dO_od

// Dark Ages jsou za rohem, vražd přibývá, ale násilí se kupodivu furt nestupňuje. Čekal bych od Refna větší koule, zatím je to až překvapivě koukatelný. A kdybych chtěl koukatelný, nemrhám časem s tímhle. ()

DJ_bart

"Ti klauni, co si říkaj politici, jsou prostě mimo. Jen neškodný šum na pozadí kolapsu americkýho impéria. A až Amerika padne, milý příteli, vrátíme se přesně tam, kde lidská civilizace začala vzkvétat. Do temnýho středověku. Chápeš mě vůbec, co myslím tím temným středověkem? Z lidí se stanou smečky primitivních barbarů. Zvířata. Kdysi totiž byli jen zvířata a příroda. Pak přišli lidé nesoucí kříže. Ti všem vnukli myšlenku, že jsme středobodem vesmíru. Že hvězdy obíhají okolo nás. A několik set let po Koperníkovi jsme se pomalu dovlekli tam, kde jsme teď. K tomuhle vrcholku lidských úspěchů a hříchů. Pak stačilo jen znásilnit přírodu k obrazu svému. Rozbili jsme atom a zničili tětivu reality. A dílo bylo dokonáno. Světla našich měst nyní dosahují dál než všechny hvězdy na obloze. Čím dokonalejší jsme, tím víc jsme psychicky labilnější. Vzešli jsme z krutosti a povahy násilí. A ta nikdy nezmizí. Jen čekala, než se staneme otroky vlastního systému. Teď ale nastal čas chaosu. Všechno se rozpadá, a my se nakonec navzájem pohřbíme. A přesně to je náš úděl." ()

Eldrick

Epizoda má úderný otvírák, který přislíbí, že by se mohlo něco začít dít, ale bohužel opak je pravdou. Pokračujeme v načančaném svícení stromečků na parkovišti. Za zmínku stojí snad jen účast herního guru Hideo Kojimy v závěru. ()