Două lozuri

• Rumunsko Doua lozuri (více)

Automechanik Dinel zúfalo potrebuje peniaze, aby sa jeho priateľka mohla vrátiť domov z Talianska. Po bezútešnom dni v práci sa ako obvykle stretáva so svojimi kamošmi – závislým gamblerom Silem a chladnokrvným Pompiliuom. Traja lúzri si kúpia výherný lós, ktorý ale stratia skôr než zistia, že im priniesol neskutočné šťastie... Vydarená situačná komédia ponúka škálu bizarných situácií a skúma príslovečnú mentalitu uvažovania obyvateľov malého mesta. Traja protagonisti sú divákovi blízki. Nemá problém sa s nimi stotožniť, pretože ich príbeh je mu dobre známy. Úsmevné peripetie krkolomnej zápletky pripomínajú „ľudové" dejové linky televíznych seriálov, tešiacich sa diváckej obľube najmä na vidieku a v menších mestách. (Art Film Fest)

pepo

Keby som to pozeral sám doma, vypnem to po druhej scéne. Hnusne natočené, väčšinou amatérsky zahrané a vizuálne šialene chudobné. ALE...na festivale s pivom v ruke je to fakt zábava. Tá story je dokonca celkom chytľavá. Tri veľmi slušne vtipné pasáže sa striedajú s niečím ako od Trošku, no keď prišla jedna konkrétna scéna (farba auta), tak som chytil záchvat smiechu a táto jedna geniálna komediálna etuda zdvihla celkový zážitok ohromne vyššie, do silného nadpriemeru. Festivalových 7/10 ()

hujerita

Skor tri a pol, ale na čisté štyri to nieje. Pripadalo to také amatérske, ale pobavil som sa na nich. Traja dilinovia idú hľadať tiket ktorý majú u seba. Nápad fajn, a prevedenie celkom ušlo, ale bolo to málo. ()

vinducha

Tomáš , Jožka a Hubert po 35 letech . Aneb takhle by mohli dopadnout Páni kluci 2 , kdyby se to natočilo u nás. Za mě moc příjemná roudmúví . Jasná top akce snímku , byl výslech partají v Dinelově vchodě. ()

Aljak

Trojica totálnych tragédov v rumunskom podaní. Aj keď po dejovej stránke nič extra, no na druhú stranu tie dialógy medzi týmto svojráznym triom stáli za to. Niektoré trápne (nie až tak vydarené) scénky síce pôsobili akoby ich režíroval Troška, no našťastie tých tak mnoho nebolo a celkovo to bolo viacmenej úsmevné. Ale tak v podstate pobavilo, takže účel to splnilo. Až mi ich bolo ľúto, že sa ten žreb zatúlal. Seriózne by ma totiž zaujímalo, čo by si za vyhrané peniaze kúpili. ()