Den poté

(festivalový název)

Černobílé romantické drama vypráví o jednom milostném trojúhelníku, do kterého se připlete ještě další žena. Hlavní hrdina je majitel nakladatelství, který má velmi žárlivou ženu a kromě ní ještě milenku. Ta pro něho pracuje jako sekretářka. Jejich vztah ale ztroskotá, milenka odchází a na její místo nastupuje mladá ambiciózní žena, která se chce stát spisovatelkou. Manželka nakladatele ale najde dopisy, které milenec psal, a mylně zaútočí na novou pracovnici. (ČSFD)

dhejbal

Může nějaký film být milý, i když v něm vystupují skoro samé nesympatické postavy? Ano, může. Černobílé provedení tomuto snímku velice sluší. Povedlo se také využití pouze čtyř herců a jediné melodie, která se opakuje v průběhu celého filmu. Na 52. ročníku Varů pro mě tenhle film patřil k těm nejpříjemnějším překvapením. ()

zelvicka.

Korejský černobílý film... Už zpočátku jsem si říkal, že možná bude problém rozeznat jednotlivé postavy, jenže ono tomu nakonec tak bylo. Dokonce i hlavní mužský představitel nepozná jednu z hereček! K tomu přidejte nejasně načrtnutou časovou linku, naprostou neznalost korejských jmen a máte opravdu na plátně hokej. Ale krom toho, že člověku trvá tak 3 minuty na začátku každé scény se zorientovat kdo, s kým, kdy, dalo se to. ()

ScarPoul

Tento typ Hongových filmov mám rád. Opletačky vo vzťahoch, ktoré majú poukázať na našu malosť. Snaha ich nejako zmysluplne vyriešiť má v sebe - hlavne v tom čiernobielom prevedení- niečo do seba. Trojica žien má každá svoj silný moment a predstavuje svojim konaním slabosti a neresti hlavného hrdinu. Páči sa mi tá plynulosť a tentoraz aj pohyb. Zo všetkých Hongových filmov tu kamera najviac švenkuje zo strany na stranu a pomáha lepšie uchopiť nuansy emócií u postáv. A zároveň je tam priestor aj pre lyrickosť a jednoduchú krásu. Fragment života bez ukončenia, ktorý ale naplno rozpráva o naivnosti a nedospelosti u ľudí, ktorý by tieto vlastnosti už nemali mať. Pútavá konverzačka o jednoduchých veciach. Jeden z tých lepších režisérových kúskov. ()

Brylin

Korejská konverzační záležitost o relativitě citů, žárlivosti a zbabělosti. Jednoduchá výprava, dlouhé černobílé záběry a čtyři herci stačí režisérovi Sang-soo Hongovi na další festivalový zárež. Tři hvězdičky. ()

POMO

Milá a enjoyable konverzačka, odhalujúca vzťahy manažéra malej firmy s jeho manželkou (čisté peklo), milenkou (komplikovaný) a novou zamestankyňou (nevinný a osviežujúci). Rozvovory za stolom či po stojačky, v jeho kancelárii alebo pri večeri. Žiarlivosť, zmätenosť, zúfalosť, vždy ale odľahčene a úsmevne podané, s vtipne prehnanými emocionálnymi výlevmi. Obrazovo maximálne jednoducho, ale v obdivuhodne dlhýýých záberoch. Podstatný je tu obsah, prirodzenosť a otvorenosť dialógov, ktoré odkrývajú charaktery postáv. ()