Den poté

(festivalový název)

Černobílé romantické drama vypráví o jednom milostném trojúhelníku, do kterého se připlete ještě další žena. Hlavní hrdina je majitel nakladatelství, který má velmi žárlivou ženu a kromě ní ještě milenku. Ta pro něho pracuje jako sekretářka. Jejich vztah ale ztroskotá, milenka odchází a na její místo nastupuje mladá ambiciózní žena, která se chce stát spisovatelkou. Manželka nakladatele ale najde dopisy, které milenec psal, a mylně zaútočí na novou pracovnici. (ČSFD)

POMO

Milá a enjoyable konverzačka, odhalujúca vzťahy manažéra malej firmy s jeho manželkou (čisté peklo), milenkou (komplikovaný) a novou zamestankyňou (nevinný a osviežujúci). Rozvovory za stolom či po stojačky, v jeho kancelárii alebo pri večeri. Žiarlivosť, zmätenosť, zúfalosť, vždy ale odľahčene a úsmevne podané, s vtipne prehnanými emocionálnymi výlevmi. Obrazovo maximálne jednoducho, ale v obdivuhodne dlhýýých záberoch. Podstatný je tu obsah, prirodzenosť a otvorenosť dialógov, ktoré odkrývajú charaktery postáv. ()

ScarPoul

Tento typ Hongových filmov mám rád. Opletačky vo vzťahoch, ktoré majú poukázať na našu malosť. Snaha ich nejako zmysluplne vyriešiť má v sebe - hlavne v tom čiernobielom prevedení- niečo do seba. Trojica žien má každá svoj silný moment a predstavuje svojim konaním slabosti a neresti hlavného hrdinu. Páči sa mi tá plynulosť a tentoraz aj pohyb. Zo všetkých Hongových filmov tu kamera najviac švenkuje zo strany na stranu a pomáha lepšie uchopiť nuansy emócií u postáv. A zároveň je tam priestor aj pre lyrickosť a jednoduchú krásu. Fragment života bez ukončenia, ktorý ale naplno rozpráva o naivnosti a nedospelosti u ľudí, ktorý by tieto vlastnosti už nemali mať. Pútavá konverzačka o jednoduchých veciach. Jeden z tých lepších režisérových kúskov. ()

zelvicka.

Korejský černobílý film... Už zpočátku jsem si říkal, že možná bude problém rozeznat jednotlivé postavy, jenže ono tomu nakonec tak bylo. Dokonce i hlavní mužský představitel nepozná jednu z hereček! K tomu přidejte nejasně načrtnutou časovou linku, naprostou neznalost korejských jmen a máte opravdu na plátně hokej. Ale krom toho, že člověku trvá tak 3 minuty na začátku každé scény se zorientovat kdo, s kým, kdy, dalo se to. ()

Brylin

Korejská konverzační záležitost o relativitě citů, žárlivosti a zbabělosti. Jednoduchá výprava, dlouhé černobílé záběry a čtyři herci stačí režisérovi Sang-soo Hongovi na další festivalový zárež. Tři hvězdičky. ()

dhejbal

Může nějaký film být milý, i když v něm vystupují skoro samé nesympatické postavy? Ano, může. Černobílé provedení tomuto snímku velice sluší. Povedlo se také využití pouze čtyř herců a jediné melodie, která se opakuje v průběhu celého filmu. Na 52. ročníku Varů pro mě tenhle film patřil k těm nejpříjemnějším překvapením. ()

Gendarme

V rámci festivalové produkce se jedná o téměř podprůměrný film. Kdyby podobný film se odehrával třeba v Českém prostředí tak by to byl pro mne provar. Nepochybná exotika korejského prostředí tomu dost pomohla. Korejský šéf byla správně zvrácená amorální postava. ()

leopoldina

Chlap, ktery zahyba sve zene se skaredou a divnou zenou, si vezme za asistentku hezkou zenu a s ni vede filosoficke dialogy. Manzelka i divna zena hysterci. Vic se o tomto filmu neda rict. Je cernobily a strasne utahany. ()