Kekkai sensen & Beyond (TV seriál)

• Japonsko

血界戦線 & BEYOND

• Austrálie

Blood Blockade Battlefront & Beyond

Blood Blockade Battlefront & Beyond

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2017, 12x24 min

Sice je to stále epizodické, ale kvalita už tolik nekolísá a drží si překvapivě solidně konzistentní úroveň; kromě toho druhá řada umí daleko lépe pracovat s charaktery, jejich vývojem a interakcemi (trochu překvapivě tu ta epizodičnost i občas napomáhá - sice by to normálně byl problém pro centrální dějovou linku, jenže tentokrát se seriál nesnaží předstírat, že nějakou má, takže je v mezích možností všechno OK - hlavně Klaus je sice furt nuda a omezení dané předchozí řadou se tu trochu projevují, ale celkově jde o nadprůměr). Režii už nemá na starost Rie Matsumoto; nový režisér sice nemá moc zkušeností a už to není tak efektní jako dřív, ale vynahrazuje si to řemeslnou poctivostí, takže z mé strany žádná ztráta bodů nebude. Grafický styl, animace a soundtrack jsou stále stejně stylové a tudíž ani tam nemám co vytknout. Takže nakonec jde opravdu o třídu lepší záležitost... 7+/10.(17.1.2018)

Pořád je to stejně dobré jako první série, i když mě tam nějaký ten ucelenější příběh tentokrát spíš chyběl. Na druhou stranu i jako episodický seriál to díky fantasii a skvěle bláznivým postavám bez problému obstojí. Finále opět skvělé a při poslední bitvě, kdy to tam Klaus neskutečně zandá za skvělého audiovizuálního doprovodu jsem si říkal, že to bylo opět prostě super. 8/10(24.12.2017)

Stejně jeblé jako první série, ne-li víc. Ten unikátní mix humoru a akce je prostě nepřekonatelný a zase se toho na obrazovce děje tolik, že člověk neví co vnímat dřív. Hlavně a především se ale přestalo hrát na super-vážný propojený příběh a místo toho dostávají prostor všechny zajímavé, nevyužité postavy z první řady (Chain!). Animace je opět skvostná, soundtrack skvělý, opening i ending pěkné. Ve výsledku o třídu lepší než první řada. 8,5/10(9.10.2017)