Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier. (Aerofilms)

Eventyrer

Len škandinávci môžu vytvoriť nereálnosť a zasadiť ju do reality tak skutočne. Nič nehovoriace a pritom veľa vravné dielo. Skvelá hudba a mierne psychadelická nálada ovíja celý dej ale hlavne koniec. ()

mira.l

Já jsem asi duchovní poselství tohoto filmu nepochopil. Divný mi přišel už ten začátek se scénou v lese - proč otec na Thelmu mířil puškou? Je tam zajímavá linka v podobě nejasných záchvatů, které mladou dívku postihují, a není jasné proč, zda jsou to záchvaty epileptické či mají jinou příčinu, kdy kořeny mohou být v nějakém zážitku z dětství, a nějakou dobu se zdá, že otec/lékař ví svoje, a spouštěčem je třeba stres, rozrušení... nebo snad vzrušení?? No, jako předzvěst orgasmu je to docela divný symptom. Jako lesbická romance ten film jako celek taky moc nefunguje. A takové nějaké... když něco chci, tak to na dálku opravdu dokážu, občas mi k tomu zafouká vítr, o okno se rozplácne nějaký fták, vynoří se nějaký had, zabliká si pár světel, přemístím nemluvně z vany pod hladinu zamrzlého jezera, invalidní mámu postavím na nohy, na dálku zapálím tatu, abych umořila svoje démony a mohla se věnovat své milé, která se zase záhadně objevila poté, co předtím neméně záhadně zmizela- díky mně snad???... tak s tím na mě nechoďte. Na druhou stranu musím uznat, že postava Thelmy byla Elli Harboe zahraná velmi dobře. Hodnotím průměrem, podívat se na to dalo a chvílema to bylo i docela zajímavé, než se to nějak zadrhlo ve schízách hlavní hrdinky, ale na zadek mě to neposadilo a podruhé to vidět nemusím. ()

st3f0o

Thelma je film, ktorý len ťažko kategorizovať. Obsahuje všetko od drámy cez prvky mystična, nadprirodzených javov s atmosférou hororu a pritom je to v podstate príbeh o láske, objavovaní seba samého a o strachu, ktorý s tým súvisí. Dobro a zlo je v každom z nás, ide o otázku morálky a náboženstva, ktorej sa ľudstvo nemôže vyhnúť a je zaujímavé sledovať ako sa Thelma vysporiadava práve s tou temnou stránkou pričom záver filmu jej oslobodením a zároveň potvrdením, že niekedy najlepším spôsobom ako žiť v pokoji je akceptovať ju. ()

samkko

6,5/10 a Norové teda umí vykouzlit překvapení. Na film Thelma jsem narazil čistou náhodou a vlastně i můj pocit po dokoukáni byl, jako bych se na to díval jen náhodou. Prostě zvláštní. Přestože mé hodnocení není nijak vysoké, Thelma je úctyhodný Norský nadpřirozený thriller, což už jen z principu může někoho naštvat (protože se zde budou objevovat věci které následně nebudou vysvětleny), ale já jsem se s tím nějak tak smířil a v závěru mi to ani tak nevadilo. Hlavní herečka Eili Harboe hraje naprosto fantasticky a uvěřitelně, stejně jako herec jejího otce. Hudba je na poměry žánru průměrná a vizuálně se to také veze na velmi dobré vlně, jen mi vadilo, že jsme neměli šanci vidět víc norské přírody. Bohužel ale pro atmosféru si musíte pustit jiný film, protože zde byly jen dvě dobré scény, u kterých vás mohlo lehce zamrazit (opravdu jen lehce). No a to že se tu řeší téma lesby, pro dějovou nutnost překousnu :). ()

Sammy.Boy

Podle skvěle nastříhaného traileru a parádního posteru jsem se tešil na film, kterého jsem se bohužel nedočkal. Vůbec nemám problém s artovějšími kousky, ale tohle mi tentokrát nesedlo. Nicméně, tu třetí hvězdu (k traileru a posteru) přidávám za talentovanou hlavní představitelku. ()

dwbmb

Tohle byl docela zvláštní film. Podle popisu Aerofilms to sice vypadá, že jde o teenagerovskou lovestory, ale nemůže to být dál od pravdy. Vztah mezi spolužačkami je sice základní dějovou linkou, film ale ve skutečnosti klade důraz na úplně jiná témata. A film záměrně klame i jinde. Například skončí, vy si chvíli myslíte, že koukáte na happyend, ale po chvíli si uvědomíte "ale vždyť ona vlastně..." (nebudu nic prozrazovat). Pro mě byl film rozhodně příjemným překvapením. ()

hazdrova

Ach Thelma, čo si to len urobila? Nejako som to nepochopila. Za atmosféru a Eili Harboe 4*. Ale príbeh samotný (hlavne koniec) bol taký nešťastne urobený, že som ho nepochopila, preto 3* ()

seeba10

Dá se na to z mého pohledu pohlížet dvěma směry. Jeden by byl o tom, jak propracované dílo to je. Jak ohromné věci jsou mezi zemí a nebem, o kterých nemáme ani nejmenší tušení a přesto jsou skutečné. Jak těžké je naplnit lásku, obzvláště v prostředí, s až fanatickou výchovou. A druhý, který říká, že postavit film na lesbické lásce, plného líbaček - ideálně v bazénu a kouzlení během kterého "jseš zmizelej" nabírá skutečných rozměrů je jen rádoby umělecké dílo, ke kterému bych rád vracel. A jelikož své hodnocení filmů opírám především o dojem, zda chci film třeba ještě jednou vidět, tak v tomto případě mi platí druhá varianta pohledu. Lesbické lásky a tajných kouzel je všude habaděj. ()

ANTYCHRYST

Jooo 2 hodiny neskutečný nudy..kdy se vůbec nic neděje ( krom krátké.. povedené lesbické pasáže) ..abych posledních 10 min zjistlil že co si přeje to se stane... Upřímně ten fotr mě tak vytáčel..ty jeho pobožné žvásty.. že mě jeho konec vůbec mevadil... hvězdička za hlavní dívčí roli.. slečna působila opravdu nevině a neskazene..20% PS: nechápu přirovnání ke Carrie...kterej je parádní a je na co koukat.. narozdíl od tohoto nudafilmu... :( ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Dlouhé a naaranžované záběry, lesbení, nějaké to mystično...artový snímek jak poleno = velké hezké nic. Po hodině nevím o co šlo. ()

majesty

v podstate nic. a nic natiahnut na 116 min je celkom umenie, takze 2* zasluzene. mieeeerny spoiler: (kusok to vysvetlim: vo filme sa deju nadprirodzene haluze a potom sa v zavere filmu zisti , ze sa deju nadprirodzene haluze.) a malo to 116 min. cize nieco je divne, poviete si, co sa to deje? a zaverecna pointa je ze sa proste nieco deje. cize len skonstatujete, ok nieco sa deje. konec, zaverecny titulky. :) co chcel basnik povedat? ()

XXXXXXXX

Na začátek si dovolím jednu protohádanku, tak tedy: Na stole máte tři kila koksu. Zavřete oči a na chvíli se pekelně soustřeďte. Teď pomalu otevřete oči. Kolik kila koksu před sebou vidíte? A) Žádný tam nikdy nebyl. B) Je to chyták, ty vole, vždyť jsi ho před chvilkou všechen vyšňupal. C) Chacha, ty debile, zavřít v drogovém doupěti nad dávkou oči, to uděláš jednou a.... A teď si na chvíli představte, že jste poněkud prvoplánová kudlanka, vyslaná do víru velkoměsta. Netrvá dlouho a než by člověk řekl, homosexuálně orientovaná, objeví se u Vás kakaová Luisa. Zaučujete se sice pomalu, ale ono jeskynčánské: ''Jen dva prstíčky dovnitř strčíme a hned zase půjdeme" dostává v této konotaci nečekaně hluboký smysl. Když v tom, Tři, dva, jedna, teď! Vztah v luftu, bratříčka čáp ne a ne pohodit ke dveřím a k tomu se doma rozhodli, že ten jediný pracující, by mohl být závislý třeba na ředidle, aby se to heroin domů lépe donášel. A teď si představte, že se vám doma v komůrce, na záchodovém prkýnku zase objevily ty samé tři kila koksu! To nedává zrovna 2x smysl, že? No co už... ()

Echoes

(plusy) - koukal jsem na to dve hodiny; - fakt me to bavilo (v zaplave dnesniho shitu ze zapadu); - nerozumim norsky; (minusy) - dve dejove linky, ani jedna nedotahnuta do konce; - tim asi koncim... ()

Kortexo

Pohlcující atmosféra s dokonalou hudbou, skvělými plakáty, překrásnou Eili Harboea, tématy víry a vlastní sebereflexe.Přirozený děj, který dokonale plyne a nerozbíjí ho ani prvky hororů a je velkým poselstvím pro všechny, kteří chtějí v životě něco změnit.Dechberoucí zážitek pokuď film pochopíte. Pointou to připomíná film Carrie na motivy knihy Stephena Kinga jen bez agresivních emocí a děje. Vřele film doporučuji všem koho potkám, protože mně film změnil, aniž by si to sám uvědomil. ()

adamix

Nenájdete iný horor, ktorý vďaka svojej citeľnej psychologickej stránke a absencie strachu vlastne žiadnym hororom nie je. Prekvapenie nastáva, kedy sa hlavná postava nesnaží svoj problém vyriešiť, ale zmieriť sa s ním (toto v iných filmoch podobného žánru nájdete málokedy). Námetovo zaujímavé, ale vôbec nemám pocit, že som videl niečo úžasné, alebo aspoň zapamätateľné. Za mňa 60%. ()

AlexUnited

Obával som sa nudy a nejakej prílišnej prehnanej experimentálnosti a filozofovania a vôbec som teda nečakal, že budem až tak nezvykle pohltený a uchvátený pomalým a málo dynamickým dejom (to sa často u mňa nestáva). Veľmi príjemné prekvapenie, skvele namixovaná zmes rôznych žánrov, kedy divák dlho netuší či má príbeh racionálne pozadie alebo tu reálne úradujú nadprirodzené prvky. Škandinávci teda vedia vyčarovať priam unikátne a špecifické prostredie s krásne ponurou atmosférou typickou pre túto lokalitu. K tomu prirátajme ten najdôležitejší aspekt a to veľmi sympatickú hlavnú postavu, ktorá podala (aj však spolu s ostatnými) fantastický herecký výkon. Až tak dobrý, že som mal počas sledovania taký zvláštny pocit akoby sa okolo jej osudu točila otázka samotnej podstaty existencie nášho sveta a či existuje niečo čo nás presahuje. K udeleniu plného počtu v rámci hodnotenia naozaj nechýbalo veľa, jedine o čosi lepší záver, ktorému už potom ku koncu mierne dochádzal dych. ()

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

Režisér Já, Tonya natočí remake Thelmy

27.09.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya) byl vybrán k režii remaku norského snímku Joachima Triera z roku 2017 Thelma. Práva na film získala společnost FilmNation Entertainment, Thelma přitom skončila… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

01.11.2017

Norská horrorová romance, lovestory dvou mužů na ovčí farmě nebo životopisný film o muži, co probudil naše sexuální fantazie... I takový bude osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra,… (více)