poster

Parazit

 • Jižní Korea

  Gisaengchung

 • Jižní Korea

  기생충

 • Slovensko

  Parazit

 • USA

  Parasite

 • Austrálie

  Parasite

 • Nový Zéland

  Parasite

Drama / Komedie / Thriller

Jižní Korea, 2019, 132 min

Komentáře uživatelů k filmu (291)

 • zencitizen
  **

  Je mi líto, ale toto je slabší Bong Joon-Hoo (novou transkripci odmítám). Nevyrovná se podvratné hře Vzpomínek, Hosta a nakonec ani Snowpiercera. Je to pop-podobenství pro děcka. Je mi to líto.(9.10.2019)

 • husokachna
  ****

  Parazit si krásně hraje s divákem, nutí ho přepínat polohy v podstatě okamžitě a podle chvílema rozpačitého a chvílema nepatřičného smíchu v sále, to fungovalo dost dobře. Taky jsem měl někdy problém přejít z úsměvu do smutku či soucitu. Sociální kritika (a nejen těch šťastnějších) je jemná, skrytá mezi řádky a bavilo mě s filmem jít a přemýšlet. Kdyby pak Parazit skončil v podobném duchu, jako se nese "scéna potopy", byl bych asi spokojenější. Konec je sice v základu tvrdej a neúprosnej a i přes to, že je hodně na sílu, nemůžu říct, že by do filmu nezapadal. Pro mě ale postrádá nějakou katarzi, kterou jsem cítil už při výše zmíněné scéně. Vzhledem k tomu, že Parazit přece jen končí maličko nepatřičně a vzhledem k pár dějovým berličkám/nesmyslům, bez kterých by celková zápletka nemohla fungovat, nemůžu jít do plnejch. Ale spokojenej jsem byl, ne že ne. PS: milostná scéna "z pod stolu" je masakr. Zároveň jsem byl znechucenej, vzrušenej a trochu se smál, něco podobnýho jsem zažil naposledy u odvodu.(15.10.2019)

 • Raziel_cz
  *****

  Film roku. V podstatě jediné moje dvě výtky jsou, že je tu pasáž, kterou zvládla líp jedna (nejlepší) epizoda Inside No. 9, a že to mělo skončit o pět minut dřív – a to jsou nic moc výtky, že jo. Ale seriózně – jsou to tři filmy v jednom. Budete se smát, budete napnutí víc než u Mlčení jehňátek a budete dojatí. A nebude rozumět tomu, jak je možné, že to všechno dohromady funguje, ale fungovat to bude a vy se tím vším budete pekelně bavit. Takže nečtěte synopse a nekoukejte na trailery, všechno, co potřebujete vědět, je, že je to kurva skvělý a ano, máte na to jít do kina! Ten film si to zaslouží. A vy taky.(19.10.2019)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Krasny film (coz se o filmu odehravajicim se v dvou baracich moc casto rict neda) s rezii presnou jak svycarske hodinky. Joon-ho si napsal skvely scenar, ktery dokaze prekvapovat po celou stopaz. Je to zabavne, je to chytre a je to tak puntickarsky natocene. Ja si ty 2+ hodiny fakt uzil i pres ty obcasne naznaky tridniho boje.(22.10.2019)

 • bararich8
  *****

  Konečně zase něco intelektuálně stimulujícího a navíc od Korejců. Příběh je skvěle postavený a fakt nemáte šanci uhádnout, co vlastně uvidíte (to jak se to ve finále vyvine, možná ano). Úvod je možná trochu ve stylu komedie, ale pak to všechno nádherně vyvrcholí a můžete si jenom užít tu temnou jízdu. Tohle musíte vidět. Zaručeně plný počet, 5*(23.10.2019)

 • strikeman
  ****

  Korejská černá komedie s pointou téměř "a la Tarantino". Kdo tu píše "náhle nepochopitelně přeskočí nejdříve synovi s kamenem a pak otci s nožem", měl by se na film možná podívat pozorněji a zamyslet se - a třeba mu to "docvakne" ;-) 80%(8.11.2019)

 • Danqo
  *****

  „Tam byly všecky emoce,“ povedala po filme kamka. Zábava, nenávisť, závisť, smútok, strach, hnev, viac hnevu, napätie. To prirovnanie k palpfikšn celkom sedelo, ani moment na to, aby som si oddýchol, proste sada za sadou, geez, a vstrebať ten film vôbec nie je ľahké, aj teraz mám s tým problém.(11.7.2019)

 • Oralfabet
  *****

  Vtipný, překvapivý, brutální... Všechno tam je. I jeden moc pěknej kámen. Čekal jsem fakt hodně a dostal snad i o trošku víc. Rozhodně kandidát na film roku. Ale za chvilku tu bude novej Tarantino, tak uvidíme no... 10/10(10.8.2019)

 • mi-ib
  **

  Úplně jsem neobjevil kouzlo tohoto snímku, který by ho měl katapultovat mezi nejlepší filmy všech dob. SPOILER: Pro mě nepříliš zajímavý děj s šokujícím závěrem, který mi však přišel částečně až přehnaný vzhledem k okolnostem.(8.9.2019)

