Volume 5: The Fool (E05) (epizoda)

Krimi / Drama

USA, 2019, 1 h 16 min

A je to tady! Po dílech čekání a většího či menšího stupňování napětí došlo na nejnormálnější epizodu, jejíž příběh je v podstatě celkem obyčejný, ale se všemi těmi přidanými prvky (vtipné vložky, umělecká stylizace) a hodnotami (fakt, že se jedná o TV seriál) se jedná o (zatím) opravdu nejlépe zvládnutou část. Co se týče pokračování, doufám že se něm napětí bude nadále stupňovat, ale myslím, že v odpornosti už to dál nezajde (viz. zatáček tohoto dílu).(13.7.2019)

// Kdybych mu těch pět nedal teď, tak už asi nikdy. Sice mě furt neskutečně dráždí, jak kamera utíká před násilnými scénami a kromě headshotů vlastně Refn nikdy nic neukáže, když pak ale vytáhne nejbizarnější honičku za poslední roky možná vůbec, s elektromobilem, brokovnicí a jedním pouštním překvápkem, musí se nad ním člověk smilovat. Oh Mandy.(23.6.2019)

"Co děláš?" "Jsem obchodní zástupce. A ty?" "Točím záběry na ztopořené čuráky. Laicky řečeno, porno." ____ Nervydrásající lovecká naháněčka perverzních pornorežisérů přese temná zákoutí barů ozářené neony a následně skrze vyprahlé pustiny obléhající naše všemi milované perníkové Alberquerque. Aneb kdo by nechtěl být pohřben zaživa? Bezkonkurenčně nejlepší epizoda. Melancholická pasáž se skladbou Mandy je alespoň pro mne jednou z nejintenzivnějších scén minulého roku.(6.1.2020)

Úchylové z Albuquerque a zatím nejlepší díl v sérii. Martyho výlet do Nového Mexika pojal Winding Refn poměrně dynamicky. Pomale plynoucí dialogy mají svůj smysl a končí strohou katarzí ve skladišti. Automobilová honička je pastvou pro oči.(23.6.2019)

Taká chuťovka, ktorá je ako keby druhou časťou predchádzajúceho dielu. Hoci sa to nesie v perfektnom štýle, chýbalo mi tam väčšie dupnutie na pedál, čo sa týka explicitností a násilia. Malo to krásne momenty, ktoré do toho vedeli krásne prejsť, ale nestalo sa. Vizuálne ale krásne. Hlavne naháňačka v autách pôsobí až Lynchovsky.(22.11.2019)