno ztotožnit. Začátek třináctihodinového filmu. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama