Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film)

Komedie / Akční / Sci-Fi

Česko, 2017, 50 min

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (16)

Větší. Mnohem větší. Aneb od amatérského filmečku k amatérskému velkofilmu. Brutálně se přifoukl nejen počet postav, lokací a minut, ale taky mytologie, a tak vidíme události a postavy, o kterých se v ultrakomorní jedničce jen mluvilo. Původní kraťas je neustále citován, variován a rozvíjen, ale pořád jde o to samé - pubertální řachandu postavenou na hypervulgárních dialozích, hláškách a hercích, kdy vám ten humor buď aspoň částečně sedí, nebo tu nemáte co pohledávat. I když by byla škoda nechat si ujít film dělaný s takovou chutí a srdíčkem. A s takovým hudebním podmazem :) A s rotačákem! P.S.: Vrba si sice napsal nejvděčnější roli pro sebe a exceluje v ní, ale při scéně z talkshow si film na chvíli ukradne Tom Opatřil jako naspídované žoviální moderátorské hovado. Hned bych si dal jeho spin-off!(12.1.2018)

Ta správná kun*ovina na dlouhé pivní odpoledne s partou podobně naladěných kamarádů! Úplně by mi stačilo, kdyby tvůrci bez skrupulí blili brutálně povedený hlášky každejch pět minut, tady toho ale je mnohem víc. Prostě takovým tím šikovným způsobem každým coulem tak debilní film, až je to vlastně strašně vtipný lomeno zdravě trapný. Jestli si myslíte, že jste na to připraveni, tak jste se v životě nepletli víc.(17.4.2018)

Co v předcházejícím kraťasu nefungovalo, protože bylo moc zkratkovíté, tady konečně funguje. Skvělý rozjezd filmu, reklamy boží, Robert Poupátko naprosto skvělý, talk show fajn, jen by moderátor nemusel tak přehrávat a zpovídaný imitovat Lišku a pak samotný příběh vojenské jednotky zábavný (až na zbytečně a nejednou až nemístně tlačenou vulgaritu). Hlas akčních hrdinů devadesátých let fakt potěšil. Zpracování je hodně dobré, střih, hudba, triky, nápaditost i charaktery postav. Ač si uvědomuji, že je to záměrné, přílišná teatrálnost mi nebyla moc sympatická.(10.4.2018)

Na pokračování " kundího projektu " v podobě " Vaginator: Dawn of the Bitches " jsem se neskutečně těšil, ale zároveň jsem měl strach aby to Vrba nějak nezprasil. Obavy byly zbytečný. A já se tímto Vrbovi omlouvám. S větší porcí stopáže přichází i větší porce zábavy, hlášek a postav. Vulvis a Squirt jsou zpět a spolu s nimi Ricky, Screw a Testicle. Bonusem pak je Jimmy Bottom a Dr. Hubbard´s. Vrba tuhle story parádně rozvedl a mi se tak dozvíme kde a jak tahle vaginální apokalypsa vlastně propukla. Bez pussyradaru, doutníků a pořádných zbraní jste prakticky v 3,14či. Komu se líbilo " V1: The Hunters of Carnivorous Bitches " tak tohle ho určitě nezklame taky. Za mě Vrba opět zabodoval a já ho za to odměním plnou palbou hvězd.(10.6.2018)

S Vladimírem Justem jsme se shodli, že hláška "Dej mu něco pod hlavu ať mu nezapadne jazyk." je nejvtipnější moment v českém filmu od Jméno kódu Rubín. Petříček neustále předhazoval perky expozice a zejména ďábelskou talkshow Toma Opatřila. Jan Rejžek zamlel něco o stalinistických čurácích a šel si to pustit znovu. Docela jsme čuměli, protože jsme si všichni mysleli, že už je dávno mrtvej.(2.3.2018)

Naprostá ulítlost z dílny dvou magorů, kterým úchylárny nejsou cizí. Je fajn znovu slyšet hlasy, které mě dodnes baví u předabovaného Harryho Pottera. Klobouk dolů před Pavlem Soukupem, že se do něčeho takového nechal uvrtat. (1 249.)(6.11.2018)

Padesát minut pořádně odvázané koniny, která baví od začátku do konce. A žalozpěv při umírací scéně mi bude v hlavě rezonovat ještě hodně dlouho.(13.1.2018)

Transcendentní homosexuální zážitek.(11.1.2018)

Řežba, ale totální! Hlášky navazující na sebe v takovém sledu, že se nepřestanete 50 minut smát. A do toho kundy, spousta kund. "Teď se rozdělíme a budeme úplně v prdeli!"(3.3.2018)

Už prvý diel Vaginátora zaslúžene patrí medzi instantnú klasiku, dosť som sa však bála, ako sa Robert Vrba popasuje s námetom na o dosť väčšom priestore druhého dielu. Zbytočne - pretože je tradične silný v dialógoch a kultové hlášky majú veľmi silnú kadenciu. Dočkáme sa rozšírenia charakterov (otravného Squirta si patrične užijeme práve až v dvojke) i keď u niektorých mohla byť silnejšia (drsňák Screw - zase si to vynahradí svojou finálnou scénou). Celú prvú polovicu filmu si pre seba kradne geniálny Tomáš Opatřil ako moderátor Jimmy Bottom, ktorý nutne POTREBUJE svoj spinoff. Je to proste sprostý klenot napísaný a natočený chytrými ľuďmi, ktorí očividne milujú film.(13.1.2018)

Monsterkundí úchylárna! Měl jsem to štěstí být na besedě s autory. Na otázku, jakou kundou se inspirovali při designu Monsterkund odpověděl Vrba, že kdysi dávno viděl ve sprše svojí babičku. Nezbývá než doufat, že se na tohle zrcadlo babička nikdy nepodívá.(24.9.2018)

(parafrázováno) Jsem si myslel, že si najdu místo nějakou chatu daleko vod těch k*nd a ne že budu pobíhat tady roky se samopalem. Najít si nějakou ženskou a nebo alespoň nějakýho chlapa. A to měl bejt Ricky. I když von by s tim asi nesouhlasil. Teď je Ricky mrtvej a ty nejsi můj typ.(14.4.2018)

Zcela neotřelá, zdálky rybinou a doutníky zavánějící road-action-post apo-bitchin´ movie. Nic pro slabý nátury a nezkušené anální panice. Výborný, dovolím si říct, až Kulhánkovský vesmír, jež vás nenechá ani chvíli oddychnout od špičkové akce, efektů dělaných na míru IMAXu, spletitých a promyšlených dialogů v komplexním bludišti mezilidských vztahů. A to myslím stejně vážně, jakože nade mnou Velká Kunda stojí (nepleťte si s panem prezidentem)….. Je tedy s podivem a s určitou mírou úlevy, že stále existují na téhle planetě naprostí magoři, kteří natočí něco tak úchylně luxusního!(9.4.2018)

Tam kde V1 po pár minutách končí, v prequelu to mohl Róba pořádně rozpálit. Takřka hodinový film, jehož zápletka by se dala shrnout do jedné holé věty, je nabitý hláškami, homofilním humorem a poodhalenými ňadry. Opět se dočkáme nezapomenutelné "umírající scény" , ale přibyla i "snová" a "ve tmě" scéna, které patří k nejhumornějším okamžikům českého filmu. Při hodinové stopáži nicméně homo a kundí humor moc dlouho nevydrží a hlášky poněkud ztrácí na údernosti. I tak se jedná nepochybně o to nejlepší, co rok 2018 může náročnému divákovi nabídnout.(12.1.2018)

Zajímavá blbůstka plná fajn keců která opravdu frčí.(9.7.2018)

Future Man po česku(13.4.2018)