La mise à mort du secret bancaire suisse (TV film)

The End of Bank Secrecy: How the US Brought Switzerland Down

Koniec bankového tajomstva

Dokumentární

Francie, 2013, 52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Koniec bankového tajomstva - ako Spojené štáty porazili Švajčiarsko. Po Kuvajte majú druhý najväčší príjem na osobu na svete. Odkiaľ to je? Bankové tajomstvo podporuje nelegálne obchody. Pohár trpezlivosti pretiekol v čase krízy 2008, keď banky UBS a Credit Suisse otvorene lákali klientov na nelegálne znižovanie daní. A tak sa vzájomnou dohodou Švajčiarska a USA, neskôr aj európskych krajín, otvorili záznamy a nebol pritom vôbec potrebný súhlas parlamentu, čo by zdržiavalo a mohlo priniesť nečakané prekvapenie. Celé sa to nemohlo stretnúť s pochopením doma, keď mali byť švajčiarski občania vydávaní cudzej justícii. Úspešný koniec príbehu spočíva v tom, že švajčiarske banky sa preorientovali na ázijské trhy, kde spravujú nemalé peniaze a dane tam nie sú až takou horúcou témou. Dokument je dobre zrozumiteľný, nezachádza do prílišných detailov a rád som ho videl.(10.1.2018)

Čím väčšie peniaze tým väčšia špina. Tentokrát ukrytá vo švajčiarskych bankách..(10.1.2018)

Krásne, čistučké Švajčiarsko postavené na obrovskej kope špiny. História inej oblasti ľudského snaženia nás učí, že navážky bývajú nestabilné. Najmä pri zemetraseniach. No aj tak sa na nich stavia ďalej. Nie úplne 100%-ný dokument, ale na 52 minút tam bolo informácií dosť.(28.4.2017)