Den poté (festivalový název)

• Jižní Korea

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2017, 92 min

Hyung-ku Kim

Sang-soo Hong

Milá a enjoyable konverzačka, odhalujúca vzťahy manažéra malej firmy s jeho manželkou (čisté peklo), milenkou (komplikovaný) a novou zamestankyňou (nevinný a osviežujúci). Rozvovory za stolom či po stojačky, v jeho kancelárii alebo pri večeri. Žiarlivosť, zmätenosť, zúfalosť, vždy ale odľahčene a úsmevne podané, s vtipne prehnanými emocionálnymi výlevmi. Obrazovo maximálne jednoducho, ale v obdivuhodne dlhýýých záberoch. Podstatný je tu obsah, prirodzenosť a otvorenosť dialógov, ktoré odkrývajú charaktery postáv.(24.5.2017)

Korejský černobílý film... Už zpočátku jsem si říkal, že možná bude problém rozeznat jednotlivé postavy, jenže ono tomu nakonec tak bylo. Dokonce i hlavní mužský představitel nepozná jednu z hereček! K tomu přidejte nejasně načrtnutou časovou linku, naprostou neznalost korejských jmen a máte opravdu na plátně hokej. Ale krom toho, že člověku trvá tak 3 minuty na začátku každé scény se zorientovat kdo, s kým, kdy, dalo se to.(3.7.2017)

V rámci festivalové produkce se jedná o téměř podprůměrný film. Kdyby podobný film se odehrával třeba v Českém prostředí tak by to byl pro mne provar. Nepochybná exotika korejského prostředí tomu dost pomohla. Korejský šéf byla správně zvrácená amorální postava.(8.7.2017)

Korejská konverzační záležitost o relativitě citů, žárlivosti a zbabělosti. Jednoduchá výprava, dlouhé černobílé záběry a čtyři herci stačí režisérovi Sang-soo Hongovi na další festivalový zárež. Tři hvězdičky.(7.7.2017)

Může nějaký film být milý, i když v něm vystupují skoro samé nesympatické postavy? Ano, může. Černobílé provedení tomuto snímku velice sluší. Povedlo se také využití pouze čtyř herců a jediné melodie, která se opakuje v průběhu celého filmu. Na 52. ročníku Varů pro mě tenhle film patřil k těm nejpříjemnějším překvapením.(9.7.2017)