dO_od

// Kdybych mu těch pět nedal teď, tak už asi nikdy. Sice mě furt neskutečně dráždí, jak kamera utíká před násilnými scénami a kromě headshotů vlastně Refn nikdy nic neukáže, když pak ale vytáhne nejbizarnější honičku za poslední roky možná vůbec, s elektromobilem, brokovnicí a jedním pouštním překvápkem, musí se nad ním člověk smilovat. Oh Mandy. ()

3DD!3

Úchylové z Albuquerque a zatím nejlepší díl v sérii. Martyho výlet do Nového Mexika pojal Winding Refn poměrně dynamicky. Pomale plynoucí dialogy mají svůj smysl a končí strohou katarzí ve skladišti. Automobilová honička je pastvou pro oči. ()

DJ_bart

"Co děláš?" "Jsem obchodní zástupce. A ty?" "Točím záběry na ztopořené čuráky. Točím porno." ___________ Nervydrásající naháněčka přes temná zákoutí barů ozářených neony a následně skrze vyprahlé pustiny obléhající naše všemi milované perníkové Alberquerque. Aneb kdo by nechtěl být pohřben zaživa? Bezkonkurenčně nejlepší epizoda seriálu. Melancholický car-chase se skladbou Mandy je alespoň pro mne jednou z nejintenzivnějších scén minulého roku. ()

ScarPoul

Taká chuťovka, ktorá je ako keby druhou časťou predchádzajúceho dielu. Hoci sa to nesie v perfektnom štýle, chýbalo mi tam väčšie dupnutie na pedál, čo sa týka explicitností a násilia. Malo to krásne momenty, ktoré do toho vedeli krásne prejsť, ale nestalo sa. Vizuálne ale krásne. Hlavne naháňačka v autách pôsobí až Lynchovsky. ()

Eldrick

Zatím nejlepší díl série, kde jde o porno a konečně tu máme nějakou akci! Ale bohužel z porna toho samozřejmě moc neuvidíte. Vrcholem téhle epizody je automobilová honička (v kombinaci se songem "Oh Mandy" od Barryho Manillow) se závěrem v poušti. ()

Qitek

Atmosféra na motorovou pilu. Tohle je fakin Refn TOP forma a tady se mistr činí hned ze startu. Jeho natááááhlé é é e e eee e vyparávění ( “jeden díl trvá deset let” ) je tady využit na maximum a sedí jak všechny ty záběry na penisy nacpané ve slipech. Laskomina. ()

Terminer

A je to tady! Po dílech čekání a většího či menšího stupňování napětí došlo na nejnormálnější epizodu, jejíž příběh je v podstatě celkem obyčejný, ale se všemi těmi přidanými prvky (vtipné vložky, umělecká stylizace) a hodnotami (fakt, že se jedná o TV seriál) se jedná o (zatím) opravdu nejlépe zvládnutou část. Co se týče pokračování, doufám že se něm napětí bude nadále stupňovat, ale myslím, že v odpornosti už to dál nezajde (viz. zatáček tohoto dílu). ()