Reklama

Reklama

Film je odyseou päťdesiatročného Ágostona, hlavy rodiny, ktorý sa vydáva na cestu po Východnej Európe s nádejou získať prácu a splniť si svoj sen o chytení veľkej ryby. Skončí v Pobaltí s prázdnymi vreckami a za jeho golierom ostáva len morská soľ a vietor. Počas svojej cesty sa dostáva do čoraz viac bizarných situácií, kde stretáva priateľskú ženu, Rusa s nepriateľskými zámermi a smutného vypchatého zajaca bez uší. Vlny zaplavujú piesok a znovu sa vracajú do mora. (ASFK)

(více)

Recenze (12)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Upřímně řečeno to hodnocení hodně natahuju. Kdyby byl tenhle film blockbuster, jsou to Transformers. Takhle je to in your face festivalovka, ve které je naházené všechno, co by snad mohlo uspět. Zatím takové filmy potřebujeme - i když jen proto, abysme je mohli co nejdřív překonat. 50 % 2 a 1/2 ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Hlavný hrdina ok ale ja fakt nie som divák pre podobné záležitosti. Najväčšie klady sú, že to to bolo krátke a že v dvoch scénach je Judit Bárdos. Zajtra si nespomeniem, že som to videl a do týždňa, že to vôbec existuje. Asi žijem v inom vesmíre. Tam kde majú dobré filmy príbehy, silný vizuál. zaujímavé rozprávanie alebo ma aspoň prinútia nad niečím premýšľať. 5/10 P.S. ale ak je to vážne študentský film, tak klobúk dole. V tej kategórii je to stovka ako oči ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Out mě v prvních asi 20 minutách velice mile překvapil. Zaujal mě vizuálně, tematicky a především zobrazením postav, které působily v tom nejlepším slova smyslu obyčejně a přirozeně. Když tedy hlavní hrdina vyrazil na svoji velkou cestu za prací, říkal jsem si, že tohle může být opravdu malé velké překvapení festivalu. Z nějakého podivného důvodu se však s příchodem do Lotyšska mění žánr, nálada i styl vyprávění. Zbylé minuty jsou tak vyplněné bizarní snůškou situací, ve kterých se skoro nikdo nechová logicky a nebaví se o normálních věcech. Out se tak z úvodního nadějného obyčejného dramatu mění na klasický festivalový mindfuck, který téměř nedává smysl a tím pádem i nudí. 4/10 ()

Marze

všechny recenze uživatele

Taková celkem banální námět o mužském snu o svobodě. Padesátník ztratí celoživotní práci v elektrárně a z východu Slovenska doputuje až k Baltu. Opět se dostaví odcizené prvky panelákového přežívání a generační skepse v osobě jeho dcery. Je zde dost příběhů na cestě , hrdinové potkávají bizarní bytosti a nalézají sami sebe. Odysea vášnivého rybáře vede postsocialistickou krajinou podivných existencí, kde se nakonec každý s každým domluví ruštinou u vodky a kde se romantizuje představa, že čím více ztratíte, tím lépe se vám začíná od nuly. ()

javak810i 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o studentský film, tak to ještě dopadlo celkem dobře. Některé momenty jsou dokonce vyloženě vtipné a povedené (výběr prutu, návštěva u toho Rusa a jeho "barbie"), zbytek filmu je ale takový mdlý a unylý, takže nudě se nevyhnete. Naštěstí stopáž nedosahuje ani hodiny a půl, takže se to dá vydržet. Za mě 2*, viděno na KVIFF 2017 ()

dhejbal 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že v historii kinematografie to Rusům ještě nikdy nikdo takhle nenatřel. Návštěva u Dmitrije a jeho paní, nebo co mělo být to stvoření s kachním zobákem zač, na to jsem fakt zíral s vykulenýma očima. Celkově mě dost bavilo, jak se ten film poměrně dlouho tvářil, že to bude takové vcelku normální sociální drama o nešťastném dělníkovi, který se musí vydat za prací daleko za hranice, načež se tam bez varování postupně začínají dít neskutečné bizarnosti. ()

Capri2016 

všechny recenze uživatele

Vyborna tema - starsi muz, ktory strati zamestnanie si ide naivne hladat nove zamestnanie do cudziny podla svojho sna. Vyborne herecke vykony. V podstate velmi smutny pribeh, ale jedna cast filmu bola tak vtipna, ze som sa smiala tak ako dlho a hlasno ako davno nie (pozrite si film a budete vediet co myslim - len jedno slovo - ruska barbina...). Ale jednoducha zapletka a dost plochy, nerozvinuty pribeh preto pre mna 70% a 3 hviezdy. ()

Reklama

Reklama