 • Methodix
  ****

  Prvá polovica geniálne satirická, a tá druhá, s prihliadnutím na okolnosti, že sa to celé odohráva v prakticky iba v jednom dome, nenormálne vypätá. Zásluhou nápaditého scenára (ktorý len občas niečo prihrá na väčšiu „náhodu“) a skvelým hereckým výkonom navyše nie je možné odhadnúť samotné, očakávané vyústenie, ktoré je zábavné, šokujúce, výborné a šialené zároveň. Ázijské, a v tomto konkrétnom prípade juhokorejské filmy si okrem typických akčných náloží idem zriedkavo, ale Parazit nesie v sebe toľko rôznorodosti a prefíkanosti, je náramne napísaný a sebaisto zrežírovaný, že sa ho nebojím okamžite zaradiť medzi top filmy z tohto kúta sveta, ktoré som doposiaľ mal možnosť vidieť.(26.9.2019)

 • theSaint
  ****

  Nebudu lhát, že jsem od Jihokorejců neviděl lepší kusy.(3.10.2019)

 • Psice
  **

  Hvězdný úspěch tohohle snímku je pro mě stejně nepochopitelný jako pohřeb se státními poctami pro Karla Gotta se zádušní mší ve svatovítské katedrále. Asijské filmy mám celkem nakoukané a moc nerozumím tomu, čím je tenhle snímek (nejen v jihokorejské kinematografii) komediální a výjimečný. Nádech sociálního dramatu se mi zamlouval, ale bohužel nebyl dotažen, stejně jako črta o hledání morálních hodnot. Děj byl v prvních třech čtvrtinách poměrně předvídatelný, závěr filmu byl sice překvapivý, ale tím to hasne. Scénář byl dost mělký a snažil se spojit více žánrů dohromady, což bohužel nezafungovalo, a tak jediná katarze, která se u mě dostavila bezprostředně po filmu, byla způsobená čirou radostí z toho, že už film konečně skončil.(4.10.2019)

 • Saur.us
  *****

  Když jsem si v polovině filmu říkal, proč má žánrové zařazení i mezi thrillery, v tu chvíli jsem úplně zapomněl na zákeřnost jihokorejské kinematografie. Šikovně vystavěný žánrový crossover, který v jednu chvíli neskutečně baví černým ostrovtipem, potom plynule přejde do hutně atmosférického thrilleru a nakonec nás nechá přemýšlet při existenčně sociálním dramatu. Bravo!(13.11.2019)

 • frantababaf
  ****

  Bongův Parazit mě hrozně bavil první hodinu, ale když přišel hlavní zvrat nemohl jsem se zbavit pocitu, že to Bong dělá celé pro efekt. Hodinový build-up mohl klidně hodit do koše, protože z budování dynamických vztahů členů dvou rodin nevyplynulo vůbec nic. Místo toho film přenáší pozornost na jinou linku, která vypadla z jiného žánru a já musím říct, že se směřováním jinak výborně napsaného scénáře nejsem spokojený. Pořád se dají v Parazitovi najít desítky záběrů, které bych si klidně zarámoval a hodil na zeď. Prostě jako Tarantino - efektní, leč neefektivní. Jen Quentin se netváří, že dělá sociální drama. 80% P.S.: Jelikož jsem fanouškem Park Chan-Wooka, je moje hodnocení zkresleno také faktem, že Park ve svých filmech mění tóny přirozeněji a umněji než Bong (viz. Nebohá paní pomsta).(9.7.2019)

 • eromar
  *****

  100%(19.7.2019)

 • Equilita
  *****

  Parazit je film, ktorý v prvom rade upúta zaujímavým príbehom. Taktiež ma fascinovala ľahkosť, akou sa striedali žánre a nálady. Začiatok filmu sa niesol v pohodovom duchu, ktorý sa neskôr zmenil na čiernu komédiu, nasledoval thriller a nakoniec veľmi ponurá dráma. Tento film mal naozaj všetko a veľmi dobre sa pozeral. Nezaznamenala som žiadne nudné pasáže. V kinematografii Južnej Kórei som nováčik, takže neboli žiadne očakávania. Hodnotenia a komentáre vyzerali sľubne, tak som išla do toho a oplatilo sa.(1.9.2019)

 • radeckator
  ****

  Česko, domovinu tragikomedie tato korejská sestra nejspíš masivněji nezasáhne co se diváckého zájmu týká. Zábavné i s tou s divnou koncovkou.(5.10.2019)

 • pushover
  *****

  Hodně povedený.(6.10.2019)

 • gazogazo
  *

  Sem tam si východo-asijskou tvorbu dáváme. Většinou mají filmy něco výjimečného , něco do sebe. Nikoliv však parazit. Tohle nechápu. Prostě úplný nic.(6.10.2019)

 • Wencek
  *****

  Tento film je jako pravé Kimči. Od prvního sousta vám jeho chuť vyloudí úsměv na obličeji a s každým dalším soustem si ho opravdu užíváte. A vůbec nevadí, že po delší době začne pálit. I ve chvíli, kdy už sakra pálí, tak chcete víc a víc.(14.10.2019)