Dvojitý milenec

• Francie L'Amant double (více)

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já? (Aerofilms)

Tamten

Pokud máte rádi filmy, ve kterých od začátku filmu nevíte, co je skutečnost a co se jen někomu zdá, a s postupem filmu se to stále více zhoršuje, tak pak je to film pro vás. Ostatní na něj radši zapomeňte. A pokud na něj chcete koukat kvůli sexu, tak taky není příliš o co stát. Sexuálních scén je tam sice poměrně velké množství, ale všechny jsou zcela "studené", více erotiky si užijete, když princ líbá Sněhurku. ()

SAINTS

Už uvod filmu a jeden z prvych zaberov na žensku vaginu nas uistia že sledujeme film ktory konzervativny divak tažko stravy.Vo filme ide prevažne o sexualitu a liečbu duševnych a pohlavnych poruch.Ozon v dvojitom milencovy často využiva zrkadla čo je v niektorych scenach velmi dobry napad.V Dvojitom milencovy zaujme aj hudba ktora dodava atmosfere celeho filmu osobite kuzlo.Ozon sa hra s divakom a ten často nevie čo je realita a čo fantazia hlavnej predstavitelky Chloe.Posledna tretina filmu pôsoby až priliš prekombinovane a mnohy divaci ani na konci filmu nebudu vediet rozlišit fantaziu od reality.Nie každy film musi mat asi jasne rozuzlenie.7/10 ()

štíple

Tentokrát to mistr přehnal. První část filmu, vizuálně působivá jako vždy, slibovala zajímavý příběh, který se ovšem později zvrhl v mix pokleslých žánrů. Připadala jsem si trochu jako na Hanebných parchantech. Dokonalý filmový příběh se zvrhl v krvavý masakr. Hanební parchanti zůstávají narozdíl od Dvojitého milence filmem nesporných kvalit. ()

crap

To je tak, když se člověk na něco těší a očekává mnoho.. Popravdě jsem nedostala ani polovinu toho, co jsem očekávala, ale zase to nemůžu hodnotit jako úplné zklamání. Erotiky i psycha to mělo dost.. jen bohužel toho psycha až přepříliš, tak nepřetržitě gradující vyhrocení v druhé polovině už začínalo potrádat smysl a filmu to bralo na vážnosti, ba ho to i zesměšnilo. Ale nemůžu říct, že by mě to nudilo, o to se Ozon opravdu bravurně postaral, jelikož se tam nálada a napětí mění tak často, že do nudy má divák opravdu daleko! Když k tomu přidám atraktivitu obou hlavních představitelů, tak předpokládám, že jak muži tak ženy si zde přijdou na své. Finální verdikt: celkem dobře a zdatně povedená slátanina. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: První, "mysteriózní", půlka vtáhne a druhá, zmatená, překombinová a divná, půlka vyplivne. Zajímavé, ale jsem n*srán - pořádného vysvětlení jsem se nedočkal. ()

winstonik

S filmami o predstavách chorého človeka je to už tak: striedaním reality s postrealitou už veľa vody nenamútite. Ako v tomto filme. ()

Amonasr

Schizofrenní psychologický snímek s přesahem až do hororu. Perfektní filmařina, ovšem příběh je poněkud francouzsky překombinovaný a sebestředný s až pozérským nádechem. Na můj vkus zbytečně moc explicitně sexuálních scén, i když nebyly úplně bezúčelné. ()

solisoli

Zvláštny psychologický príbeh ťažko zlučiteľný s prílišnou erotikou. Čo malo byť väčšinovou podstatou, erotika, alebo psycho. Hlavná preafektovaná predstaviteľka v tieni šarmantnej Jacqueline. Dej mal nádych drámy a thrilleru, ale celé príliš premotivované. ()

ostravak30

Dvojitý milenec je film, o kterém moc nevím co si myslet. Začátek působí zajímavě, pak skákneme v ději dál a rozehrává se nám docela zajímavý příběh, který má thrillerové parametry. A jak jde film do hloubky, je čím dál zajímavější. Za mě zde bylo až moc erotických scén, které ne vždy působily dojmem, že mají svůj význam. Tedy erotiky hodně, ale jako by tvůrci nevěděli, co si s rozehranou partií počít dál. Tak nějak jsem se neubránil dojmu, že ten pravý konec nebyl konec předložený. Herecké výkony byly fajn, ale přeci jen je můj osobní dojem takový, že pravý potenciál naplněn nebyl. Přitom ale téma dvojčat je nesmírně zajímavé. ()

Zoltar78

Tak tohle bylo přesně podle mého gusta! Opravdu velké překvapení! Do Ozona bych to neřekl, že by mohl jednou natočit takhle hutné psycho. Tam kde většina divaček v sále napětím ani nedýchala, si já spokojeně chrochtal blahem. Několik scén působí tak nepříjemným dojmem, že úplně cítíte jak se vám film zadírá za kůži. Ve filmu je velká spousta erotických scén a podotýkám, že opravdu hodně odvážných (upřímně by mě zajímal názor partnerů obou hlavních představitelů :-). Sečteno, podtrženo: zajímavý příběh plný překvapení, tajemné a leckdy šokující, závěr potěšil. Za mě nejintenzivnější film 52. MFF Karlovy Vary. ()

blondboss

Dosť odvážny dramatický snímok s odleskom ľahkej erotiky, aká sa v podobných filmoch vyskytuje pomerne často. Melodramatický príbeh o nezvyčajnom milostnom trojuholníku, ktorý sa vymkne spod kontroly. Oceňujem, že Francúzi dokážu ísť vo svojich filmoch občas až za hranu a ukážu aj to, čo bežný divák vo filmoch nevidí. Každopádne ale tento film trpí neduhom tak typickým pre väčšinu európskych filmov - málo emócií preniknutých priamo k divákovi. 60 % ()

PTuranyi

Ťažký psychologický thriller založený na zameniteľnosti dvojčiat. Tá vytvára prostredie, v ktorom hlavná postava Chloé nevie rozpoznať čo je pravda a čo nie. Odhaľovanie minulosti a oscilácia medzi dobrým a zlým dvojčaťom stupňuje napätie a bezradnosť. Temnú atmosféru dopĺňajú informácie o parazitujúcich dvojčatách, vzťahy s mačkami a iné bizarnosti. Divák je vydaný napospas režisérovi, neschopný rozoznať nie len čo je pravda, ale aj či je to skutočné alebo sa to odohráva len v hlave hlavnej hrdinky. Herci sú perfektní a film si vystačí takmer bez hudby. Film znesie porovnanie so Základným inštinktom. Postreh: Jazdí sa tu na Škodovkách. ()

Gregor_Samsa

Pěkně ji zajebávalo v hlavě, jen co je pravda. Přijde mi, že když člověk točí filmy o vztazích, nutně se musí vyčerpat – a pak v touze jít dál, zkusit něco nového, udělat jiný příběh a znovu překvapit sice možná nerecykluje, nebo jen částečně, ale o to více dělá téma z banality a nafukuje myšlenky jednoho zajebaného lehce nefunkčního mozku do celovečeráku. Hlavní hrdinka pro mě velmi anti-sexy, za zmínku stojí melancholické motivy Ozonova dvorního skladatele Philippe Rombiho, ty půjdu sosnout a ještě jednou si je dám... [60%; 2017-08-27 Kino Světozor] ()

StrixCZ

Na můj vkus příliš samoúčelné snahy šokovat. A "lekačky" na diváky nemám rád. Zajímavá kamera to nezachrání... ()

alliade

Nevím přesně, co mě na tomto filmu bavilo, ale rozhodně něco ano. Poslední dobou se na filmy ve velké většině nedokoukám do konce, ale u tohoto snímku jsem vydržela. Líbilo se mi také to, že jsem se mezi dvěma charaktery Jéremira Reniera neztrácela více než bylo nutno, což se mi moc často nestává - vzhledem k tomu, že zrovna v tomto nejsem nejpozornějším divákem. Úvodní záběr na vagínu, který se nápaditě přeline, mě zaujal natolik, že mě nepustil do konce filmu, protože jsem v tom viděla určitý smysl. Nejslabší mi přišel bohužel závěr. Celou dobu to bylo zajímavé, příjemné a vzrušující drama, které pak z ničeho nic uteklo / zmizelo a odeznělo. A mě naráz chyběl ten zápornější milenec a vysvětlení mi moc "nestačilo". Od F. Ozona se mi líbilo už Jen 17 a vyvolávalo to u mě zvláštní emoce, a tak jsem moc ráda, že tímto snímkem si moje sympatie - pomocí zvláštní nálady celého snímku - udržel. ()

veverysiak

Nie až tak originálny kúsok, ktorý síce môže šokovať alebo znechutiť driemačov z filmových klubov, ale normálnym diviakom neprináša takmer žiadnu pridanú hodnotu, erotika je už niekde úplne inde, naturálnosť niektorých záberov je v medziach stráviteľnosti, posledná scéna s ľakačkou je síce fajn, ale je jediná svojho druhu a bizarnosť niektorých praktík a záberov akurát na chvíľu preberie hybernujúceho diváka, aby zase upadol do polobdelého stavu, viac švihu, viac sadomaso, viac krvi, viac bubu scén a dal by som hneď o dve hviezdy viac, takže 40%. ()

rigby

Zajímavý počin. Možná chvílemi trochu zmatený, až jsem občas nevěděl, co tím chtěl autor vyjádřit, ale nakonec to všechno dávalo smysl a spěchalo to k opravdu překvapivému rozuzlení. Navíc výborné herecké výkony. O erotických scénách pomlčím, ty jsou vynikající. ()