Mayakwang

마약왕

Drug King

Krimi / Drama / Historický

Jižní Korea, 2018, 139 min

Song Kang-ho si střihl Korejského Scarface, ale chtělo to o něco zručnějšího režiséra se zajímavějším stylem vyprávění i smyslem pro akci. Kouká se na to celkem dobře, ten přerod v mob bosse je podán zábavně, ale pro mne je Song Kang-ho spíše komediant než chlap, ze kterého by šel respekt ( Dokážu si v hlavě vybavit desítku jiných Korejských herců do hlavní role, kteří by se zde hodili více) z akce zůstane v paměti především finální přestřelka, která jakoby z oku vypadla Scarface. Ušlo, ale ambice měly být vyšší. 65%(21.3.2019)

Song Kang-ho řádí jako černá ruka při výrobě, pašování perníku v letech 70.tých. Celkem solidní krimi, které stojí prakticky jen na hlavním herci, a trochu větší roli tady má Bae Doo-na jako milenka se správnými konexemi. Atmosféra, hudba patřičně dobová. Ale scénaristicky, originalitou žádné překvapení, prostě standard, slušný, ale nic více. Korejci umí i mnohem lépe. Tempo filmu ok, kromě závětečného souboje jsem žádný památnější moment nezaregistroval.(25.2.2019)

Klasicky vzostup a pad nejakeho mafiana. Prva polovica je ale tradicne korejsky komedialna, co tejto teme skôr skodi. Ani hlavny hrdina nie je velmi schopny, ale skôr taky chudak ktory ani nevie ako sa odzrazu stal vplyvnym dilerom drog. Kedze v druhej polovici nasleduje pad, tak film zvaznie a vo velkej miere zacne vykradat Scarface, ale v horsom prevedeni. Takze ako celok je to len priemer, ktory podrzal hlavne vykon Kang-ho Songa. 6/10.(28.3.2019)

Příběh o takovým jako korejským Escobarovi, kterej místo karla rozjel bysnys s peřím... Z malýho obchodníčka, zlatníka se postupem času stal drogovej velikán, kterej to ovšem moc neustál a touha po větší moci, penězích a postupným zabřednutím do vlastního bahna si vykopal hrob, kdy se všechno otočilo proti němu. No jo, to všechno je sice možná celkem zajímavý, ovšem ta stopáž je šílená, bylo by fajn to zkrátit a chvílema vynechat snahu o "asijskej humor". Do tohoto žánru se to moc nehodí, takže prostřih některých scén by byl na místě. No, škoda, ale aspoň jsme se dozvěděli zase něco novýho.(3.3.2019)

Korejská Scareface bez nápadu. Ty asijský komediální prvky v první půlce mě nebavily.(28.2.2019)

Jizvoksicht made in Korea - aneb - jak se bezvýznamný pašerák stal vlivným perníkářem. Je to korejskej standard, takže dost dobrý. Nenudil jsem se ani chvilku, hlavně díky dvojici Song / Bae.(23.2.2019)

• hufnagel

Zo začiatku som si plietol tváre,že kto je vlastne kto a to až do polovice filmu.Finále určite pripomínalo Scarface,ešte aj zariadenie bolo podobné.(28.2.2019)