Čertoviny

Čertoviny

Pohádka

Česko, 2018, 101 min

POHÁDKA S KRÁSNÝMI ČESKÝMI OBRÁZKY Trochu jsem se zprvu obával obsazení (především u pánů Prachaře a Noska), ale nakonec to nedopadlo vůbec špatně. Karel Dobrý je odteď poklad mezi českými Lucifery a laťku nasadil pěkně vysoko! Peklo Čertovina byla skvělá volba /// Předpokládám, že pro filmaře o něco levnější varianta, ale za to možná nejkvalitnější. /// Také krásná pohádková kamera s kouzelnými lokalitami. A fajn hláškami! :D JEDINÉ, CO MI VADILO byla trochu ta délka a dojem, že film je přepůlen na dva, jako například u Nejkrásnější hádanky ač i ta se mi velice líbila.(31.12.2017)

• Tosim

TAKY JSEM KDYSI MĚLA RÁDA CHLAPCE, JAKO TADY JAN. Často dost falické (radost nad pořádným klackem, zpěv o dlouhé píšťaličce, Sara Sandeva v kratší sukýnce taktéž vybudí k lecčemu), jak je zvykem u Trošky, dost uřvané, ale pořád je to jeho nejlepší pohádka od Nejkrásnější hádanky. Nebýt písniček, které zdržovaly a pár folklórních lapsů (nářečí), uteče film i díky některým dobrým hercům (Navrátil, Nosek) dřív, než si stačíte uvědomit, že je dost blbě obšlehnutým příběhem snímku S čerty nejsou žerty a dalších. 30%.(15.1.2018)

Česká země jako malovaná.... Troškovi se opět podařilo ukázat, jak krásnou a malebnou tu máme krajinu. Peklo je nádherné, byla to perfektní volba a rozhodně se vydám do Čertoviny na kozí chcanky (Troškou doporučovaný nápoj, podávaný v pekle, které za běžných dní funguje jako hospůdka). Každopádně nejsem zrovna obdivovatelem Troškových hašteřících se čertů, takže to pro mě bylo trošku mínus, že od svého vkusu opět neupustil, nicméně k němu to už nějak patří. Luciper byl vcelku ucházející, ač jsem už viděla mnohem lepší (S Čerty nejsou žerty, Čert ví proč?...). Dvojice Prachař-Benedikt byla ale naprosto skvělá a bavili mě od začátku až do konce. Hlavní hrdinka Hana (Sandeva) byla pěkňoučká a očko potěšila, stejně tak i Jan (Muller). Nejvíc jsem se ale nasmála u hříšné duše v podání Holuba, protože to bylo naprosto excelentní. Celkový dojem z pohádky mám pozitivní, byla opravdu milá a hodně oku lichotící. Pět hvězd ode mě ovšem nedostane, protože mi tam něco chybělo. Třeba to časem ještě přehodnotím.... Doporučuji návštěvu kina všem pohádkářům a dětem :) Viděno v kině na předpremiéře vč. Zdeňka Trošky, Richarda Jaroslava Mullera a Dominicka Benedikta.(2.1.2018)

Světe div se, Troška natočil svůj nejlepší film za posledních dvacet let. Nejvíce mě těší, že se dokázal udržet na uzdě a nenatočil další z uřvaných a otravných pohádek typu Z pekla štěstí. Naopak, velmi milým způsobem si dává záležet, aby se pohádka blížila starým klasikám. Překvapivě krásně pracuje se všemi postavami, dialogy jsou pěkně uhlazené a Oldřich Navrátil je naprosto bravurní!!! Příběh není tak přímočarý, jak by se mohl na první pohled jevit a neustále pracuje s nápady, intriky. Jde znát, že výprava patři k tomu levnějšímu, ale vůbec to nevadí. Čertovinám se stále podsouvá nálepka dalších S čerty nejsou žerty, nicméně k tomu pořád něco ještě chybí. Naštěstí se tak nesnaží tvářit, ale pořád kvalitou někde jinde, než většina svátečních pohádek z televizní produkce. Já se na projekce náramně bavil, tak snad si to Troška nepokazí dalšími Babovřeskami.......7/10(5.1.2018)

Co se scenare tyce, dlouho jsem nevidel tak povedenou pohadku. Krasne vykresleno, jak laska vyhraje nad chamtivosti. Ne vsichni herci zahrali dobre, ale neokoukane tvare potesi, zvlast ta od Sandevy:-). Navratil a Nosek jsou vyborni, hlavne druhy jmenovany se do ruznych roli "zmrdu" hodi bajecne. Pekna kamera, dobry vyber lokalit, slabsi vyprava a necitlivy strih. Jeste bych pohadce vycetl urcitou preslazenost. Pribeh je ale pekny a celkove se mi to dost libilo. Videno v Kino Art, 13 divaku.(7.1.2018)

Krásná a vtipná pohádka, která pohladí duši.(6.1.2018)

Mně se pohádka líbila moc. Měla vše, co má mít. Ponaučení, šťastný konec a neřád byl potrestán. Zdeněk Troška má opravdu velký talent, zahrát na strunu lidskosti a povznesení duše. Zde díky obrazům přírody naší krásné země a hodnotám, které by měly vyhrát nad vší lidskou chamtivostí a nízkostí. Občas jsem s některými hereckými výkony měla kříž. Sára Sandeva, kterou jsem naposledy viděla v Gymplu s (r)učením omezeným a v Raplovi, byla nešťastná jak šafářův dvoreček víc, než musela být. Richard Jaroslav Müller, trošku života do toho umírání by neškodilo. Dobrého bych vyměnila za Heřmánka nebo Csongora Kassaie. Zato Oldřich Navrátil byl hvězdný, kdykoliv viděl zlaťáčky měla jsem pocit, že ho klepne Josefa, a Jaromír Nosek má prostě pro takový šlendrián herecké střevo. David Gránský a Jana Bernášková sedli, jako puel na hrnec. Nakonec, ale tu pětku stejně nedám, protože tam bylo příliš mnoho dlouhých, protahujících momentů, kdy jsem se skoro nudila...(8.1.2018)

• Gogo333

Na Čertoviny jsme byl zvědav, zvlášť po té hovadině Strašidla jsem doufal ve zlepšení reputace. Čertoviny o proti Strašidlům nejsou taková blbost, ale na druhou stranu Strašidla měla ucelenější děj. Hlavní duo čertů docela ušlo, jejich šéf Luciper, natož že má být vládce pekla, mi přišel dost měkký a Dobrý možná trochu přehrával a hlavně mě u něj štvala ta paruka jak je posazená dozadu, při záběrech z boku to vypadalo děsně. První polovina filmu taková o ničem a scény tak divně poskládané za sebou, že na sebe ani nenavazovali a kolikrát se postavy ocitali uplně na jiných místech bez nějakého zjevného důvodu. Třeba dcerka v jedné scéně pomáhá na poli, střih a je uprostřed lesa a pomáhá zraněnému muži. Celkově mi na filmu chyběl takový ten pohádkový feeling a že na jednom domě byl hromosvod a na obloze letělo letadlo už radši neřeším (asi je někde nějaký pokrokovější království, nebo že by inspirace u filmu The Village :-D).(4.1.2018)

Na plný počet hvězdiček to asi není, ale na Trošku jde o velmi zdařilou pohádku. V tom dobré je na ní ten Troškův rukopis znát (viz hezké záběry na krásnou českou krajinu, pěkné lidové písničky, milí čerti). Přitom zde nejsou některé jiné "troškoviny", které dost nemusím. Mám na mysli různé pitvoření se a jiné blázniviny mnohdy hraničí až s trapností... Řekl bych, že od Princezny ze mlýna je to nejzdařilejší Troškova pohádka a to rozhodně není málo. Pokud máte menší děti, rozhodně návštěvu této pohádky doporučuji.(14.1.2018)

Nápad pěkný, postavy všechny dobře odsazené i ve většině případů dobře zahrané, "kulisy" úchvatné a kostýmy taktéž (jako u všech Troškových pohádek ať je výsledek potom jakýkoliv) samozřejmostí je i pár povedených vtipů. pohádka je jinak celkem taková klasika. Nejvíc mi tady na té pohádce vadila stopáž, bylo v ní celkem dost hluchých míst, které vyplňovalo opakování toho co jsme slyšeli již dříve (on nám svatbu nedovolí, ty jsi má,tak utečeme, mám nemocnou maminku, je bohatej, je chudej) přičemž se tohle celé točilo kolem ústřední hodné lidské dvojice, která byla až nepřirozeně nudná a hodná a vlastně sama o sobě neprovedla žádnou interakci (on se teda na konci zmohl na jeden čin) a celou dobu přihlíželi co se kolem nich děje a jak ti zlí jsou zlejší a zlejší. Jinak celá pohádka pro mě osobně stoupala a padala se sedlákem Kopytem (bo jak se jmenoval) když byl on na scéně tak to nádherně gradovalo a děj se posouval, zatím co u ostatních postav- at lidí nebo čertů- se vlastně nic nedělo. On byl nejlepší a nejpropracovanější postava a nejspíš i nejlépe zahraná. České pohádkové zlo má od této chvíle svého krále. Nejdokonalejší záporná postava českých pohádek, protože zatím co Haniččin táta byl klasický záporák z pohádek,tak Kopyto jej přerostl a to tím, že byl všeho schopný- vymyslet, naplánovat i navést další. Btw. velké plus pohádky byla i dobrá duše, která se ujala úlohy komickéo společníka a to více než na výbornou.(14.1.2018)

To, co je na této pohádce nejpěknější, je zároveň i nejvíce ubíjející. Představte si, že je léto a už měsíc je azurovo a slunce pere o sto šest. Pohádka by měla být krásná, měla by být optimistická, ale měla by nabízet kontrast. Kontrast v postavách, emocích, ale i v exteriérech. A tak vedle lumpa a ničemy má své místo klaďas, vedle lesku bída a vedle rozpáleného slunce pořádná letní bouřka. Všechno nemusí být barevné a rozzářené, je potřeba vyvažovat. Jasněnce se vyčítala hororovost, v Čertovinách obavy a strach nepřichází ani na místech, která jsou popisovaná jako temná a hrůzostrašná. A to je škoda. Stejně jako je škoda poněkud rozvleklé střední pasáže, která byla v kině ještě stravitelná, ale v televizi bude ubíjející. Ústřední dvojice Prachař Benedikt nezklame, ale ani nezazáří, oba záporáci jsou vyloženě dobří, hlavní milenecká dvojice tradičně poněkud toporná a kněžna J. Bernáškové sympaticky povznesená a nóbl. Z. Troška má jistě lidovou píseň v oblibě, její záslužná propagace však do jisté míry způsobila zpomalení děje a působila spíše jako vložka než smysluplná součást děje. Ale jinak pěkná pohádka - 65%.(8.1.2018)

Vtipná povedená pohádka od Trošky :). Mělo by se to jmenovat Troškoviny :D.(5.1.2018)

Další ze série pohádek od Zdendy Trošky. Po sérii trapných filmů Babovřesky natočil konečně něco normálního a docela i koukatelnýho. Zdeněk Troška pohádky prostě umí a doufám, že v tomto žánru už navždy zůstane protože to je jediný žánr, který umí vkusně a bez trapáren. Pohádka celkem na úrovni celkem i s pěknou výpravou, ale 101 minut je žalostně moc. Pohádka v některých pasážích ztrácí spád a to je velká Škoda, protože jinak by to bylo daleko vyšší hodnocení. Děj je takový klasický a lehce předvídatelný ale mě u pohádek to moc nevadí. Herecké obsazení je taky skvělé a vše skušně zahrané. Pohádka se povedla za mě 3,5 hvězdy.(31.12.2017)

Jako každý rok jsem s rodinou vyrazily do kina, a to na pohádku Čertoviny. Ze začátku se mi zdálo, že to bude zase Troškova nudná pohádka, ale nebylo tomu tak. Hezké zasazení scén do české krajiny. Obsazení bylo také dobré. Některé dialogy mezi osobami byly trapné a nemusely tam být. Mé malé sestře se to líbilo inu je to pohádka pro děti a to se musí tolerovat. Proto dávám ušmudlané čtyři hvězdy. Asi nejlepší Troškova pohádka.(6.1.2018)

Skvělá pohádka Zdeňka Trošky. Celá pohádka se táhne, že dva čerti budou hledat hříšníka, místo ke zlu, budou lidi přivádět k dobru. Np. pomohou sklidit dřevo. Po celou dobu jich bude sledovat sám Lucifer, který až nakonec uvidí, že čerti přivedli dvě hříšné duše. Škoda že polovina filmu dva čerti jsou, jak by tam v ději nebyli, ale je to i možná dobře, protože až nakonec se vše ukáže, že to, co dělali pro Aničku a chalupníka, je to aby sedláka a hraběte nalákali je do pekla, byli totiž chamtiví. Z děje tam je hříšná duše - anděl, který byl trochu trapný. Nejlepší byla poslední třetina filmu. Viděno v předpremiéře v Třinci dne 28.12.2017(31.12.2017)

Je mi fuk jak moc je tu Troška hejtován. Mě to prostě bavilo hodně a můj dětský doprovod měl oči jako korálky.(1.1.2018)

Zdeněk Troška nemá v české filmové pohádkové tvorbě konkurenci. Dokonalé zpracování pohádkové tématiky, tentokrát s neklasickým námětem. Krásné postavy, kostýmy a lokality s pěknou kamerou. Přál bych mu, aby už od pohádek neodcházel a držel se jich zuby nehty.(3.1.2018)

• mylhaus

Ztráta času. Možná jako televizní pohádka by to šlo. Lucifer nahání strach asi jako moje dcera na maškarním. Ten paňáca co hrál Jana byl koženej jak boxovací pytel. Slečinka pěkná, ale ukňouraná, jak sousedovic kocour. Ty dva čerti taky tragédie. Šílený paruky, herecký výkony jak ve školním souboru. Celkově je výběr herců tragickej. Většina herců byla předabovaná ve studiu. Proč proboha??!!. Pořád jsem slyšel Vydru a podvědomě ho hledal na plátně. Místo abych měl příjemnej pocit z pohádky, koukal jsem na hodinky, kdy už bude konec. O co že v tý pohádce vlastně šlo?(6.1.2018)

• Benigni

S Prachařem nemůže být nikdy nic dobré. Svou osobou až dehonestuje žánr. Dala bych to k soudu, je to to zneuctění národních tradic. Nepomůže ani Ployharova kamera, ani Navrátilovo herectví.(6.1.2018)

• perteus

Troškova nová pohádka Čertoviny, je krásná na koukání, ale ne moc dobrá na vyprávění příběhu. Ano, děti tahle pohádka baví, beru to dle svého syna, kterého jsem do kina vzal. Jenže pokud to budu srovnávat s pohádkami, jako je O Jasněnce a létajícím ševci, Princezna ze Mlejna a dokonce i to Z pekla štěstí, nebo Čertova nevěsta, tak tahle pohádka opravdu dospělého nezaujme. Příběh jako takový špatný není. Jen bohužel mu chybí dotaženost a samotné vyprávění někdy budí dojem Hurá akce, jdeme si natočit ochotnický film. Což je kámen úrazu poslední Troškovi tvorby. To co fungovalo v Kameňáku a Babovřeskách, kdy se to dalo takhle přehlídnout, protože tam hrálo hodně ochotnických herců, nemůže fungovat u pohádky. Vypadá to opravdu lacině a kazí to ten dobrý dojem. Samotné čertoviny se nekonají. Čerti tam vypadají, jako by byli do počtu a až na konci se objeví nějaké to hurá překvapení, o kterém ale dospělí ví už od první scény s komtesou. Peklo samo o sobě špatně nevypadá, ale oproti TV pohádce Nejlepší přítel, je to opět takové ochotnické. Samotný lucifer je spíš k smíchu, ale to možná byl účel. Suma sumárum. Není to špatná pohádka pro děti, ale Anděl páně to taky není. Ba ani Princezna ze mlejna, ba ani Z pekla štěstí a dokonce ani Čertova nevěsta.(8.1.2018)

Vtipné, srozumitelné, troškově pohádkové. Natáčeno v krásném prostředí, mně se to prostě líbilo. A hlavně - obě děti nadšené.(14.1.2018)

<< předchozí 1 2