These Boots (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Finsko, 1993, 5 min

• whack

Známa pesnička z roku 1966 "These Boots Are Made for Walkin" v podaní fínskej rockovej kapely Leningrad Cowboys. (Túto pesničku som prvýkrát počul v svojskej verzii českej kapely Pilsner Oiquell, hehe.)(18.7.2011)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Drobec cowboy bol veľmi podarený. K videniu na YouTube.(23.7.2011)

Další z Kaurismäkiho videoklipů pro Leningrad Cowboys. S podtitulem Dějiny Finska 1952-1969 je to tentokrát slavná píseň These Boots (u nás Boty proti lásce Yvonne Přenosilové).(19.9.2007)

Psina to je, mimi opravdu tuze vypečené, ale asi až bližší obeznámenost s moderními dějinami Finska by mi pomohla docenit všechny významové finesy ;-)(23.7.2011)

Špičatému účesu, ostrým botám a netečným výrazů Leningradských kovbojů může, nejen v tomto vesmíru, konkurovat málokterý boy band. Aki Kaurismäki navíc dokázal kapelu nasnímat tak, aby se případní mimozemští diváci, ze strachu z prapodivných muzikantů, vyhnuli Zemi po příslušně dlouhé parabole.(26.8.2009)