Volume 5: The Fool (E05) (epizoda)

Krimi / Drama

USA, 2019, 1 h 16 min

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

Úchylové z Albuquerque a zatím nejlepší díl v sérii. Martyho výlet do Nového Mexika pojal Winding Refn poměrně dynamicky. Pomale plynoucí dialogy mají svůj smysl a končí strohou katarzí ve skladišti. Automobilová honička je pastvou pro oči.(23.6.2019)

Hypnotický všechno. A jen v Refnově světě svítí i auta neonovou zelenou<3(23.6.2019)

// Kdybych mu těch pět nedal teď, tak už asi nikdy. Sice mě furt neskutečně dráždí, jak kamera utíká před násilnými scénami a kromě headshotů vlastně Refn nikdy nic neukáže, když pak ale vytáhne nejbizarnější honičku za poslední roky možná vůbec, s elektromobilem, brokovnicí a jedním pouštním překvápkem, musí se nad ním člověk smilovat. Oh Mandy.(23.6.2019)

Atmosféra na motorovou pilu. Tohle je fakin Refn TOP forma a tady se mistr činí hned ze startu. Jeho natááááhlé é é e e eee e vyparávění ( “jeden díl trvá deset let” ) je tady využit na maximum a sedí jak všechny ty záběry na penisy nacpané ve slipech. Laskomina.(22.6.2019)

A je to tady! Po dílech čekání a většího či menšího stupňování napětí došlo na nejnormálnější epizodu, jejíž příběh je v podstatě celkem obyčejný, ale se všemi těmi přidanými prvky (vtipné vložky, umělecká stylizace) a hodnotami (fakt, že se jedná o TV seriál) se jedná o (zatím) opravdu nejlépe zvládnutou část. Co se týče pokračování, doufám že se něm napětí bude nadále stupňovat, ale myslím, že v odpornosti už to dál nezajde (viz. zatáček tohoto dílu).(13.7.2019)