poster

Leningradští kovbojové potkávají Mojžíše

 • francouzský

  Les Leningrad Cowboys rencontrent Moïse

 • Finsko

  Leningrad Cowboys Meet Moses

 • Německo

  Leningrad Cowboys treffen Moses, Die

  (Německo)
 • Leningrad Cowboys treffen Moses

 • Les Leningrad Cowboys rencontrent Moïse

Komedie / Dobrodružný / Hudební

Finsko / Německo / Francie, 1994, 94 min

 • Iggy
  ***

  Zbytek Leningradských Kovbojů zdecimovaný tequilou se vrací z Mexika do New Yorku a dál napříč Evropou až do rodného Ruska. Opět pod vedením kořistnického manažera Vladimíra, který si nechal narůst dlouhatánský plnovous a říká si Mojžíš. V Evropě na ně už čeká nová generace Kovbojů a cesta může pořádně začít. V patách je jim ale detektiv CIA, který chce získat zpět uříznutý nos Sochy svobody, který Mojžíš kdoví proč veze s sebou. Kovbojové už nemají žádné peníze a tak si vydělávají hraním v klubech i na ulici. Zastaví se i v Česku, ale bohužel Češi tu mluví a píšou polsky :( Bohužel vtipné situace a hlavně také písničky jsou oproti prvnímu dílu o hodně slabší...(12.4.2007)

 • papyrosaurus
  ***

  Oproti prvnímu dílu sice citelně slabší, ale i tak jsem s napětím a se slzou v oku sledoval cestu našich leningradských hrdinů domů. Hudebně se za tu dobu, co sbírali síly kdesi v mexické pustině, dosti zlepšili a tak nabídnou tentokrát repertoár šitý na míru jednotlivým destinacím, které po cestě navštíví. Co na tom, že potlesk bude tou nejvzácnější (a vlastně skoro nenalezenou) odměnou. Mojžíš však dokázal nemožné - po prozření dokázal spojit náboženskou mystifikaci s kapitalistickým duchem a marxistickými postuláty - aneb velká výprava za zázračným telátkem!(6.6.2015)

 • Bernhardiner
  **

  První film nabídl pěkně obskurní podívanou a tohle je jen klasicky zbytečný sequel. Možná, že by bylo bývalo lepší, kdyby se hrdinové skutečně upili tequillou k smrti. Scénář je totiž nepopsatelně chabý a těch několik slušných momentů v něm zaniká jako kapka v moři. Na té všeobecné absurditě byla většinou absurdní už samotná její existence. A netušil jsem, že český recepční hovoří polsky. 50%(20.6.2014)

 • Jester_X
  ***

  Oproti jedničce působí film trystním nedostatkem nápadů. Až mi přijde, že vtipné situace jsou jakýmsi zahleděním filmu sama do sebe a divák by se měl smát snad jen proto, že jsou to přece Leningrand Cowboys. Tam kde první díl skrýval v druhém plánu cestu po hudebním skanzenu Ameriky, najdeme u Mojžíše prázdnotu. A těch pár vtipných konfrontací Bible a Marxe to nezachrání. Agent CIA, který měl snad býti další výraznou personou vedle Vladimira, je to nejnepovedenější, co jsem u Kaurismakiho viděl. Abych nekydal jen špínu, musím uznat, že Kaurismaki snad nikdy neztratí schopnost trefit se svými narážkami do černého.(11.8.2011)

 • Tormentor665
  ****

  Kdyby nebyli Leningrad Cowboys nejhorší rock'n'rollová kapela na světě, nikdy bych je neposluchal. Film je trochu slabší než Amerika a forů je míň, ale zase stojí za to - ta scéna s hraním Bingo mezi důchodci prostě neměla chybu:-) Drink Tequila! P.S. Taky jsem četl Marxův kapitál na nádraží v Lipsku, ale v McDonaldu, který tam mezitím vyrostl.(3.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace